Инвестициялық тарифті қалыптастыру және ұсыну мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 12 тамыздағы № 606 қаулысы
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Инвестициялық тарифті қалыптастыру және ұсыну мерзімдерін белгілеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 12 тамыздағы
№ 606 қаулысымен
бекітілген
Инвестициялық тарифті қалыптастыру және ұсыну мерзімдерін белгілеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Инвестициялық тарифті қалыптастыру және ұсыну мерзімдерін белгілеу қағидалары "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 1-6) тармақшасына сәйкес әзірленді және электр энергиясына инвестициялық тарифті қалыптастыру және оны электр энергиясын көтерме тұтынушыларға ұсыну мерзімдерін белгілеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) инвестициялық тариф – іске асырылуы 2023 жылғы 1 шілдеге дейін басталған инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық міндеттемелерді жабу үшін электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан электр энергиясын сатып алуға Заңда көзделген тәртіппен айқындалған сағаттық тариф;
2) электр энергиясының көтерме сауда нарығы – электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерінің арасындағы электр энергиясын сатып алу-сату шарттары негізінде жұмыс істейтін, электр энергиясының жоспарлы көлемдерін сатып алу-сатуға байланысты қатынастар жүйесі;
3) электр энергиясының көтерме сауда нарығының субъектілері – энергия өндіруші, энергия беруші, энергиямен жабдықтаушы ұйымдар, жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдар, қайталама энергетикалық кәдеге жаратуды пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдар, қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдар, электр энергиясын тұтынушылар, жүйелік оператор қалыптастыратын электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерінің тізбесіне енгізілген цифрлық майнерлер және гибридті топтардың әкімшілері, сондай-ақ жүйелік оператор, орталықтандырылған сауда нарығының операторы және электр энергиясын бірыңғай сатып алушы;
4) энергия өндіруші ұйым – Қазақстан Республикасының жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы заңнамасына сәйкес электр энергиясының нетто-тұтынушылары болып табылатын осындай тұтынушыларды қоспағанда, электр және (немесе) жылу энергиясын өз қажеттіліктері және (немесе) өткізу үшін өндіруді жүзеге асыратын ұйым;

Об утверждении Правил формирования и установления сроков предоставления инвестиционного тарифа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 606
В соответствии с подпунктом 1-6) статьи 4 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и установления сроков предоставления инвестиционного тарифа.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 августа 2025 года № 606
Правила формирования и установления сроков предоставления инвестиционного тарифа
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и установления сроков предоставления инвестиционного тарифа (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1-6) статьи 4 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" (далее – Закон) и определяют порядок формирования инвестиционного тарифа на электрическую энергию и установления сроков его предоставления оптовым потребителям электрической энергии.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) инвестиционный тариф – почасовой тариф на покупку электрической энергии от единого закупщика электрической энергии для покрытия инвестиционных обязательств по инвестиционным проектам, реализация которых началась до 1 июля 2023 года, определенный в порядке, предусмотренном Законом;
2) оптовый рынок электрической энергии – система отношений, связанных с куплей-продажей плановых объемов электрической энергии, функционирующая на основе договоров купли-продажи электрической энергии между субъектами оптового рынка электрической энергии;
3) субъекты оптового рынка электрической энергии – энергопроизводящие, энергопередающие, энергоснабжающие организации, энергопроизводящие организации, использующие возобновляемые источники энергии, энергопроизводящие организации, использующие вторичные энергетические ресурсы, энергопроизводящие организации, использующие энергетическую утилизацию отходов, потребители электрической энергии, цифровые майнеры и администраторы гибридных групп, включенные в перечень субъектов оптового рынка электрической энергии, формируемый системным оператором, а также системный оператор, оператор рынка централизованной торговли и единый закупщик электрической энергии;
4) энергопроизводящая организация – организация, осуществляющая производство электрической и (или) тепловой энергии для собственных нужд и (или) реализации, за исключением нетто-потребителей, являющихся таковыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области поддержки использования возобновляемых источников энергии;

5) инвестициялық тарифті алушы – осы Қағидаларда және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 106 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10531 болып тіркелген) бекітілген Электр энергиясының көтерме сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидаларында (бұдан әрі – Электр энергиясының көтерме сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидалары) айқындалған тәртіппен электр энергиясын инвестициялық тариф бойынша сатып алуды жүзеге асыратын, Заңның 4-бабының 1-5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген электр энергиясын инвестициялық тариф бойынша сатып алуды жүзеге асыратын электр энергиясының көтерме сауда нарығының тұтынушылары тізбесіне (бұдан әрі – тізбе) енгізілген электр энергиясын көтерме тұтынушы (өнеркәсіптік объект);
6) инвестициялық міндеттемелер – жобаның жаңа тіркелген активтерін сатып алуға, құруға, салуға және пайдалануға беруге жұмсалатын капиталдандырылатын және капиталдандырылмайтын шығыстарды, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына және (немесе) Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес жобаны құрылыс сатысында да, пайдалану кезеңінде де іске асыруға байланысты шеккен сыйақылар мен қарыз қаражаты бойынша өзге де шығыстарды қаржыландыру бойынша инвестордың меншікті қаражаты және (немесе) міндеттемелері.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге терминдер мен анықтамалар Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Инвестициялық тарифті қалыптастыру тәртібі
3. Инвестициялық тариф тиісті тұтынушы желілеріне қосылған энергия өндіруші ұйымның шекті тарифі бойынша электр энергиясын сатып алуға жұмсалатын шығындардың, электр энергиясын бірыңғай сатып алушының электр энергиясын сатудың жалпы көлеміндегі электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан тиісті тұтынушының сатып алу үлесі ескеріле отырып, электр энергиясын бірыңғай сатып алушының импорттық электр энергиясын сатып алуға және жаңартылатын энергия көздерін қолдауға жұмсаған шығындарының үлесі сомасының инвестициялық тарифті алушының тұтыну көлеміне арақатынасы ретінде айқындалады.
4. Есептік кезең (күнтізбелік ай) тәулігінің тиісті сағаты үшін инвестициялық тарифтің мәні мынадай формула бойынша айқындалады:
мұнда
Ти – есеп айырысу кезеңі (күнтізбелік ай) тәулігінің тиісті сағаты үшін инвестициялық тариф (жүзден бірге дейін дөңгелектенеді), теңге/кВт;
Тшект – энергия өндіруші ұйымның электр энергиясына шекті тариф мәні;
БЖЭК(1).i – жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын i-ші энергия өндіруші ұйымның электр энергиясын бірыңғай сатып алушымен жасалған электр энергиясын сатып алу-сату жөніндегі ұзақмерзімді шартының бағасы, қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС), теңге/кВт (жүзден бірге дейін дөңгелектенеді);
WЖЭК(1).i – жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын i-ші энергия өндіруші ұйым электр энергиясын бірыңғай сатып алушымен жасалған электр энергиясын сатып алу-сатудың ұзақмерзімді шарты шеңберінде тәуліктің осы сағатына электр энергиясын бірыңғай сатып алушыға сатқан электр энергиясының көлемі, кВт*сағ (бүтінге дейін дөңгелектенеді);
БЖЭК(2).i – жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын i-ші энергия өндіруші ұйымның есеп айырысу-қаржы орталығымен жасалған электр энергиясын сатып алу-сату жөніндегі ұзақмерзімді шартының бағасы ҚҚС-сыз, теңге/кВт (жүзден бірге дейін дөңгелектенеді);
WЖЭК(2).i – жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын i-ші энергия өндіруші ұйым есеп айырысу-қаржы орталығымен жасалған ұзақмерзімді сатып алу-сату шарты шеңберінде электр энергиясының көтерме сауда нарығындағы өндіру-тұтынудың нақты теңгеріміне сәйкес тәуліктің осы сағаты жататын есептік кезең (күнтізбелік ай) үшін электр энергиясын бірыңғай сатып алушыға сатқан электр энергиясының көлемі, кВт*сағ (бүтінге дейін дөңгелектенеді);
– тиісті есепті кезең үшін (күнтізбелік ай) электр энергиясын өндіруді-тұтынуды теңгерімдеуді ұйымдастыру жөнінде көрсетілетін қызметтерге электр энергиясын бірыңғай сатып алушының нақты шығындары, ҚҚС-сыз, теңгемен (жүзден біріне дейін дөңгелектенеді), мынадай формула бойынша айқындалады:
Тө.т/т – тиісті есепті кезең үшін (күнтізбелік ай) электр энергиясын өндіру-тұтынуды теңгерімдеуді ұйымдастыру жөнінде көрсетілетін қызметтерге жүйелік оператордың тарифі, ҚҚС-сыз, теңге/кВт;
WЖЭК.нақты (ай) – жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдар өндірген және есеп айырысу-қаржы орталығымен және (немесе) электр энергиясын бірыңғай сатып алушымен жасалған электр энергиясын сатып алу-сатудың ұзақмерзімді шарты бар, тиісті есеп айырысу кезеңі (күнтізбелік ай) үшін электр энергиясының нақты көлемі, кВт*сағ, (бүтінге дейін дөңгелектенеді);
– электр энергиясының теңгерімдеуші нарықта (кірістерді шегергенде) тиісті есеп айырысу кезеңінде (күнтізбелік айда) электр энергиясын бірыңғай сатып алушы шеккен нақты шығындар, ҚҚС-сыз, теңгемен (жүзден бірге дейін дөңгелектенеді);
– электр энергиясын бірыңғай сатып алушының өз қызметін жүзеге асыруына байланысты тиісті есепті кезеңдегі (күнтізбелік ай) нақты шығындары, ҚҚС-сыз, теңгемен;

5) получатель инвестиционного тарифа – оптовый потребитель электрической энергии (промышленный объект), включенный в перечень потребителей оптового рынка электрической энергии, осуществляющих покупку электрической энергии по инвестиционному тарифу, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан (далее – перечень) в соответствии с подпунктом 1-5) статьи 4 Закона, осуществляющий покупку электрической энергии по инвестиционному тарифу в порядке, определенном настоящими Правилами и Правилами организации и функционирования оптового рынка электрической энергии, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 106 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10531) (далее – Правила организации и функционирования оптового рынка электрической энергии);
6) инвестиционные обязательства – собственные средства и (или) обязательства инвестора по финансированию капитализируемых и некапитализируемых расходов на приобретение, создание, строительство и ввод в эксплуатацию новых фиксированных активов проекта, а также вознаграждений и иных расходов по заемным средствам, понесенных в связи с реализацией проекта как на стадии строительства, так и в период эксплуатации, в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и (или) требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
Иные термины и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области электроэнергетики.
Глава 2. Порядок формирования инвестиционного тарифа
3. Инвестиционный тариф определяется как отношение суммы затрат на покупку электрической энергии по предельному тарифу энергопроизводящей организации, к сетям которой подключен соответствующий потребитель, доли затрат единого закупщика электрической энергии на покупку импортной электрической энергии и поддержку возобновляемых источников энергии с учетом доли покупки электрической энергии у единого закупщика соответствующего потребителя в общем объеме продажи электрической энергии единым закупщиком электрической энергии к объему потребления получателя инвестиционного тарифа.
4. Значение инвестиционного тарифа за соответствующий час суток расчетного периода (календарного месяца) определяется по следующей формуле:
, где
Ти – инвестиционный тариф за соответствующий час суток расчетного периода (календарного месяца), в тенге/кВт (округляется до сотых);
Тпред – значение предельного тарифа на электрическую энергию энергопроизводящей организации;
Цвиэ(1).i – цена долгосрочного договора купли-продажи электрической энергии i-й энергопроизводящей организации, использующей возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов), заключенного с единым закупщиком электрической энергии, в тенге/кВт без налога на добавленную стоимость (далее – НДС) (округляется до сотых);
Wвиэ(1).i – объем электрической энергии, который i-я энергопроизводящая организация, использующая возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов), продала единому закупщику электрической энергии на данный час суток в рамках долгосрочного договора купли-продажи электрической энергии, заключенного с единым закупщиком электрической энергии, кВт*ч (округляется до целых);
Цвиэ(2).i – цена долгосрочного договора купли-продажи электрической энергии i-й энергопроизводящей организации, использующей возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов), заключенного с расчетно-финансовым центром, в тенге/кВт без НДС (округляется до сотых);
Wвиэ(2).i – объем электрической энергии, который i-я энергопроизводящая организация, использующая возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов), продала единому закупщику электрической энергии за расчетный период (календарный месяц), к которому относится данный час суток, согласно фактическому балансу производства-потребления на оптовом рынке электрической энергии в рамках долгосрочного договора купли-продажи электрической энергии, заключенного с расчетно-финансовым центром, кВт*ч (округляется до целых);
– фактические затраты единого закупщика электрической энергии на услуги по организации балансирования производства-потребления электрической энергии за соответствующий расчетный период (календарный месяц), в тенге без НДС (округляется до сотых), определяемые по следующей формуле:
Тб/п – тариф системного оператора на услуги по организации балансирования производства-потребления электрической энергии за соответствующий расчетный период (календарный месяц), в тенге/кВт без НДС;
Wвиэ.факт(мес) – фактический объем электрической энергии, который за соответствующий расчетный период (календарный месяц) выработали энергопроизводящие организации, использующие возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов) и имеющие заключенный с расчетно-финансовым центром и (или) единым закупщиком электрической энергии долгосрочный договор купли-продажи электрической энергии, в кВт*ч (округляется до целых);
– фактические затраты единого закупщика электрической энергии, понесенные на балансирующем рынке электрической энергии (за вычетом доходов), за соответствующий расчетный период (календарный месяц), в тенге без НДС (округляется до сотых);
– фактические затраты единого закупщика электрической энергии, связанные с осуществлением его деятельности, за соответствующий расчетный период (календарный месяц), в тенге без НДС;

ТОСС – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 36 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14778 болып тіркелген) бекітілген Қоғамдық маңызы бар нарықтарда баға белгілеу қағидаларына сәйкес белгіленген электр энергиясын орталықтандырылған сатып алу және сату бағасы, 1 кВт үшін теңге;
– цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыратын электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерін, атаулы көмек алушылар тізіміне енгізілген электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерін қоспағанда, электр энергиясының көтерме сауда нарығының i-ші субъектісі электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан тиісті есепті кезеңде (күнтізбелік айда) сатып алған электр энергиясының көлемі;
– i бойынша сомалар;
i – тиісінше 1-ден r-ге дейін өзгеретін реттік нөмір;
r – тәуліктің тиісті сағаты үшін электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан электр энергиясын сатып алған электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерінің жалпы саны;
– электр энергиясын бірыңғай сатып алушының жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын және қаржы-есеп айырысу орталығымен және (немесе) электр энергиясын бірыңғай сатып алушымен электр энергиясын сатып алу-сатуға ұзақмерзімді шарт жасасқан энергия өндіруші ұйымдардан электр энергиясын сатып алу үшін тиісті есепті кезеңге резервтік қор қалыптастыруға Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 29 шілдедегі № 361 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14210 болып тіркелген) Резервтік қорды қалыптастыру және пайдалану қағидаларына сәйкес айқындалатын жоспарлы шығындары, теңгемен ҚҚС-сыз;
Nай – тиісті есепті кезеңдегі (күнтізбелік айдағы) сағат санын көрсететін мөлшерсіз коэффициент;
Тжасыл – тәуліктің осы сағатына арналған "жасыл" тарифтің Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 118 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10622 болып тіркелген) бекітілген Жаңартылатын энергия көздерін қолдауға арналған тарифті айқындау қағидаларына сәйкес айқындалатын нақты мәні, теңге/кВт (жүзден бірге дейін дөңгелектенеді), ҚҚС-сыз;
– жүйелік оператор (түзетулерді ескере отырып) бекіткен электр энергиясын өндіру-тұтынудың тиісті тәуліктік графигіне енгізілген жасыл энергияның i-ші тұтынушысы электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан тәуліктің осы сағатына сатып алған электр энергиясының көлемі, кВт*сағ (бүтінге дейін дөңгелектенеді);
Wкөтерме.i – электр энергиясының көтерме сауда нарығының i-ші субъектісі электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан тиісті есепті кезеңде (күнтізбелік айда) сатып алған электр энергиясының көлемі;
Бимп.i – электр энергиясын сатып алу бағасы, ол электр энергиясын бірыңғай сатып алушының тиісті есепті кезеңде (күнтізбелік айда) импорттық электр энергиясын сатып алуға i-ші шартында көрсетіледі, i-ші шарттың талаптарына сәйкес бағам бойынша айырбасталады, ҚҚС-сыз, теңге/кВт;
Wимп.i – тиісті есеп айырысу кезеңінде (күнтізбелік айда) жүйелік оператор мен электр энергиясын бірыңғай сатып алушы арасында жасалған техникалық диспетчерлеу жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған тиісті шартта көрсетілген техникалық диспетчерлеу бойынша көрсетілетін қызметтер тарифі;
– электр энергиясын бірыңғай сатып алушының импорттық электр энергиясын сатып алуға арналған i-ші шарты бойынша тиісті есепті кезеңде (күнтізбелік айда) электр энергиясын бірыңғай сатып алушы сатып алған электр энергиясының көлемі, кВт*сағ (бүтінге дейін дөңгелектенеді);
i бойынша сома;
i – тиісінше 1-ден p, w, d, t және ө-ге дейін өзгеретін реттік нөмір;
p – тәуліктің осы сағатына электр энергиясын бірыңғай сатып алушыға электр энергиясын сатқан, жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы заңнамаға сәйкес жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын және электр энергиясын бірыңғай сатып алушымен электр энергиясын сатып алу-сатудың ұзақмерзімді шартын жасасқан энергия өндіруші ұйымдардың саны;
w – тәуліктің осы сағаты жататын есеп айырысу кезеңінде (күнтізбелік айда) электр энергиясын бірыңғай сатып алушыға электр энергиясын сатқан, жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы заңнамаға сәйкес жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын және есеп айырысу-қаржы орталығымен электр энергиясын сатып алу-сатудың ұзақмерзімді шартын жасасқан энергия өндіруші ұйымдардың саны;
d – электр энергиясын бірыңғай сатып алушының импорттық электр энергиясын сатып алуға арналған шарттарының саны, электр энергиясын бірыңғай сатып алушы тәуліктің осы сағатына импорттық электр энергиясын солардың шеңберінде сатып алады;
t – тәуліктің тиісті сағатында электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан электр энергиясын сатып алған электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерінің жалпы саны;
ө – электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан тәуліктің осы сағаты жататын есепті кезеңде (күнтізбелік айда) электр энергиясын сатып алған электр энергиясы туралы заңнамаға сәйкес "жасыл" энергияны тұтынушылар саны.

ТЦПП – цена централизованной покупки и продажи электрической энергии, установленная согласно Правилам ценообразования на общественно значимых рынках, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 36 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14778), тенге на 1 кВт;
– объем электрической энергии, купленный за соответствующий расчетный период (календарный месяц) у единого закупщика электрической энергии i-м субъектом оптового рынка электрической энергии, за исключением субъектов оптового рынка электрической энергии, осуществляющих деятельность по цифровому майнингу, субъектов оптового рынка электрической энергии, включенных в список получателей адресной поддержки;
– суммы по i;
i – порядковый номер, изменяющийся от 1 до r соответственно;
r – общее количество субъектов оптового рынка электрической энергии, купивших электрическую энергию у единого закупщика электрической энергии за соответствующий час суток;
– плановые затраты единого закупщика электрической энергии на формирование резервного фонда за соответствующий расчетный период за покупку электрической энергии от энергопроизводящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии и имеющих заключенный с расчетно-финансовым центром и (или) единым закупщиком электрической энергии долгосрочный договор купли–продажи электрической энергии, определяемые в соответствии с Правилами формирования и использования резервного фонда, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 361 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14210), в тенге без НДС;
Nмес – безразмерный коэффициент, отражающий количество часов в соответствующем расчетном периоде (календарном месяце);
Тзел – фактическое значение "зеленого" тарифа на данный час суток, определяемое в соответствии с Правилами определения тарифа на поддержку возобновляемых источников энергии, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 118 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10622), в тенге/кВт (округляется до сотых), без НДС;
– объем электрической энергии, купленный на данный час суток у единого закупщика электрической энергии i-м потребителем "зеленой" энергии, включенный в соответствующий суточный график производства-потребления электрической энергии, утвержденный системным оператором (с учетом корректировок), в кВт*ч (округляется до целых);
Wопт.i – объем электрической энергии, купленный за соответствующий расчетный период (календарный месяц) у единого закупщика электрической энергии i-м субъектом оптового рынка электрической энергии;
Цимп.i – цена покупки электрической энергии, указанная в i-м договоре единого закупщика электрической энергии на покупку импортной электрической энергии за соответствующий расчетный период (календарный месяц), сконвертированная в тенге/кВт без НДС по курсу, в соответствии с условиями i-го договора;
Цдисп – тариф на услуги по технической диспетчеризации, указанный в соответствующем договоре на оказание услуг по технической диспетчеризации, заключенном между системным оператором и единым закупщиком электрической энергии, для соответствующего расчетного периода (календарного месяца);
Wимп.i – объем электрической энергии, который единый закупщик электрической энергии купил за соответствующий расчетный период (календарный месяц) по i-му договору единого закупщика электрической энергии на покупку импортной электрической энергии, в кВт*ч (округляется до целых);
сумма по i;
i – порядковый номер, изменяющийся от 1 до p, w, d, t и ө, соответственно;
p – количество энергопроизводящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов) и имеющих заключенный с единым закупщиком электрической энергии долгосрочный договор купли-продажи электрической энергии согласно законодательству о поддержке использования возобновляемых источников энергии, продавших электрическую энергию единому закупщику электрической энергии на данный час суток;
w – количество энергопроизводящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов) и имеющих заключенный с расчетно-финансовым центром долгосрочный договор купли-продажи электрической энергии согласно законодательству о поддержке использования возобновляемых источников энергии, продавших электрическую энергию единому закупщику электрической энергии за расчетный период (календарный месяц), к которому относится данный час суток;
d – количество договоров единого закупщика электрической энергии на покупку импортной электрической энергии, в рамках которых единым закупщиком электрической энергии была куплена импортная электрическая энергия на данный час суток;
t – общее количество субъектов оптового рынка электрической энергии, купивших электрическую энергию у единого закупщика электрической энергии за соответствующий час суток;
ө – количество потребителей "зеленой" энергии согласно законодательству об электроэнергетике, купивших электрическую энергию у единого закупщика электрической энергии за расчетный период (календарный месяц), к которому относится данный час суток.

3-тарау. Инвестициялық тарифті ұсыну мерзімдерін белгілеу тәртібі
5. Инвестициялық тарифті алу және оны ұсыну мерзімдерін белгілеу үшін электр энергиясын көтерме тұтынушылар Қазақстан Республикасының Үкіметіне негіздеуші материалдармен қоса осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес өтінім береді.
Екі және одан көп кезеңде іске асырылатын жобалар үшін инвестициялық тариф әрбір кезеңге арналған жеке өтінім негізінде беріледі. Қосымша өтінімдер экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша бастапқы мәлімделген қызмет түрлері шегінде беріледі.
Жоба бір кезеңде іске асырылатын болса, инвестициялық тариф бір рет беріледі, бір жоба бойынша қайтадан өтінім беруге жол берілмейді.
6. Қазақстан Республикасының Үкіметіне түскен өтінімдер өтінім берушінің осы Қағидалардың 7-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігі және осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың толық ұсынылуы тұрғысынан қарау үшін электр энергетикасы саласындағы уәкілетті органға жіберіледі.
7. Өтінім мынадай талаптарға сәйкес болған кезде қарауға қабылданады:
1) өтінім беруші Қазақстан Республикасында тіркелген заңды тұлға, оның ішінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында тіркелген компания болып табылады және энергия өндіруші ұйымның желілеріне тікелей қосылған;
2) жобаны іске асыру 2023 жылғы 1 шілдеге дейін басталған;
3) өтінім берушінің өндірістік объектісінің пайдалану мерзімі ол пайдалануға берілген күннен бастап 10 жылдан аспайды.
8. Өтінімге түсіндірме жазба, инвестициялық міндеттемелердің бар екенін растайтын құжаттар қоса беріледі:
1) инвестициялық міндеттемелердің көлемін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жасалған Инвестициялар туралы келісімнің нотариалды куәландырылған көшірмесі (бар болса);
3) қаржылық модель, қаржылық-экономикалық негіздеме, техникалық-экономикалық негіздеме (бар болса);
4) электр желілеріне қосылудың техникалық шарттары, теңгерімдік тиесілікті және тараптардың пайдалану жауапкершілігін ажырату актісі.
9. Өтінім беруші осы Қағидалардың 7-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген немесе осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде құжаттарды өтінім берушіге қайтарады. Құжаттардың қайтарылуы өтінішті қараудан бас тарту себептері жойылғаннан кейін өтінім беруші қайта жүгінген кезде өтінішті қараудан бас тартуға негіз болып табылмайды.

Глава 3. Порядок установления сроков предоставления инвестиционного тарифа
5. Оптовые потребители электрической энергии для получения инвестиционного тарифа и установления сроков его предоставления направляют в Правительство Республики Казахстан заявку согласно приложению к настоящим Правилам с приложением обосновывающих материалов.
Для проектов, реализуемых в два и более этапа, инвестиционный тариф предоставляется на каждый этап на основании отдельной заявки. Дополнительные заявки подаются в пределах первоначально заявленных видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД).
При реализации проекта в один этап инвестиционный тариф предоставляется однократно, повторная подача заявок по одному и тому же проекту не допускается.
6. Поступившие в Правительство Республики Казахстан заявки направляются в уполномоченный орган в сфере электроэнергетики для рассмотрения на предмет соответствия заявителя требованиям, установленным пунктом 7 настоящих Правил, и полноты представленных документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил.
7. Заявка принимается к рассмотрению при соответствии следующим требованиям:
1) заявитель является юридическим лицом, зарегистрированным в Республике Казахстан, в том числе компанией, зарегистрированной на территории Международного финансового центра "Астана", и имеет прямое подключение к сетям энергопроизводящей организации;
2) реализация проекта начата до 1 июля 2023 года;
3) срок эксплуатации производственного объекта заявителя с даты ввода его в эксплуатацию не превышает 10 лет.
8. К заявке прикладываются пояснительная записка, документы, подтверждающие наличие инвестиционных обязательств:
1) нотариально заверенная копия документов, подтверждающих объем инвестиционных обязательств;
2) нотариально заверенная копия Соглашения об инвестициях, заключенного в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан (при наличии);
3) финансовая модель, финансовое-экономическое обоснование, технико-экономическое обоснование (при наличии);
4) технические условия на присоединение к электрическим сетям, акт разграничения балансовой принадлежности и эксплуатационной ответственности сторон.
9. В случаях несоответствия заявителя требованиям, установленным пунктом 7 настоящих Правил, или неполноты представленных документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил, уполномоченный орган в сфере электроэнергетики возвращает заявителю документы в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления. Возврат документов не является основанием для отказа в рассмотрении заявления при повторном обращении заявителя после устранения причин отказа в рассмотрении заявления.

10. Электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган қаржы саласында, сондай-ақ салық және бюджет саясаты, табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау, индустриялық даму, инвестиция тарту, шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспортын дамыту және ілгерілету жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру салаларында салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдардың өкілдерінен тұратын инвестициялық тариф алуға арналған өтінімдерді қарау жөніндегі жұмыс тобын қалыптастырады және бекітеді.
11. Жұмыс тобының құрамына қажетіне қарай өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері (келісу бойынша), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары (келісу бойынша) енгізілуі мүмкін.
12. Жұмыс тобы өтінімдерді растайтын құжаттармен бірге қарайды және жұмыс тобының әрбір мүшесінің тұжырымы негізінде он бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне инвестициялық тариф берудің орындылығы не орынсыздығы туралы дәлелді қорытынды жібереді.
13. Шешімдер оң болған кезде Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Қағидаларда және Электр энергиясының көтерме сауда нарығын ұйымдастыру мен жұмыс істеу қағидаларында айқындалған тәртіппен электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан электр энергиясын инвестициялық тариф бойынша сатып алуды жүзеге асыру үшін өтінім берушіні тізбеге енгізеді.
14. Инвестициялық тарифті ұсыну мерзімі мынадай формула бойынша айқындалады:
P – инвестициялық тарифті ұсыну кезеңі, ай;
S – инвестициялық міндеттемелердің көлемі, теңге;
N – өндірістің орташа жылдық болжамды көлемі, тонна;
V – өнімнің бір бірлігін өндіруге қажетті электр энергиясының көлемі, кВт*сағ;
tбс.ай – бірыңғай сатып алушының өтінім берілген айдың алдындағы айдағы базалық бағасы, ол жаңартылатын энергия көздерін (қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды) пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдар өндірген электр энергиясын сатып алу шығындарының үлесін және электр энергиясын бірыңғай сатып алушының импорттық электр энергиясын сатып алуға шығындары электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілеріне электр энергиясын сатудың жалпы көлемінен шегеріліп, цифрлық майнерлерді, "жасыл" энергияны тұтынушыларды, инвестициялық тариф алушыларды, гибридті топтардың әкімшілерін, атаулы қолдау алушылар тізіміне енгізілген электр энергиясының көтерме сауда нарығы субъектілерін, шартты тұтынушыларды (олардың электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан электр энергиясын сатып алудың жалпы көлемінің бөлігінде олардың электр энергиясын сатып алудың ең төменгі рұқсат етілген көлемінің сомасынан тыс) қоспағанда, электр энергиясының көтерме сауда нарығының субъектілері электр энергиясын бірыңғай сатып алушыдан сатып алған электр энергиясының жиынтық көлеміне электр энергиясын бірыңғай сатып алушының шығындары мен кірістері айырмасының қатынасы ретінде айқындалады, 1 кВт үшін теңге;
tэөұ – энергия өндіруші ұйымның электр энергиясына шекті тарифі, 1 кВт үшін теңге.

10. Уполномоченный орган в сфере электроэнергетики формирует и утверждает рабочую группу по рассмотрению заявок на получение инвестиционного тарифа, состоящую из представителей уполномоченных государственных органов, осуществляющих межотраслевую координацию в финансовой сфере, а также в сферах налоговой и бюджетной политики, регулирования естественных монополий, защиты конкуренции, индустриального развития, реализации государственной политики по привлечению инвестиций, развитию и продвижению экспорта несырьевых товаров и услуг.
11. По мере необходимости в состав рабочей группы могут включаться представители иных уполномоченных государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию), а также депутаты Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
12. Рабочая группа рассматривает заявки вместе с подтверждающими документами и на основании вывода каждого члена рабочей группы в течение пятнадцати рабочих дней направляет мотивированное заключение в Правительство Республики Казахстан о целесообразности либо нецелесообразности предоставления инвестиционного тарифа.
13. При положительном решении Правительство Республики Казахстан включает заявителя в перечень для осуществления покупки электрической энергии у единого закупщика электрической энергии по инвестиционному тарифу в порядке, определенном настоящими Правилами и Правилами организации и функционирования оптового рынка электрической энергии.
14. Срок предоставления инвестиционного тарифа определяется по следующей формуле:
P – период предоставления инвестиционного тарифа, месяцы;
S – объем инвестиционных обязательств, тенге;
N – среднегодовой прогнозный объем производства, тонн;
V – объем электрической энергии, необходимый для производства одной единицы продукции, кВт*ч;
tез.мес – базовая цена единого закупщика за месяц предшествующий предыдущему месяцу подачи заявки, определенная как отношение разницы затрат и доходов единого закупщика электрической энергии к суммарному объему электрической энергии, купленному у единого закупщика электрической энергии субъектами оптового рынка электрической энергии, за исключением цифровых майнеров, потребителей "зеленой" энергии, получателей инвестиционного тарифа, администраторов гибридных групп, субъектов оптового рынка электрической энергии, включенных в список получателей адресной поддержки, условных потребителей (в части их общего объема покупки электрической энергии у единого закупщика электрической энергии сверх суммы их минимально допустимых объемов покупки электрической энергии), за вычетом доли затрат на покупку электрической энергии, произведенной энергопроизводящими организациями, использующими возобновляемые источники энергии (энергетическую утилизацию отходов), и затрат единого закупщика электрической энергии на покупку импортной электрической энергии от общего объема продажи электрической энергии субъектам оптового рынка электрической энергии, тенге за 1 кВт;
tэпо – предельный тариф на электрическую энергию энергопроизводящей организации, тенге за 1 кВт.

15. Инвестициялық тарифті алушылар жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 маусымына дейін, Қазақстан Республикасының Үкіметіне тәуелсіз аудиторлық ұйымды тарту арқылы жүргізілген қаржы-шаруашылық қызмет аудитінің қорытындысы бойынша есеп береді.
16. Аудиторлық есеп шеңберінде инвестициялық тарифтің нысаналы пайдаланылу фактісін анықтау жүзеге асырылады, сондай-ақ тариф қолданылған кезеңде кәсіпорын қызметінің нәтижесінде алынған дивидендтер төленгенге дейін пайда туралы ақпарат ұсынылады.
17. Электр энергиясын инвестициялық тарифті алушылар тізбесінде бекітілген негізгі қызмет түріне сәйкес өнім өндіру мақсатында және өндірістік объектінің шаруашылық-тұрмыстық қажеттіліктеріне ғана пайдалану инвестициялық тарифті нысаналы пайдалану болып табылады.
18. Электр энергиясын тізбеде бекітілген экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес негізгі немесе қосалқы қызмет түрлеріне жатпайтын қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін тұтыну инвестициялық тарифті мақсатсыз пайдалану деп танылады.
19. Аудиторлық есептің және қаржы-шаруашылық қызметті талдаудың болмауы, сондай-ақ инвестициялық тарифтің нысаналы пайдаланылмауының анықталу фактісі инвестициялық тарифті ұсынудың күшін жою және инвестициялық тарифті алушыны инвестициялық тарифті алушылар тізбесінен алып тастау үшін негіз болып табылады.
20. Жыл сайынғы есепті ұсынған кезде инвестициялық тариф есебінен алынған пайда мынадай формула бойынша есептеледі:
Sn – инвестициялық тариф есебінен алынған қаражаттың жылдық көлемі, теңге;
V – жүйелік оператор бекіткен электр энергиясын өндіру-тұтынудың тәуліктік графиктеріне сәйкес n есепті кезеңнің i-ші сағаты үшін электр энергиясын тұтыну, кВт*сағ;
tбс – бірыңғай сатып алушының n есепті кезеңдегі бағасы, 1 кВт үшін теңге;
tи – i-ші сағатта есепті кезең үшін қалыптасқан инвестициялық тариф, 1 кВт үшін теңге;
m – n есепті кезеңдегі сағат саны;
i – 1-ден басталатын реттік нөмір.
Инвестициялық тарифті алушы белгіленген инвестициялық міндеттемелер көлеміне қол жеткізгеннен кейін инвестициялық тарифті алушылар тізбесінен алып тасталуға тиіс.
21. Инвестициялық тарифтің қолданылуы нәтижесінде алынған Sn пайда сомасы инвестициялық міндеттемелер көлемінен асып кеткен жағдайда инвестициялық тарифті алушы түзілген артық кірістен алынған қаражатты электр энергиясын бірыңғай сатып алушының пайдасына қайтаруды қамтамасыз етеді.

15. Получатели инвестиционного тарифа на ежегодной основе до 1 июня года, следующего за отчетным периодом, представляют в адрес Правительства Республики Казахстан отчет по итогам аудита финансово-хозяйственной деятельности посредством привлечения независимой аудиторской организации.
16. В рамках аудиторского отчета осуществляется установление факта целевого использования инвестиционного тарифа, а также предоставляется информация о прибыли, полученной в результате деятельности предприятия в период действия инвестиционного тарифа до выплаты дивидендов.
17. Целевым использованием инвестиционного тарифа является использование электрической энергии исключительно в целях производства продукции в соответствии с основным видом деятельности согласно утвержденному в перечне получателей инвестиционного тарифа и на хозяйственно-бытовые нужды производственного объекта.
18. Нецелевым использованием инвестиционного тарифа признаҰтся потребление электрической энергии по инвестиционному тарифу для осуществления видов деятельности, не относящихся к основному или вспомогательному видам деятельности согласно общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД), утвержденным в перечне.
19. Непредставление аудиторского отчета и анализа финансово-хозяйственной деятельности, а также факт выявления нецелевого использования инвестиционного тарифа являются основанием для отмены предоставления инвестиционного тарифа и исключения получателя инвестиционного тарифа из перечня получателей инвестиционного тарифа.
20. При предоставлении ежегодного отчета прибыль, полученная за счет инвестиционного тарифа, рассчитывается по следующей формуле:
Sn – годовой объем средств, полученных за счет инвестиционного тарифа, тенге;
Vi – потребление электрической энергии за i-ый час отчетного периода n, согласно утвержденных системным оператором суточных графиков производства-потребления электрической энергии, кВт*ч;
tез – базовая цена единого закупщика за отчетный период n, тенге за 1 кВт;
tи – инвестиционный тариф за i-ый час, сформировавшийся за отчетный период n, тенге за 1 кВт;
m – количество часов в отчетном периоде n;
i – порядковый номер, начиная с 1.
Получатель инвестиционного тарифа подлежит исключению из перечня получателей инвестиционного тарифа по достижении объема инвестиционных обязательств.
21. В случае превышения суммы прибыли Sn, полученной в результате действия инвестиционного тарифа, над объемом инвестиционных обязательств получатель инвестиционного тарифа обеспечивает возврат средств от образовавшегося сверхдохода в пользу единого закупщика электрической энергии.

22. Артық кіріс мөлшерін жұмыс тобы айқындайды.
23. Артық кірісті қайтару туралы шешімді жұмыс тобының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайды.
24. Түзілген артық кірістен түскен қаражатты қайтару тізбеден шығарылған инвестициялық тарифті алушыларға электр энергиясын бірыңғай сатып алушы қоятын базалық бағаны электр энергиясының тиісті көлеміне ұлғайту есебінен артық кіріс анықталған сәттен бастап үш ай ішінде жүзеге асырылады.
Инвестициялық тарифті
қалыптастыру және ұсыну
мерзімдерін белгілеу
қағидаларына
қосымша
Электр энергиясын инвестициялық тариф бойынша сатып алуды жүзеге асыратын электр энергиясының көтерме сауда нарығы тұтынушыларының тізбесіне енгізуге өтінімнің нысаны
Инвестициялық тарифті қалыптастыру және ұсыну мерзімдерін белгілеу қағидаларына сәйкес
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
____________________________________________________________
(көтерме сауда нарығы субъектісінің атауы)
р/с
Мәліметтер
Деректер (өтінім беруші толтырады)
1
2
3
1.
Заңды тұлғаның атауы
2.
БСН
3.
Заңды мекенжайы
4.
ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші) атауы
5.
Шығарылатын өнім
6.
Тұтынушы қосылған электр станциясының атауы
7.
Электр станциясына қосылу нүктесі
8.
Инвестициялық міндеттемелердің көлемі (теңге)
9.
Соңғы өнімнің өзіндік құнындағы электр энергиясының үлесі (%)
10.
Өндірістік объектінің жобалық қуаты (бірлік/жыл)
11.
Өндірістің орташа жылдық болжамы (бірлік/жыл)
12.
Өнімнің бір бірлігін (кВт*сағ/бірлік) өндіру үшін қажетті электр энергиясының көлемі
13.
Жылына электр энергиясын болжамды тұтыну (кВт*сағ / жыл)
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:

22. Размер сверхдохода определяется рабочей группой.
23. Решение о возврате сверхдохода принимается Правительством Республики Казахстан по рекомендации рабочей группы.
24. Возврат средств от образовавшегося сверхдохода осуществляется в течение трех месяцев с момента, в котором был выявлен сверхдоход, за счет увеличения базовой цены единого закупщика электрической энергии, выставляемой исключенным из перечня получателям инвестиционного тарифа на соответствующий объем электрической энергии.
_________________________
Приложение к Правилам
формирования и установления
сроков предоставления
инвестиционного тарифа
Форма заявки для включения в перечень потребителей оптового рынка электрической энергии, осуществляющих покупку электрической энергии по инвестиционному тарифу
В соответствии с Правилами формирования и установления сроков предоставления инвестиционного тарифа
Правительство Республики Казахстан
____________________________________________________________
(наименование субъекта оптового рынка)
№ п/п
Сведения
Данные (заполняется заявителем)
1
2
3
1.
Наименование юридического лица
2.
БИН
3.
Юридический адрес
4.
Наименование ОКЭД (общий классификатор видов экономической деятельности)
5.
Выпускаемая продукция
6.
Наименование электрической станции, к которой подключен потребитель
7.
Точка подключения к электрической станции
8.
Объем инвестиционных обязательств (тенге)
9.
Доля электрической энергии в себестоимости конечной продукции (%)
10.
Проектная мощность производственного объекта (единиц/год)
11.
Среднегодовой прогнозный объем производства (единиц/год)
12.
Объем электрической энергии, необходимый для производства одной единицы продукции (кВт*ч/единиц)
13.
Прогнозное потребление электрической энергии в год (кВт*ч/год)
Перечень прилагаемых документов:

1. Түсіндірме жазба.
2. Инвестициялық міндеттемелердің бар екенін растайтын құжаттар (атауын көрсету).
3. Өтінімнің 1-13-тармақтарында көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын растайтын құжаттар (тізбе).
4. Қосымша материалдар (бар болса).
Ұйым басшысы: (Т.А.Ә. лауазымы) _______________________
Қолы _________________________________________
М.О.
Берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________

1. Пояснительная записка.
2. Документы, подтверждающие наличие инвестиционных обязательств (указать наименование).
3. Документы, подтверждающие достоверность сведений, указанных в пунктах 1-13 заявки (перечень).
4. Дополнительные материалы (при наличии).
Руководитель организации (Ф.И.О., должность): ______________________
Подпись _________________________________________
М.П.
Дата подачи: "___" ____________ 20__ г.
_________________________