Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тағайындайтын, онымен келiсу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын лауазымды адамдар бойынша кадр мәселелерiн шешу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1195 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 1177 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тағайындайтын лауазымды адамдар бойынша кадр мәселелерін онымен келісім бойынша немесе оның ұсынуы бойынша шешу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1195 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тағайындайтын, онымен келісу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын саяси мемлекеттік қызметшілер, лауазымды және өзге де адамдар лауазымдарының тізбесі ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген бірінші басшылары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің ұсынуымен немесе онымен келісу бойынша лауазымға тағайындалатын немесе лауазымнан босатылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша лауазымға тағайындалатын немесе лауазымнан босатылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың, коммерциялық емес акционерлік қоғамдардың, даму институттарының, мемлекеттік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының және өзге де ұйымдардың тізімі ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1195 "О порядке решения кадровых вопросов по должностным лицам, назначаемым Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан, по согласованию с ним или по его представлению"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года № 1177
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1195 "О порядке решения кадровых вопросов по должностным лицам, назначаемым Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан, по согласованию с ним или по его представлению" следующие изменения:
перечень должностей политических государственных служащих, должностных и иных лиц, назначаемых Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан, по согласованию с ним или по его представлению, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению (с пометкой "Для служебного пользования");
список национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, некоммерческих акционерных обществ, институтов развития, государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования и иных организаций, первые руководители которых назначаются на должность или освобождаются от должности по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан или по согласованию с ним, а также назначаются на должность или освобождаются от должности по решению Правительства Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению (с пометкой "Для служебного пользования").
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов