Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 13 тамыздағы № 615 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабының бірінші бөлігіне және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 130-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базасы" республикалық мемлекеттік мекемесі мен "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Солтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базасы" республикалық мемлекеттік мекемесі оларды қосу жолымен "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери және арнайы жабдықтау базасы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі мекемеге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. Мекемені қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігін ұстауға көзделген қаражат есебінен және соның шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әскери және арнайы жабдықтау базасы.";
2) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
қызмет бабында пайдалану үшін.
5. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2025 года № 615.
В соответствии с частью первой статьи 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан и пунктом 1 статьи 130 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканское государственное учреждение "База военного и специального снабжения "Южная" Министерства внутренних дел Республики Казахстан" и республиканское государственное учреждение "База военного и специального снабжения "Северная" Министерства внутренних дел Республики Казахстан" путем их слияния в республиканское государственное учреждение "База военного и специального снабжения Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – учреждение).
2. Определить Министерство внутренних дел Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении учреждения.
3. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в разделе "1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 3, исключить;
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"4. База военного и специального снабжения Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, а также предельном количестве заместителей министров, утвержденных указанным постановлением:
для служебного пользования.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан и Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов