Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 1084 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1084 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері коммуналдық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
"21-218. "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі." деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-222-жолмен толықтырылсын:
"21-222. "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің ойын бизнесін және лотереяны реттеу комитетіне" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 405-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"405. "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
3. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:

О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 1084
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2025 года № 1084
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строку "21-218. Товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета" исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 21-222, следующего содержания:
"21-222. Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству туризма и спорта Республики Казахстан":
в подразделе "Комитету по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 405, изложить в следующей редакции:
"405. Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами":
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:

реттік нөмірі 269-жолдағы 5-бағанның 25) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"25) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 270-жолдағы 5-бағанның 24) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"24) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 280-жолдағы 5-бағанның 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 294-жолдағы 5-бағанның 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 301-жолдағы 5-бағанның 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
4. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Ойын бизнесін және лотереяны реттеу комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".

в строке, порядковый номер 269, подпункт 25) графы 5 изложить в следующей редакции:
"25) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр";";
в строке, порядковый номер 270, подпункт 24) графы 5 изложить в следующей редакции:
"24) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр";";
в строке, порядковый номер 280, подпункт 6) графы 5 изложить в следующей редакции:
"6) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр";";
в строке, порядковый номер 294, подпункт 17) графы 5 изложить в следующей редакции:
"17) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр";
в строке, порядковый номер 301, подпункт 3) графы 5 изложить в следующей редакции:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан:
строку "Товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета"." изложить в следующей редакции:
"Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр".".
_______________________________