Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 қазандағы № 821 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қарағанды облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Қарағанды орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орман қоры жерлері санатынан жалпы ауданы 73,9093 гектар жер учаскелері ауылдық елді мекендер жерлері санатына ауыстырылсын.
2. Қарағанды облысының әкімі ауылдық елді мекен шекараларының (шегінің) өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігіне берілуін қамтамасыз етсін.
3. Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығасылары мен шығындарын республикалық бюджет кірісіне өтесін, екпелер кесілген жағдайда алынған сүректі көрсетілген мекеменің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөніндегі шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 3 қазандағы
№ 821 қаулысына
қосымша
Орман қоры жерлері санатынан ауылдық елді мекендер жерлері санатына ауыстырылатын жерлердің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы ауданы,
гектар
оның ішінде, гектар:
орман
көмкерген
орман көмкермеген
алқаптар
шабындықтар
жайылымдар
жолдар
1
2
3
4
5
6
7
8
Қарағанды облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Қарағанды орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
73,9093
61,0
-
-
-
12,9093
-
Барлығы:
73,9093
61,0
-
-
-
12,9093
-
_____________________________________

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2025 года № 821
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 73,9093 гектара из категории земель лесного фонда коммунального государственного учреждения "Карагандинское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области в категорию земель сельских населенных пунктов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Карагандинской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акимату Бухар-Жырауского района Карагандинской области земельного участка, указанного в пункте 1 настоящего постановления, в связи с изменением границ (черты) сельского населенного пункта.
3. Акимату Бухар-Жырауского района Карагандинской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери и убытки лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, в случае вырубки насаждений принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс указанного учреждения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2025 года №
Экспликация земель,
переводимых из категории земель лесного фонда в категорию земель сельских населенных пунктов
Наименование землепользователя
Общая площадь,
гектаров
в том числе, гектаров:
покрытые лесом
не покрытые лесом
угодий
сенокосы
пастбища
дороги
1
2
3
4
5
6
7
8
Коммунальное государственное учреждение "Карагандинское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области"
73,9093
61,0
-
-
-
12,9093
-
Всего:
73,9093
61,0
-
-
-
12,9093
-
_____________________________________