Стратегиялық су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлардың, оның ішінде мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін құрылысжайлардың тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 23 тамыздағы № 671 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Су кодексi 14-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес стратегиялық су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлардың, оның ішінде мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін құрылысжайлардың тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 23 тамыздағы
№ 671 қаулысына
1-қосымша
Стратегиялық су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлардың, оның ішінде мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін құрылысжайлардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.01.2026 № 36; 17.04.2026 № 292; 27.08.2026 № 776 қаулыларымен.
1. Су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлар:
1) Сырдария өзенiндегi Шардара су қоймасы;
2) Ертiс өзенiндегi Бұқтырма су қоймасы;
3) Ертіс өзеніндегі Өскемен су қоймасы;
4) Ертіс өзеніндегі Шүлбі су қоймасы;
5) Есiл өзенiндегi Астана су қоймасы;
6) Есiл өзенiндегі Сергеев су қоймасы;
7) Есiл өзенiндегi Петропавл су қоймасы;
8) Іле өзенiндегi Қапшағай су қоймасы;
9) Шелек өзенiндегi Бартоғай су қоймасы;
10) Сiлетi өзенiндегi Сілеті су қоймасы;
11) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.08.2026 № 776 қаулысымен;
12) Елек өзенiндегi Ақтөбе су қоймасы;
13) Қарғалы өзенiндегi Қарғалы су қоймасы;
14) Сазды өзенiндегi Сазды су қоймасы;
15) Үйдене өзенiндегi Үйдене су қоймасы;
16) Қандысу өзенiндегi Қандысу су қоймасы;
17) Шар өзенiндегi Шар су қоймасы;
18) Егінсу өзенiндегі Егiнсу су қоймасы;
19) Қарақол өзенiндегi Қарақол су қоймасы;
20) Ұлан өзенiндегі "Алебастр" су қоймасы;
21) Терiс өзенiндегi Терiс-Ащыбұлақ су қоймасы;
22) Шу өзенiндегi Тасөткел су қоймасы;
23) Көшiм өзенiндегі Киров су қоймасы;
24) Көшiм өзенiндегi Бітік су қоймасы;
25) Көшiм өзенiндегi Дөңгелек су қоймасы;
26) Көшiм өзенiндегі Пятимар су қоймасы;
27) Үлкен Өзен өзенiндегi Сарышығанақ су қоймасы;

Об определении перечня стратегических водохозяйственных и гидротехнических сооружений, в том числе которые могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2025 года № 671.
В соответствии с пунктом 4 статьи 14 Водного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень стратегических водохозяйственных и гидротехнических сооружений, в том числе которые могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 2025 года № 671
Перечень стратегических водохозяйственных и гидротехнических сооружений, в том числе которые могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.01.2026 № 36; от 17.04.2026 № 292.
1. Водохозяйственные и гидротехнические сооружения:
1) Шардаринское водохранилище на реке Сырдарья;
2) Бухтарминское водохранилище на реке Иртыш;
3) Усть-Каменогорское водохранилище на реке Иртыш;
4) Шульбинское водохранилище на реке Иртыш;
5) Астанинское водохранилище на реке Ишим;
6) Сергеевское водохранилище на реке Ишим;
7) Петропавловское водохранилище на реке Ишим;
8) Капчагайское водохранилище на реке Или;
9) Бартогайское водохранилище на реке Чилик;
10) Селетинское водохранилище на реке Селеты;
11) Кояндинское водохранилище на реке Коянды;
12) Актюбинское водохранилище на реке Илек;
13) Каргалинское водохранилище на реке Каргалы;
14) Саздинское водохранилище на реке Сазды;
15) Уйденинское водохранилище на реке Уйдене;
16) Кандысуское водохранилище на реке Кандысу;
17) Чарское водохранилище на реке Чар;
18) Егинсуское водохранилище на реке Егинсу;
19) Каракольское водохранилище на реке Каракол;
20) водохранилище "Алебастр" на реке Уланка;
21) Терс-Ащибулакское водохранилище на реке Терс;
22) Тасоткельское водохранилище на реке Шу;
23) Кировское водохранилище на реке Кушум;
24) Битикское водохранилище на реке Кушум;
25) Донгулюкское водохранилище на реке Кушум;
26) Пятимарское водохранилище на реке Кушум;
27) Сарышаганакское водохранилище на реке Большой Узень;

28) Кiшi Өзен өзенiндегi "Балықты Сарқыл" су қоймасы;
29) Кiші Өзен өзенiндегi Казталов-1 су қоймасы;
30) Кiшi Өзен өзенiндегi Казталов-2 су қоймасы;
31) Шаған өзенiндегi Шаған су қоймасы;
32) Шерубай-Нұра өзенiндегі Жартас су қоймасы;
33) Шоқай өзенiндегi Шоқай су қоймасы;
34) Нұра өзенiндегi Ынтымақ су қоймасы;
35) Соқыр өзенiндегi Федоров су қоймасы;
36) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.08.2026 № 776 қаулысымен;
37) Ащысу өзенiндегi Ащысу су қоймасы;
38) Ақтасты өзенiндегi Ақтасты су қоймасы;
39) Жездi өзенiндегі Жездi су қоймасы;
40) Тобыл өзенiндегi Жоғарғы Тобыл су қоймасы;
41) Тобыл өзенiндегi Қаратомар су қоймасы;
42) Тобыл өзенiндегi Қызылжар су қоймасы;
43) Тобыл өзенiндегі Сергеев су қоймасы;
44) Тобыл өзенiндегi Амангелдi су қоймасы;
45) Бадам өзенiндегi Бадам су қоймасы;
46) Тоғыз өзенiндегi Тоғыз су қоймасы;
47) Шаян өзенiндегi Қапшағай су қоймасы;
48) Бөген өзенiндегі Бөген су қоймасы;
49) Жаңақорған өзенiндегi Сасықбұлақ су қоймасы;
50) Қарашық өзенiндегi Қосқорған су қоймасы;
51) Шерт өзенiндегi Шерт су қоймасы;
52) Баба Ата өзенiндегi Баба Ата су қоймасы;
53) Үлкен Шаға бұлағындағы Таушаға су қоймасы;
54) Алмалы өзенiндегi Таскенсай су қоймасы;
55) Үлкен Қарақұс өзенiндегi Шүкiрой су қоймасы;
56) Келес өзенiндегi Ақылбексай су қоймасы;
57) Үштөбе өзенiндегi Үштөбе су қоймасы;
58) Нұра өзеніндегі Самарқанд су қоймасы;
59) Тұрғысын өзеніндегі Тұрғысын-1 су қоймасы;
60) Қара кеңгір өзеніндегі Кеңгір су қоймасы.
61) Сабыр Арыстанбаев атындағы Қызылорда су торабы;
62) Сырдария өзенiндегi Қазалы су торабы;
63) Сырдария өзенiндегi "Әйтек" су торабы;
64) Сырдария өзенiндегі "Ақлақ" су торабы;
65) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.08.2026 № 776 қаулысымен;
66) Нұра өзенiндегi Преображенский су торабы;
67) Ойыл өзенiндегі Ералы су торабы;
68) Талас өзенiндегі Талас су торабы;
69) Талас өзенiндегi Темiрбек су торабы;
70) Талас өзенiндегi Жейiмбет су торабы;
71) Талас өзенiндегі Ойық су торабы;
72) Аса өзенiндегi Аса су торабы;
73) Шу өзенiндегi Фурманов су торабы;
74) Мерке өзенiндегі қосымша су беретiн трактiсi бар Мерке су торабы;
75) Аспара өзенiндегi қосымша су беретiн трактісi бар Аспара су торабы;
76) Ақсай өзенiндегi Ақсай су торабы;
77) Көксай өзенiндегi Көксай су торабы;
78) Шаған тармағындағы Көшiм су торабы;
79) Кiшi Өзен өзенiндегі Варфоломеев су торабы;
80) Кiшi Өзен өзенiндегi Мамай су торабы;
81) Арыс өзенiндегi Қараспан су торабы;
82) Шу өзенiндегi Тасөткел бөгетi;
83) Ақкөл көлiндегi Ақкөл бөгетi;
84)Солтүстiк Арал теңiзiнiң су көтеру бөгетi;

28) водохранилище "Рыбный Сокрыл" на реке Малый Узень;
29) Казталовское водохранилище - 1 на реке Малый Узень;
30) Казталовское водохранилище - 2 на реке Малый Узень;
31) Чаганское водохранилище на реке Чаган;
32) Жартасское водохранилище на реке Шерубай-Нура;
33) Шокайское водохранилище на реке Шокай;
34) Интумакское водохранилище на реке Нура;
35) Федоровское водохранилище на реке Сокыр;
36) Ишимское водохранилище на реке Ишим;
37) Ащисуское водохранилище на реке Ащису;
38) Актастинское водохранилище на реке Актасты;
39) Жездинское водохранилище на реке Жезды;
40) Верхне-Тобольское водохранилище на реке Тобол;
41) Каратомарское водохранилище на реке Тобол;
42) Кызылжарское водохранилище на реке Тобол;
43) Сергеевское водохранилище на реке Тобол;
44) Амангельдинское водохранилище на реке Тобол;
45) Бадамское водохранилище на реке Бадам;
46) водохранилище Тогуз на реке Тогуз;
47) Капчагайское водохранилище на реке Шаян;
48) Бугуньское водохранилище на реке Бугунь;
49) Сасыкбулакское водохранилище на реке Жанакорган;
50) Кошкурганское водохранилище на реке Карашик;
51) Шертское водохранилище на реке Шерт;
52) водохранилище Баба-Ата на реке Баба-Ата;
53) водохранилище Таушага на роднике Улкен-Шага;
54) водохранилище Таскенсай на реке Алмалы;
55) водохранилище Шукурой на реке Улкен-Каракус;
56) водохранилище Акылбек-Сай на реке Келес;
57) водохранилище Уштобе на реке Уштобе;
58) Самаркандское водохранилище на реке Нура;
59) Тургусунское водохранилище – 1 на реке Тургусун;
60) водохранилище Кенгир на реке Кара-Кенгир.
61) Кызылординский гидроузел имени Сабыра Арыстанбаева;
62) Казалинский гидроузел на реке Сырдарья;
63) гидроузел "Айтек" на реке Сырдарья;
64) гидроузел "Аклак" на реке Сырдарья;
65) Шелекский гидроузел на реке Шелек;
66) Преображенский гидроузел на реке Нура;
67) Ералиевский гидроузел на реке Уил;
68) Таласский гидроузел на реке Талас;
69) Темирбекский гидроузел на реке Талас;
70) Жеимбетский гидроузел на реке Талас;
71) Уюкский гидроузел на реке Талас;
72) Ассинский гидроузел на реке Аса;
73) Фурмановский гидроузел на реке Шу;
74) Меркенский гидроузел на реке Меркенка с подпитывающим трактом;
75) Аспаринский гидроузел на реке Аспара с подпитывающим трактом;
76) Аксайский гидроузел на реке Аксай;
77) Коксайский гидроузел на реке Коксай;
78) Кушумский гидроузел на протоке Чаган;
79) Варфоломеевский гидроузел на реке Малый Узень;
80) Мамаевский гидроузел на реке Малый Узень;
81) Караспанский гидроузел на реке Арысь;
82) Тасоткельская плотина на реке Шу;
83) Аккольская плотина на озере Акколь; 84) водоподъемная плотина Северного Аральского моря;

85) Белая өзенiндегi су көтеру бөгетi;
86) Жайық-Көшiм суару-суландыру жүйесiнiң бас құрылысжайлары;
87) Сырдария өзенiнiң Қараөзек тармағының бас құрылысжайы;
88) Д. А. Қонаев атындағы Yлкен Алматы каналының бас құрылысжайы;
89) Қ. И. Сәтпаев атындағы канал;
90) Сырдария өзеніндегі Көксарай контрреттегіші;
91) Астана қаласының Есіл өзенінің тасыған суынан қорғау бөгеті;
91-1) Шағалалы өзеніндегі Шағалалы су қоймасы;
91-2) Күрті өзеніндегі Күрті су қоймасы;
91-3) Қарақоңыз өзеніндегі Қарақоңыз су қоймасы;
91-4) Қақпатас өзеніндегі Қақпатас су қоймасы;
91-5) Шабақты өзеніндегі Ынталы су қоймасы;
91-6) Бүркітті өзеніндегі Бүркітті су қоймасы;
91-7) Тамды өзеніндегі Жартас су қоймасы;
91-8) Желқуар өзеніндегі Желқуар су қоймасы;
91-9) Бесарық су қоймасы (таудағы жылғада);
92) "Батыс" коллекторы бар Қызылқұм магистральды каналы.
2. Қалалардың сумен жабдықтау және су бұру жүйелері:
1) Астана;
2) Алматы;
3) Ақтау;
4) Ақтөбе;
5) Атырау;
6) Қарағанды;
7) Көкшетау;
8) Қостанай;
9) Қызылорда;
10) Павлодар;
11) Петропавл;
12) Талдықорған;
13) Тараз;
14) Орал;
15) Өскемен;
16) Шымкент;
17) Семей;
18) Түркiстан;
19) Теміртау;
20) Екiбастұз;
21) Рудный;
22) Жезқазған;
23) Кентау;
24) Балқаш;
25) Жаңаөзен;
26) Сәтпаев;
27) Ақсу;
28) Риддер;
29) Арыс;
30) Степногор;
31) Шахтинск;
32) Саран;
33) Қонаев;
34) Арқалық;
35) Лисаков;
36) Приозерск.
3. Осы тізбенің 2-тармағында аталған қалалардың сумен жабдықтау және су бұру жүйелері немесе олардың элементтері мемлекеттік меншікте болады, иеліктен шығарылмайды және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін.
4. Салу жоспарланған немесе салыну процесіндегі гидротехникалық құрылысжайлар*:
1) Түркістан облысындағы Өгем өзеніндегі гидроэлектр станцияларының каскады бар су құбыры;
1-1) Шығыс Қазақстан облысындағы Кіші Үлбі өзеніндегі "Алтай" шағын гидроэлектр станциясы;
1-2) Жетісу облысы Алакөл ауданындағы Тентек өзеніндегі гидроэлектр станцияларының каскады;
1-3) Жетісу облысындағы Көксу өзеніндегі гидроэлектр станцияларының каскады;
1-4) Жетісу облысы Сарқан ауданындағы Лепсі өзеніндегі бөгет;
1-5) Шығыс Қазақстан облысындағы Қалжыр өзеніндегі шағын гидроэлектр станцияларының каскады;
1-6) Абай облысы Мақаншы ауданы Қарабұта өзеніндегі су қоймасы;
1-7) Абай облысы Көкпекті ауданы Кіші Бөкен өзеніндегі су қоймасы;
1-8) Абай облысы Мақаншы ауданы Келдімұрат өзеніндегі су қоймасы;
1-9) Абай облысы Мақаншы ауданы Көктерек өзеніндегі су қоймасы;
1-10) Абай облысы Ақсуат ауданы Базар өзеніндегі су қоймасы;
1-11) Түркістан облысы Ордабасы ауданында Боралдай өзеніндегі Боралдай су қоймасы;

85) водоподъемная плотина на реке Белая;
86) головные сооружения Урало-Кушумской оросительно-обводнительной системы;
87) головное сооружение протоки Караозек реки Сырдарья;
88) головное сооружение Большого Алматинского канала имени Д. А. Кунаева;
89) канал имени К. И. Сатпаева;
90) Коксарайский контррегулятор на реке Сырдарья;
91) защитная дамба города Астаны от затопления паводковыми водами реки Есиль;
92) Кызылкумский магистральный канал с коллектором "Западный".
2. Системы водоснабжения и водоотведения городов:
1) Астана;
2) Алматы;
3) Актау;
4) Актобе;
5) Атырау;
6) Караганда;
7) Кокшетау;
8) Костанай;
9) Кызылорда;
10) Павлодар;
11) Петропавловск;
12) Талдыкорган;
13) Тараз;
14) Уральск;
15) Усть-Каменогорск;
16) Шымкент;
17) Семей;
18) Туркестан;
19) Темиртау;
20) Экибастуз;
21) Рудный;
22) Жезказган;
23) Кентау;
24) Балхаш;
25) Жанаозен;
26) Сатпаев;
27) Аксу;
28) Риддер;
29) Арысь;
30) Степногорск;
31) Шахтинск;
32) Сарань;
33) Капчагай;
34) Аркалык;
35) Лисаковск;
36) Приозерск.
3. Системы водоснабжения и водоотведения городов или их элементы, перечисленные в пункте 2 настоящего перечня, находятся в государственной собственности, не подлежат отчуждению и могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан.
4. Гидротехнические сооружения, планируемые к строительству или находящиеся в процессе строительства*:
1) водовод с каскадом гидроэлектростанций на реке Угам в Туркестанской области;
1-1) малая гидроэлектростанция "Алтай" на реке Малая Ульба в Восточно-Казахстанской области;
1-2) каскад гидроэлектростанций на реке Тентек в Алакольском районе области Жетісу;
1-3) каскад гидроэлектростанций на реке Коксу в области Жетісу;
1-4) плотина на реке Лепси в Саркандском районе области Жетісу;
1-5) каскад малых гидроэлектростанций на реке Калжыр в Восточно-Казахстанской области;
1-6) водохранилище на реке Карабута в районе Маканшы области Абай;
1-7) водохранилище на реке Малая-Буконь в районе Кокпекты области Абай;
1-8) водохранилище на реке Кельды-Мурат в районе Маканшы области Абай;
1-9) водохранилище на реке Коктерек в районе Маканшы области Абай;
1-10) водохранилище на реке Базар в Аксуатском районе области Абай;

2) Шығыс Қазақстан облысындағы Оба өзеніндегі гидроэлектр станцияларының каскады.
*Ескертпе: осы тармақта көрсетілген гидротехникалық құрылысжайлар пайдалануға берілгеннен кейін осы тізімнің тиісті тармағына енгізілуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 23 тамыздағы
№ 671 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысы.
2. "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 7 сәуірдегі № 214 қаулысы.
3. "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 379 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Сырдария өзеніндегі Қызылорда су торабына Сабыр Арыстанбаевтың есімін беру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының тізбесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 желтоқсандағы № 1344 және "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 ақпандағы №7 қаулысының 3-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 және "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 тамыздағы № 523 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы.

2) каскад гидроэлектростанций на реке Уба в Восточно-Казахстанской области.
*Примечание: гидротехнические сооружения, указанные в настоящем пункте, после ввода их в эксплуатацию подлежат включению в соответствующий пункт настоящего перечня.
_______________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 2025 года № 671
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2021 года № 214 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 379 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление".
4. Пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2022 года № 71 "О присвоении Кызылординскому гидроузлу на реке Сырдарья республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан имени Сабыра Арыстанбаева и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года № 1344 "Об утверждении перечня водохозяйственных сооружений, находящихся в республиканской собственности" и от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление".
5. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2022 года № 523 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление" и от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021-2025 годы".

6. "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 9 ақпандағы № 100 қаулысы.
7. "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулысына толықтыру енгізу және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін босалқы жерлерге ауыстыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 774 қаулысының 1-тармағы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының тізбесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 желтоқсандағы № 1344 және "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 қаулыларына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 20 наурыздағы № 164 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы.

6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2022 года № 100 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление".
7. Пункт 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2022 года № 774 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление, и переводе земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса".
8. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2025 года № 164 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года № 1344 "Об утверждении перечня водохозяйственных сооружений, находящихся в республиканской собственности" и от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление".
______________________________________________________