Республикалық маңызы бар Жусандала мемлекеттік қорық аймағының аумағын кішірейту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 1029 қаулысы
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 6-2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жусандала мемлекеттік қорық аймағының аумағы 30 гектарға кішірейтілсін.
2. "Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 593 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесінде:
"Жамбыл облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 42-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
42
Жусандала мемлекеттік қорық аймағы
2756978,68
Алматы облысының Балқаш, Іле, Жамбыл аудандары; Жамбыл облысының Қордай, Шу және Мойынқұм аудандары
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
".
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

Об уменьшении территории Жусандалинской государственной заповедной зоны республиканского значения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2025 года № 1029
В соответствии с подпунктом 6-2) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Уменьшить территорию Жусандалинской государственной заповедной зоны республиканского значения на 30 гектаров.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 593 "Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения" следующее изменение:
в перечне особо охраняемых природных территорий республиканского значения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Жамбылская область":
строку, порядковый номер 42, изложить в следующей редакции:
"
42
Жусандалинская государственная заповедная зона
2756978,68
Балхашский, Илийский, Жамбылский районы Алматинской области; Кордайский, Шуский и Мойынкумский районы Жамбылской области
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов