"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 3 ақпандағы № 70 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес азаматтық қызметшілердің (білікті жұмысшыларды қоспағанда), мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлері лауазымдарының функционалдық блоктар бойынша сыныптамасы;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің (жұмысшыларды қоспағанда) функционалдық блоктар бойынша ЛА есептеуге арналған коэффициенттер;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жұмысшылардың ЛА (тарифтік мөлшерлемелерін) есептеуге арналған коэффициенттер;
4) осы қаулыға 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 17-1, 18, 19, 20, 21, 22 және 22-1-қосымшаларға сәйкес ұйымдардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу шарттары;
5) осы қаулыға 24 және 25-қосымшаларға сәйкес ұйымдардың қызметкерлеріне үнемдеу есебінен сыйлықақы беру жүзеге асырылатын, материалдық көмек көрсетілетін және ынталандырушы үстемеақы белгіленетін шығыстар түрлерінің тізбесі бекітілсін.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 22-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 3 ақпандағы
№ 70 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1193 қаулысына
22-1-қосымша
Ғарыш қызметі саласындағы азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар
Р/с №
Қосымша ақылардың атауы
Қосымша ақылардың түрлері
Қосымша ақылардың мөлшері
Ескертпе
1
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті "Байқоңырбаланс" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілеріне:
ерекше жұмыс істеу режимі бар Байқоңыр қаласының аумағында жұмыс істегені үшін;
ғарыш техникасымен жұмыс істегені үшін;
"Байқоңыр" ғарыш айлағының аумағындағы көшпелі сипаттағы жұмыс үшін
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
ЛА-дан 70 %

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2026 года № 70
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" следующие изменение и дополнение:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить:
1) классификацию должностей гражданских служащих (за исключением квалифицированных рабочих), работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, по функциональным блокам согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) коэффициенты для исчисления ДО гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий (за исключением рабочих), по функциональным блокам согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) коэффициенты для исчисления ДО (тарифных ставок) рабочих согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) условия оплаты труда работников организаций согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 17-1, 18, 19, 20, 21, 22 и 22-1 к настоящему постановлению;
5) перечень видов расходов, за счет экономии которых осуществляется премирование, оказывается материальная помощь и устанавливаются стимулирующие надбавки работникам организаций, согласно приложениям 24 и 25 к настоящему постановлению.";
дополнить приложением 22-1 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2026 года № 70
Приложение 22-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1193
Доплаты за условия труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, в сфере космической деятельности
№ п/п
Наименование доплат
Виды доплат
Размер доплат
Примечание
1
Гражданским служащим республиканского государственного учреждения "Байконырбаланс" Аэрокосмического комитета Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан:
за работу на территории города Байконыр, имеющего особый режим функционирования;
за работу с космической техникой;
за работу выездного характера на территории космодрома "Байконур"
За особые условия труда
70 % от ДО
_______________________________________