Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 қыркүйектегі № 714 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 714 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Ақмола облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 13-12-жол алып тасталсын;
"Ақтөбе облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 133-6-жол алып тасталсын;
"Атырау облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 145-6-жол алып тасталсын;
"Шығыс Қазақстан облысы" деген бөлімде реттік нөмірлері 165-15 және 165-16-жолдар алып тасталсын;
"Жамбыл облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 180-5-жол алып тасталсын;
"Қарағанды облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 214-17-жол алып тасталсын;
"Қызылорда облысы" деген бөлімде реттік нөмірлері 218-6 және 218-8-жолдар алып тасталсын;
"Қостанай облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 229-11-жол алып тасталсын;
"Павлодар облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 265-11-жол алып тасталсын;
"Түркістан облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 303-жол алып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірі 295-10-жол алып тасталсын.
3. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2025 года № 714.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 сентября 2025 года № 714
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Акмолинская область" строку, порядковый номер 13-12, исключить;
в разделе "Актюбинская область" строку, порядковый номер 133-6, исключить;
в разделе "Атырауская область" строку, порядковый номер 145-6, исключить;
в разделе "Восточно-Казахстанская область" строки, порядковые номера 165-15 и 165-16, исключить;
в разделе "Жамбылская область" строку, порядковый номер 180-5, исключить;
в разделе "Карагандинская область" строку, порядковый номер 214-17, исключить;
в разделе "Кызылординская область" строки, порядковые номера 218-6 и 218-8, исключить;
в разделе "Костанайская область" строку, порядковый номер 229-11, исключить;
в разделе "Павлодарская область" строку, порядковый номер 265-11, исключить;
в разделе "Туркестанская область" строку, порядковый номер 303, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" строку, порядковый номер 295-10, исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами":

реттік нөмірі 396-жолдың 5-бағанындағы 14) тармақша алып тасталсын.
4. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер" деген бөлімде реттік нөмірі 1-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне берілетін заңды тұлғалардың, акциялардың мемлекеттік пакеттері мен қатысудың мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану құқықтарының тізбесінде:
"жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер" деген бөлімде "Қызылорда теміржол ауруханасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі." деген кіші бөлім алып тасталсын.

в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением, в графе 5 строки, порядковый номер 396, подпункт 14) исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в разделе "Товарищества с ограниченной ответственностью" строку, порядковый номер 1, исключить;
в приложении 2 к указанному постановлению:
в перечне юридических лиц, права владения и пользования государственными пакетами акций, долями участия которых передаются Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
в разделе "Товарищество с ограниченной ответственностью" подраздел "Товарищество с ограниченной ответственностью "Кызылординская железнодорожная больница"." исключить.
__________________________