"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 23 ақпандағы № 110 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ережеде:
15-тармақ:
мынадай мазмұндағы 33-1), 33-2) және 33-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"33-1) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының қызметі жетістіктерінің рейтингтік көрсеткіштерін бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
33-2) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын саралау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
33-3) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының қызметі жетістіктерінің рейтингтік көрсеткіштерін бағалау әдістемесі және оларды саралау қағидалары негізінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын саралауды жүргізу;";
мынадай мазмұндағы 73-19) тармақшамен толықтырылсын:
"73-19) Қазақстан Республикасындағы халықаралық және шетелдік оқу орындары және (немесе) олардың филиалдары қызметінің қағидаларын және олардың ынтымақтастығының нысандарын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 85-1) тармақшамен толықтырылсын:
"85-1) ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын әскери, арнаулы оқу орындарына қатысты мемлекеттік аттестаттауды өткізу қағидаларын әзірлеу және  бекіту;".
2. Осы қаулы:
1) 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының төртінші, бесінші, алтыншы және жетінші абзацтарын;
2) 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының оныншы және он бірінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2026 года № 110
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Положении о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 15:
дополнить подпунктами 33-1), 33-2) и 33-3) следующего содержания:
"33-1) разработка и утверждение методики оценки рейтинговых показателей достижений деятельности организаций высшего и (или) послевузовского образования;
33-2) разработка и утверждение правил ранжирования организаций высшего и (или) послевузовского образования;
33-3) проведение ранжирования организаций высшего и (или) послевузовского образования на основе методики оценки рейтинговых показателей достижений деятельности организаций высшего и (или) послевузовского образования и правил их ранжирования;";
дополнить подпунктом 73-19) следующего содержания:
"73-19) разработка и утверждение правил деятельности международных и иностранных учебных заведений в Республике Казахстан и (или) их филиалов и форм их сотрудничества;";
дополнить подпунктом 85-1) следующего содержания:
"85-1) разработка и утверждение правил проведения государственной аттестации в отношении военных, специальных учебных заведений, реализующих программы высшего и послевузовского образования, независимо от ведомственной подчиненности;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением:
1) абзацев четвертого, пятого, шестого и седьмого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 сентября 2026 года;
2) абзацев десятого и одиннадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 февраля 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов