"Союз-5" ғарыш зымыран кешені мен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенінің ұшу сынақтарын жүргізу жөнінде Қазақстан-Ресей мемлекетаралық комиссиясының қазақстандық бөлігін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 1169 қаулысы
2025 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Союз-5" ғарыш зымыран кешені мен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенінің ұшу сынақтарын жүргізу жөнінде Қазақстан-Ресей мемлекетаралық комиссиясын құру туралы келiсiмді іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда "Союз-5" ғарыш зымыран кешені мен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенінің ұшу сынақтарын жүргізу жөнінде Қазақстан-Ресей мемлекетаралық комиссиясының қазақстандық бөлігі құрылсын.
2. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1169 қаулысына
қосымша
"Союз-5" ғарыш зымыран кешені мен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенінің ұшу сынақтарын жүргізу жөнінде Қазақстан-Ресей мемлекетаралық комиссиясының қазақстандық бөлігінің құрамы
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінен
Оралмағамбетов
Баубек Жеткергенұлы
-
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі Аэроғарыш комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Қазғарыш), Комиссияның қазақстандық бөлігінің төрағасы
Ыбыраев
Ерден Қайыржанұлы
-
Қазғарыш төрағасының орынбасары, Комиссияның қазақстандық бөлігі төрағасының орынбасары
Досжанов
Азамат Серікұлы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" ғарыш айлағы басқармасының басшысы, комиссияның қазақстандық бөлігінің хатшысы
Бекішев
Амангелді
Мылтықбайұлы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" кешенінің жердегі ғарыштық инфрақұрылымы басқармасының басшысы
Досжанов
Самат Серікұлы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" кешенінің жердегі ғарыштық инфрақұрылымы басқармасының бас сарапшысы
Өтеәлиев
Қамал Бегімбайұлы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" кешенінің жердегі ғарыштық инфрақұрылымы басқармасының бас сарапшысы
Әлмаханов
Асылбек Әскербайұлы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" ғарыш айлағы басқармасының бас сарапшысы
Рахметов
Сәбит Рахметұлы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" ғарыш айлағы басқармасының бас сарапшысы
Өмірбаева
Үлмекен Қайырғалиқызы
-
Қазғарыштың "Байқоңыр" ғарыш айлағы басқармасының бас сарапшысы
Айымбетов
Айдын Ақанұлы
-
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
Цой
Александр Григорьевич
-
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамының атқарушы директоры
Ынтымақов
Сырым Аманғалиұлы
-
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамының "Байқоңыр" кешеніндегі филиалының директоры
Сүндетов
Алмас Арыстанұлы
-
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамының "Байқоңыр" кешеніндегі филиалы жобалық кеңсесінің басшысы
Көптілеуов
Назар Жалғасұлы
-
"Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры
Шахматов
Еркін Насрадинұлы
-
"Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас инженері
Қаруұлы Руслан
-
"Байқоңырбаланс" республикалық мемлекеттік мекемесі директорының орынбасары
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінен
Мұханова
Гүлнар Жәнетқызы
-
Халықаралық ынтымақтастық департаментінің директоры
Сәрсенбаева
Гүлнар Еділқызы
-
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментінің директоры
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігінен
Богдашкин
Фаат Фаритович
-
"Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінен
Қазбеков
Дәулет Саянұлы
-
Әскери-ғарыштық бағдарламалар орталығының бастығы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігінен
Мырзагелдиев
Мадияр Айдосұлы
-
Қызылорда облысы Төтенше жағдайлар департаментінің бастығы
Досымов
Жандос Ерланұлы
-
Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Төтенше жағдайларды жою басқармасының бастығы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінен
Оразалин
Қайрат Серікұлы
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдіктің бастығы
Әлиев
Сейілбек Тыныштықбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдік бастығының орынбасары
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігінен
Қожықов
Ерболат Селбайұлы
-
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінен
Ізбасқанова
Қарлығаш
Мыңсейітқызы
-
Ресей, Кавказ және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының еуропалық елдері департаментінің директоры
Қызылорда облысының әкімдігінен
Шайхысламов
Жан Шайхысламұлы
-
Қызылорда облысы әкімі аппаратының Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоңыр" кешеніндегі арнаулы өкілінің қызметін қамтамасыз ету бөлімінің басшысы

О создании казахстанской части Казахстанско-Российской межгосударственной комиссии по проведению летных испытаний космического ракетного комплекса "Союз-5" и космического ракетного комплекса "Байтерек"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года № 1169
В целях реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании Казахстанско-Российской межгосударственной комиссии по проведению летных испытаний космического ракетного комплекса "Союз-5" и космического ракетного комплекса "Байтерек" от 12 ноября 2025 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Создать казахстанскую часть Казахстанско-Российской межгосударственной комиссии по проведению летных испытаний космического ракетного комплекса "Союз-5" и космического ракетного комплекса "Байтерек" в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2025 года № 1169
Состав
казахстанской части Казахстанско-Российской межгосударственной комиссии по проведению летных испытаний космического ракетного комплекса "Союз-5" и космического ракетного комплекса "Байтерек"
От Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Оралмагамбетов
Баубек Жеткергенович
-
председатель Аэрокосмического комитета Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан (далее – Казкосмос), председатель казахстанской части Комиссии
Ибраев
Ерден Кайржанович
-
заместитель председателя Казкосмоса, заместитель председателя казахстанской части Комиссии
Досжанов
Азамат Серикович
-
руководитель управления космодрома "Байконур" Казкосмоса, секретарь казахстанской части Комиссии
Бекишев
Амангельды Мылтыкбаевич
-
руководитель управления наземной космической инфраструктуры комплекса "Байконур" Казкосмоса
Досжанов
Самат Серикович
-
главный эксперт управления наземной космической инфраструктуры комплекса "Байконур" Казкосмоса
Утеалиев
Камал Бегимбаевич
-
главный эксперт управления наземной космической инфраструктуры комплекса "Байконур" Казкосмоса
Альмаханов
Асылбек Аскербаевич
-
главный эксперт управления космодрома "Байконур" Казкосмоса
Рахметов
Сабит Рахметович
-
главный эксперт управления космодрома "Байконур" Казкосмоса
Умербаева
Улмекен Кайыргалиевна
-
главный эксперт управления космодрома "Байконур" Казкосмоса
Аимбетов
Айдын Аканович
-
председатель правления акционерного общества "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
Цой
Александр Григорьевич
-
исполнительный директор акционерного общества "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
Интымаков
Сырым Амангалиевич
-
директор филиала акционерного общества "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек" на комплексе "Байконур"
Сундетов
Алмас Арыстанович
-
руководитель проектного офиса филиала акционерного общества "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек" на комплексе "Байконур"
Коптилеуов
Назар Жалгасович
-
генеральный директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
Шахматов
Еркин Насрадинович
-
главный инженер республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
Каруулы Руслан
-
заместитель директора республиканского государственного учреждения "Байконырбаланс"
От Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Муханова
Гульнара Жанетовна
-
директор Департамента международного сотрудничества
Сарсенбаева
Гульнара Едиловна
-
директор Департамента организации медицинской помощи
От Министерства транспорта Республики Казахстан
Богдашкин
Фаат Фаритович
-
генеральный директор республиканского государственного предприятия "Казаэронавигация"
От Министерства обороны Республики Казахстан
Казбеков
Даулет Саянович
-
начальник Центра военно-космических программ
От Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Мурзагельдиев
Мадияр Айдосович
-
начальник Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области
Досымов
Жандос Ерланович
-
начальник управления ликвидации чрезвычайных ситуаций Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области
От Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Оразалин
Кайрат Серикович
-
начальник представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыре
Алиев
Сеилбек Тыныштыкбаевич
-
заместитель начальника представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыре
От Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Кожиков
Ерболат Сельбаевич
-
председатель Комитета экологического регулирования и контроля
От Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Избасканова
Карлыгаш Мынсеитовна
-
директор Департамента России, Кавказа и европейских стран Содружества Независимых Государств
От акимата Кызылординской области
Шайхысламов
Жан Шайхысламович
-
руководитель Отдела по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур" аппарата акима Кызылординской области