"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 950 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 255-жолдың 5-бағанындағы 3) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 281-жолдың 5-бағанында:
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 307-жолдың 5-бағанында:
9) тармақша алып тасталсын;
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
52) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 308-жолдың 5-бағанында:
"27) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы" деген тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 29), 30) және 31) тармақшалармен толықтырылсын:
"29) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
30) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
31) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 310-жолдың 5-бағаны мынадай мазмұндағы 5), 6) және 7) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
6) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 344-жолдың 5-бағанындағы 1) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 353-жолдың 5-бағанында:
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) "Тұлпар Мұнай Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 950.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в графе 5 строки, порядковый номер 255, подпункт 3) исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 281:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) республиканские государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
в графе 5 строки, порядковый номер 307:
подпункт 9) исключить;
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";";
подпункт 52) исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 308:
подпункт "27) акционерное общество "Республиканский центр космической связи" изложить в следующей редакции:
"28) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";";
дополнить подпунктами 29), 30) и 31) следующего содержания:
"29) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
31) акционерное общество "Агентство "Хабар";
графу 5 строки, порядковый номер 310, дополнить подпунктами 5), 6) и 7) следующего содержания:
"5) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
7) акционерное общество "Агентство "Хабар";
в графе 5 строки, порядковый номер 344, подпункт 1) исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 353:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) товарищество с ограниченной ответственностью "ТҰЛПАР МҰНАЙ СЕРВИС";";

мынадай мазмұндағы 17) және 18) тармақшалармен толықтырылсын:
"17) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
18) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

дополнить подпунктами 17) и 18) следующего содержания:
"17) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов