"Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесін сыйға тарту шарты бойынша жеке меншіктен республикалық меншікке қабылдау және "Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталындағы 100 (бір жүз) пайыз мөлшеріндегі мемлекеттік қатысу үлесін "Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамының акцияларын төлеуге беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 14 тамыздағы № 629 қаулысы
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 19) тармақшасына, 19-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, 114-бабының 1-тармағына, 169-бабының 1-тармағына, "Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – ұлттық компания) сыйға тарту шарты бойынша "Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – серіктестік) жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің 100 (бір жүз) пайызын республикалық меншікке беру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық компаниямен (келісу бойынша) бірлесіп осы қаулының 1-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының 1-тармағында көзделген іс-шаралар аяқталғаннан кейін "Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – академия) акцияларын төлеуге серіктестіктің жарғылық капиталындағы 100 (бір жүз) пайыз мөлшеріндегі мемлекеттік қатысу үлесі берілсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен академиямен (келісу бойынша) бірлесіп осы қаулының 3-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О принятии доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр" из частной собственности в республиканскую собственность по договору дарения и передаче государственной доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр" в размере 100 (сто) процентов в оплату акций акционерного общества "Академия гражданской авиации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2025 года № 629
В соответствии с подпунктом 13) статьи 11, подпунктом 19) статьи 14, подпунктом 9) пункта 1 статьи 19, пунктом 1 статьи 114, пунктом 1 статьи 169 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) (далее – национальная компания) о передаче в республиканскую собственность 100 (сто) процентов доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр" (далее – товарищество) по договору дарения.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке совместно с национальной компанией (по согласованию) принять меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Передать в оплату акций акционерного общества "Академия гражданской авиации" (далее – академия) государственную долю участия в уставном капитале товарищества в размере 100 (сто) процентов после завершения мероприятий, предусмотренных пунктом 1 настоящего постановления.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке совместно с академией (по согласованию) принять меры, вытекающие из пункта 3 настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов