"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 қарашадағы № 1025 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі туралы ережеде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Министрлікке кәсіпкерлік субъектілерімен Министрліктің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда одан алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, республикалық бюджетке жіберіледі.";
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 28-1) тармақшамен толықтырылсын:
"28-1) мүдделі ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып, дене шынықтыру және спорт саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлуді және орналастыруды бекітеді;";
45) тармақша алып тасталсын;
133) тармақша алып тасталсын;
141) және 142) тармақшалар алып тасталсын.
2. Осы қаулы:
1) 2025 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған қатынастарға қолданылатын осы қаулының 1-тармағының жетінші және сегізінші абзацтарын;
2) 2026 жылғы 19 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының оныншы және он бірінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2025 года № 1025.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Министерстве туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в республиканский бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 15:
дополнить подпунктом 28-1) следующего содержания:
"28-1) утверждает распределение и размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области физической культуры и спорта, с учетом предложений заинтересованных организаций;";
подпункт 45) исключить;
подпункт 133) исключить;
подпункты 141) и 142) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением:
1) абзацев седьмого и восьмого пункта 1 настоящего постановления, которые распространяются на отношения, возникшие с 1 сентября 2025 года;
2) абзацев десятого и одиннадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 19 января 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов