"Маңғыстау" туристік аймағын дамыту жөніндегі 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 шілдедегі № 572 қаулысы
"Маңғыстау" туристік аймағын одан әрі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау" туристік аймағын дамыту жөніндегі 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспар (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Кешенді жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының өзге де ұйымдары (келісу бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылы 29 шілдедегі
№ 572 қаулысымен
бекітілген
"Маңғыстау" туристік аймағын дамыту жөніндегі 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспар
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу
нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлемі
(млн теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
1) ішкі туристер санын 430 мыңнан 520 мың адамға дейін ұлғайту (2025 ж. – 430 мың; 2026 ж. – 460 мың; 2027 ж. – 480 мың; 2028 ж. – 500 мың; 2029 ж. – 520 мың);
2) келуші туристер санын 89 мыңнан 143 мың адамға дейін ұлғайту (2025 ж. – 89 мың; 2026 ж. – 100 мың; 2027 ж. – 107 мың; 2028 ж. – 125 мың; 2029 ж. – 143 мың);
3) туризм саласында жұмыспен қамтылғандарды 1,7 мың адамнан 2,7 мың адамға дейін ұлғайту (2025 ж. – 1753; 2026 ж. – 1810; 2027 ж. – 1917; 2028 ж. – 2193; 2029 ж. – 2700);
4) жеке инвестицияларды 0,3 млрд теңгеден 198,9 млрд теңгеге дейін ұлғайту (2025 ж. – 0,3 млрд теңге; 2026 ж. – 38,9 млрд теңге; 2027 ж. – 95,0 млрд теңге; 2028 ж. – 25,1 млрд теңге; 2029 ж. – 39,6 млрд теңге);
5) туризмнің өңір экономикасындағы үлесін 2,2 %-дан 3,6 %-ға дейін ұлғайту (2025 ж. – 0,2 %; 2026 ж. – 0,2 %; 2027 ж. – 0,4 %; 2028 ж. – 0,3 %; 2029 ж. – 0,3 %).
1. Орнықты туризмді дамыту үшін жағдай жасау және инвестициялар тарту
1.
Маңғыстау облысының туристік объектілеріне "Турист жүретін жолдар" әдісі бойынша түгендеу жүргізу
ТСМ-ге
ақпарат
2025 жылғы IV тоқсан
"Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
2026 жылғы IV тоқсан
2027 жылғы IV тоқсан
2028 жылғы IV тоқсан
2029 жылғы IV тоқсан
2.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында "Самал" батыс рекреациялық аймағының егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын әзірлеу
жоба
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі

Об утверждении Комплексного плана по развитию туристской зоны "Мангистау" на 2025 – 2029 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2025 года № 572
В целях дальнейшего развития туристской зоны "Мангистау" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план по развитию туристской зоны "Мангистау" на 2025 – 2029 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным организациям Республики Казахстан (по согласованию), ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) принять необходимые меры по реализации Комплексного плана;
2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Комплексного плана.
3. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2025 года № 572
Комплексный план
по развитию туристской зоны "Мангистау" на 2025 – 2029 годы
№ п/н
Наименование мероприятия
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования (млн тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:
1) увеличение числа внутренних туристов с 430 тыс. до 520 тыс. человек (2025 г. – 430 тыс.; 2026 г. – 460 тыс.; 2027 г. – 480 тыс.; 2028 г. – 500 тыс.; 2029 г. – 520 тыс.);
2) увеличение числа въездных туристов с 89 тыс. до 143 тыс. человек (2025 г. – 89 тыс.; 2026 г. – 100 тыс.; 2027 г. – 107 тыс.; 2028 г. – 125 тыс.; 2029 г. – 143 тыс.);
3) увеличение занятых в сфере туризма с 1,7 тыс. человек до 2,7 тыс. человек (2025 г. – 1753; 2026 г. – 1810; 2027 г. – 1917; 2028 г. – 2193; 2029 г. – 2700);
4) увеличение частных инвестиций с 0,3 до 198,9 млрд тенге (2025 г. – 0,3 млрд тенге; 2026 г. – 38,9 млрд тенге; 2027 г. – 95,0 млрд тенге; 2028 г. – 25,1 млрд тенге; 2029 г. – 39,6 млрд тенге);
5) увеличение доли туризма с 2,2 % до 3,6 % в экономике региона (2025 г. – 0,2 %; 2026 г. – 0,2 %; 2027 г. – 0,4 %; 2028 г. – 0,3 %; 2029 г. – 0,3 %).
1. Создание условий для развития устойчивого туризма и привлечения инвестиций
1.
Инвентаризация туристских объектов Мангистауской области по методу "пути следования туриста"
информация в МТС
IV квартал
2025 года
АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию),
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
IV квартал
2026 года
IV квартал
2027 года
IV квартал
2028 года
IV квартал
2029 года
2.
Разработка проекта детальной планировки западной рекреационной зоны "Самал" в городе Актау Мангистауской области
проект
2025 год
акимат Мангистауской области

54,0
ЖБ
3.
Қызылқұм жерінің жағалауындағы жер учаскелерін қосу үшін Батыр ауылдық округінің егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын түзету
жоба
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
50,0
ЖБ
4.
Табиғи, туристік, тарихи-мәдени объектілерді қоқыстан тазарту бойынша жыл сайын кемінде бес іс-шара ұйымдастыру
іс-шаралар
(сенбілік)
жыл сайын
Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
5.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы теңіз жағалауын тереңдету бойынша гидротехникалық жұмыстар
орындалған жұмыстар актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
50,0
МБ
6.
"Каспий" ӘКК АҚ желісі бойынша туризм саласындағы шағын және орта бизнес субъектілеріне жеңілдікті кредит беру бағдарламасын іске қосу
бағдарлама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
500,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
500,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
500,0
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
500,0
ЖБ
7.
Мангал және барбекю-аймақтарды, санитариялық-гигиеналық тораптарды және қоқыс контейнерлерін орната отырып, азаматтардың демалуы үшін жыл сайын кемінде бір орынды жабдықтау
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
50,0
ЖБ
2026 жылғы IV тоқсан
50,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
50,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
50,0
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
50,0
ЖБ
8.
Маңғыстау облысының туризм саласындағы әлеуетті инвесторларға кемінде екі инвестициялық ұсыныс әзірлеу
инвестициялық
ұсыныстар
жыл сайын
"Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісу бойынша),ТСМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
9.
Маңғыстау облысының туризм саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру үшін СІМ шетелдік мекемелері және "Kazakh Invest" ҰҚ" АҚ шетелдік өкілдері арқылы жыл сайын кемінде екі әлеуетті инвесторды тарту
ТСМ-ге
ақпарат
2025 – 2029 жылдар
СІМ, "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖИЫНЫ: 2404,0 млн теңге сомасына 9 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 2404,0 млн теңге

54,0
МБ
3.
Корректировка проекта детальной планировки сельского округа Батыр для включения земельных участков побережья местности Кызылкум
проект
2025 год
акимат Мангистауской области
50,0
МБ
4.
Организация ежегодно не менее пяти мероприятий по очистке от мусора природных, туристских, историко-культурных объектов
Мероприятия (субботник)
ежегодно
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
5.
Гидротехнические работы по углублению морского побережья города Актау Мангистауской области
акт выполненных работ
2026 год
акимат Мангистауской области
50,0
МБ
6.
Запуск программы льготного кредитования субъектов малого и среднего бизнеса в сфере туризма по линии АО СПК "Каспий"
программа
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
500,0
МБ
IV квартал 2027 года
500,0
МБ
IV квартал 2028 года
500,0
МБ
IV квартал 2029 года
500,0
МБ
7.
Ежегодное оснащение не менее одного места для отдыха граждан с установкой мангалов и барбекю-зон, санитарно-гигиенических узлов и мусорных контейнеров
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области
50,0
МБ
IV квартал 2026 года
50,0
МБ
IV квартал 2027 года
50,0
МБ
IV квартал 2028 года
50,0
МБ
IV квартал 2029 года
50,0
МБ
8.
Разработка не менее двух инвестиционных предложений для потенциальных инвесторов в сфере туризма Мангистауской области
инвестиционныепредложения
ежегодно
АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию),
МТС,
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
9.
Привлечение ежегодно не менее двух потенциальных инвесторов через загранучреждения МИД и зарубежных представителей АО "НК "Kazakh Invest" для реализации инвестиционных проектов в сфере туризма Мангистауской области
информация в МТС
2025-2029 годы
МИД,
АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию),
АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию)
не требуются
не требуются
ИТОГО: 9 мероприятий на сумму 2404,0 млн тенге, из них: МБ – 2404,0 млн тенге

2. Инвестицияларды тарту және инвестициялық жобаларды іске асыру
10.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданында "Bozjyra Safari" қонақүй кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
15000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
11.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданында "Ayrakty Safari Hotel" қонақүй кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2029 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі

2. Привлечение инвестиций и реализация инвестиционных проектов
10.
Строительство гостиничного комплекса "Bozjyra Safari" в Каракиянском районе Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2028 год
акимат Мангистауской области
15000,0
за счет внебюджетных средств
11.
Строительство гостиничного комплекса "Ayrakty Safari Hotel" в Мангистауском районе Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2029 год
акимат Мангистауской области

3500,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
12.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданында этно-кофеханасы бар "Pana Bozjyra" визит-орталығын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
2000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
13.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында санаториялық-курорттық кешен салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2029 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
9900,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
14.
Маңғыстау облысының Түпқараған ауданындағы "Қарақабақ" қалашығының жанында музейі бар стационарлық ғылыми-археологиялық зертхана орнату
орындалған жұмыстар актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі

3500,0
за счет внебюджетных средств
12.
Строительство визит-центра "Pana Bozjyra" с этно-кофейней в Каракиянском районе Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Мангистауской области
2000,0
за счет внебюджетных средств
13.
Строительство санаторно-курортного комплекса в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2029 год
акимат Мангистауской области
9900,0
за счет внебюджетных средств
14.
Установка стационарной научно-археологической лаборатории с музеем при городище "Каракабак" в Тупкараганском районе Мангистауской области
акт выполненных работ
2026 год
Акимат Мангистауской области

165,0
ЖБ
2027 жыл
10,0
ЖБ
2028 жыл
10,0
ЖБ
2029 жыл
10,0
ЖБ
15.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында ашық аспан астындағы тарихи-мәдени саябақ салу
техникалық-экономикалық негіздеме, жобалау-сметалық құжаттама
2027 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
50,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жыл
2000,0
МБ
16.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалының аумағында жаяу жүргіншілер жолы мен тамашалау алаңдарын абаттандыру
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі

165,0
МБ
2027 год
10,0
МБ
2028 год
10,0
МБ
2029 год
10,0
МБ
15.
Строительство историко-культурного парка под открытым небом в городе Актау Мангистауской области
технико-экономическое обоснование, проектно-сметная документация
2027 год
акимат Мангистауской области
50,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
2028 год
2000,0
МБ
16.
Благоустройство пеших маршрутов и смотровых площадок на территории урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области
проектно-сметная документация
2026 год
акимат Мангистауской области

35,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2027 жыл
1000,0
ЖБ
17.
Маңғыстау облысының Түпқараған ауданындағы "Тамшалы" шатқалының аумағында жаяу жүргіншілер маршруттары мен тамашалау алаңдарын абаттандыру
жобалау-сметалық құжаттама
2028 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
15,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2029 жыл
300,0
ЖБ
18.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы "Жылы жағажай" ауданында көпфункционалды қонақүй-туристік кешенін, гольф клубын, виллалары бар гольф отелін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТСМ, ҰЭМ, "ҚДБ" АҚ (келісу бойынша)

35,0
МБ
акт выполненных работ
2027 год
1000,0
МБ
17.
Благоустройство пеших маршрутов и смотровых площадок на территории урочища "Тамшалы" в Тупкараганском районе Мангистауской области
проектно-сметная документация
2028 год
акимат Мангистауской области
15,0
МБ
акт выполненных работ
2029 год
300,0
МБ
18.
Строительство многофункционального гостинично-туристского комплекса, гольф клуба, гольф отеля с виллами в районе "Теплого пляжа" в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2027 год
акимат Мангистауской области,
МТС,
МНЭ,
АО "БРК"
(по согласованию)

89900,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
19.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы "Жылы жағажай" ауданында "Town Center" сауда қатарларын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТСМ, ҰЭМ
34500,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
20.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы "Жылы жағажай" ауданында денсаулық сақтау және демалыс объектілері, дене шынықтыру-спорт, білім беру-сауықтыру кешендері бар "Aqualina Resort" көпфункционалды әкімшілік-қонақүй тұрғын үй кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2029 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТСМ, ҰЭМ, "ҚДБ" АҚ (келісу бойынша)

89900,0
за счет внебюджетных средств
19.
Строительство торговых рядов "Town Center" в районе "Теплого пляжа" в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Мангистауской области,
МТС,
МНЭ
34500,0
за счет внебюджетных средств
20.
Строительство многофункционального административно-гостиничного жилого комплекса "Aqualina Resort" с объектами здравоохранения и отдыха, физкультурно-спортивными, образовательно – оздоровительными комплексами в районе "Теплого пляжа" в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2029 год
акимат Мангистауской области,
МТС,
МНЭ,
АО "БРК"
(по согласованию)

16200,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
21.
Маңғыстау облысының Мұнайлы ауданында "Omir Apartments" капсулалық апартаментін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
300,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
22.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында "Wyndham Garden Aktau" 4* қонақ үй кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
2400,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
23.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында визит-орталық салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
24.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында кемінде екі пирс салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
25.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында халықаралық дәрежедегі стадион салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

16200,0
за счет внебюджетных средств
21.
Строительство капсульных апартаментов "Omir Apartments" в Мунайлинском районе Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2025 год
акимат Мангистауской области
300,0
за счет внебюджетных средств
22.
Строительство гостиничного комплекса "Wyndham Garden Aktau" 4*" в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Мангистауской области
2400,0
за счет внебюджетных средств
23.
Строительство визит-центра в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2027 год
акимат Мангистауской области
100,0
за счет внебюджетных средств
24.
Строительство не менее двух пирсов в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
2028 год
акимат Мангистауской области
100,0
за счет внебюджетных средств
25.
Строительство стадиона международного класса в городе Актау Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области

5000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2028 жылғы IV тоқсан
10000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2029 жылғы IV тоқсан
10000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
ЖИЫНЫ: 202495,0 млн теңге сомасына 16 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 3595,0 млн теңге;
бюджеттен тыс қаражат – 198900,0 млн теңге
3. Инженерлік-көліктік, коммуникациялық инфрақұрылым
26.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалының тамашалау алаңына апаратын автомобиль жолын салуға арналған (жоғарғы нүкте) (ұзындығы – 13,2 км) жобалау-сметалық құжаттаманы түзету
жобалау-сметалық құжаттама
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

5000,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал 2028 года
10000,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал 2029 года
10000,0
за счет внебюджетных средств
ИТОГО: 16 мероприятий на сумму 202495 млн тенге, из них: МБ – 3595,0 млн тенге;
внебюджетные средства – 198900 млн тенге
3. Инженерно-транспортная, коммуникационная инфраструктура
26.
Корректировка проектно-сметной документации на строительство автомобильной дороги к смотровой площадке урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области (верхняя точка) (протяжҰнность – 13,2 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области

28,3
ЖБ
27.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалының тамашалау алаңына апаратын автомобиль жолын (жоғарғы нүкте) (ұзындығы – 13,2 км) салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
1250,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
1250,0
ЖБ
28.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалына дейін автомобиль жолына арналған (төменгі нүкте) (ұзындығы – 23 км) жобалау-сметалық құжаттаманы түзету
жобалау-сметалық құжаттама
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

28,3
МБ
27.
Строительство автомобильной дороги к смотровой площадке урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области (верхняя точка) (протяженность – 13,2 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области,
МТ
1250,0
МБ
IV квартал 2028 года
1250,0
МБ
28.
Корректировка проектно-сметной документации на автомобильную дорогу до урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области (нижняя точка) (протяженность – 23 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области

30,5
ЖБ
29.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалына дейін автомобиль жолын (төменгі нүкте) (ұзындығы – 23 км) салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
2000,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
2000,0
ЖБ
30.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалы туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 20 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

30,5
МБ
29.
Строительство автомобильной дороги до урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области (нижняя точка) (протяжҰнность – 23 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области,
МТ
2000,0
МБ
IV квартал 2028 года
2000,0
МБ
30.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области (протяженность -20 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области

100,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
1460,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
2040,0
ЖБ
31.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалы туристік объектісіне жерасты суларының бар-жоғын барлау
қорытынды
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, СРИМ
50,0
ЖБ
32.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Бозжыра" шатқалы туристік объектісіне ұңғымаларды бұрғылау және су дайындау бойынша жабдықтарды орнату
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

100,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
1460,0
МБ
IV квартал 2027 года
2040,0
МБ
31.
Разведка наличия подземных вод к туристскому объекту урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области
заключение
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области,
МВРИ
50,0
МБ
32.
Бурение скважин и установка оборудования по водоподготовке к туристскому объекту урочища "Бозжыра" в Каракиянском районе Мангистауской области
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области

1000,0
ЖБ
33.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Айрақты" шатқалы жеріне дейінгі автожолды (ұзындығы – 5 км) орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
300,0
ЖБ
34.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Айрақты" шатқалы туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 8 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

1000,0
МБ
33.
Средний ремонт автодороги до местности урочища "Айракты" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность - 5 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
300,0
МБ
34.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту урочища "Айракты" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность - 8 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области

45,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
1410,0
ЖБ
35.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Айрақты" шатқалы туристік объектісіне ұңғымаларды бұрғылау және су дайындау бойынша жабдықтарды орнату
қорытынды
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, СРИМ
50,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
1500,0
ЖБ
36.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Тұзбайыр" шатқалы туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 10 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

45,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
1410,0
МБ
35.
Бурение скважин и установка оборудования по водоподготовке к туристскому объекту урочища "Айракты" в Мангистауском районе Мангистауской области
заключение
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
МВРИ
50,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
1500,0
МБ
36.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту "Тузбайыр" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность – 10,0 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области

30,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы IV тоқсан
550,0
ЖБ
37.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Қызылкүп" шатқалы туристік объектісіне апаратын автомобиль жолын (ұзындығы – 5 км) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
20,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы IV тоқсан
2525,0
ЖБ
38.
Маңғыстау облысының Қарақия ауданындағы "Қызылкүп" шатқалы туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 5 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

30,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2027 года
550,0
МБ
37.
Строительство автомобильной дороги к туристскому объекту урочища "Кызылкуп" в Каракиянском районе Мангистауской области (протяженность – 5,0 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области, МТ
20,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
2525,0
МБ
38.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту урочище "Кызылкуп" в Каракиянском районе Мангистауской области (протяженность – 5,0 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области

20,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2028 жылғы IV тоқсан
550,0
ЖБ
39.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Торыш" шарлар алқабы туристік объектісіне апаратын автомобиль жолын (ұзындығы – 22 км) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
30,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
2640,0
ЖБ
40.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Торыш" шарлар алқабы туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 10 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

20,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2028 года
550,0
МБ
39.
Строительство автомобильной дороги к туристскому объекту долина шаров "Торыш" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность –22 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области, МТ
30,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2028 года
2640,0
МБ
40.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту долина шаров "Торыш" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность – 10 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области

Маңғыстау облысының Түпқараған ауданындағы "Сартас" жерінен "Қапамсайға" дейінгі автожолды (ұзындығы – 11,5 км) орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
519,0
ЖБ
46.
"Ақтау – Құйылыс" облыстық маңызы бар автомобиль жолының 17-36 км (ұзындығы – 18 км) учаскесін (Ыбықты сай) күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
2769,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
2769,0
ЖБ
47.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Самал" аңғары туристік объектісіне дейін кірме автожолды (ұзындығы – 3 км) орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

Средний ремонт автодороги от "Сартас" до "Капамсай" в Тупкараганском районе Мангистауской области (протяженность – 11,5 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
519,0
МБ
46.
Капитальный ремонт автомобильной дороги областного значения "Актау-Куюлус" участок км 17-36 (Ыбыкты сай) (протяженность – 18 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
2769,0
МБ
IV квартал 2027 года
2769,0
МБ
47.
Средний ремонт подъездной автодороги к туристскому объекту ущелье "Самал" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность – 3,0 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области

200,0
ЖБ
48.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Самал" аңғары туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 3 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
10,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2028 жылғы IV тоқсан
500,0
ЖБ
49.
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданындағы "Самал" аңғары туристік объектісіне газбен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 6 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

200,0
МБ
48.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту ущелья "Самал" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность – 3,0 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области
10,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2028 года
500,0
МБ
49.
Строительно-монтажные работы сетей газоснабжения к туристскому объекту ущелья "Самал" в Мангистауском районе Мангистауской области (протяженность – 6 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области

30,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2028 жылғы IV тоқсан
500,0
ЖБ
50.
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданының Оңды ауылындағы "Бесшоқы" балалар лагері туристік объектісіне электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 4 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
206,0
ЖБ
51.
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданының Оңды ауылындағы "Бесшоқы" балалар лагері туристік объектісіне газбен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 4 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

30,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2028 года
500,0
МБ
50.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения к туристскому объекту детского лагеря "Бесшокы" села Онды Мангистауского района Мангистауской области (протяженность – 4 км)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области
206,0
МБ
51.
Строительно-монтажные работы сетей газоснабжения к туристскому объекту детского лагеря "Бесшокы" села Онды Мангистауского района Мангистауской области (протяженность – 4 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области

613,0
ЖБ
59.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы 14-шағын ауданның аллеясын реконструкциялау
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
874,0
ЖБ
60.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы "Солдатский" жағажайынан "Дискай" әкімшілік ғимаратына дейін қоғамдық жағажайды абаттандыру
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
200,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
61.
Маңғыстау облысы Ақтау қаласының аумағында электромобильдерге арналған кемінде тоғыз зарядтау станциясын салу
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
62.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында теңіз вокзалын салу
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
100,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
2175,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
2175,0
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
2175,0
ЖБ
ЖИЫНЫ: 50455,0 млн теңге сомасына 37 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 50155,0 млн теңге;
бюджеттен тыс қаражат – 300,0 млн теңге
4. Логистика (авиарейстерді, теміржол бағыттарын ұлғайту)
63.
Ақтау-Алматы, Ақтау-Астана, Ақтау-Шымкент маршруттары бойынша ішкі авиарейстерді аптасына екі және одан да көп жиілікпен ұлғайту
ТСМ-ге ақпарат
2025 жылғы IV тоқсан
КМ, "Ақтау халықаралық әуежайы" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
2026 жылғы IV тоқсан
2027 жылғы IV тоқсан
2028 жылғы IV тоқсан
2029 жылғы IV тоқсан
64.
Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданының Маңғыстау ауылындағы перронды бөлігі бар "Маңғыстау" теміржол вокзалын реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
"ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), КМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2027 жылғы IV тоқсан
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
65.
Мынадай теміржол маршруттары бойынша жолаушылар вагондары паркін жаңарту:
1. "Маңғыстау – Семей" (48 Stadler вагоны);
2028 – 48 вагон;
2. "Алматы – Маңғыстау" (90 Зиксто вагоны);
2029 – 90 вагон;
3. "Маңғыстау – Ақтөбе" (жайлы вагондар)
ТСМ-ге ақпарат
2028 жылғы I тоқсан
КМ, Маңғыстау облысының әкімдігі, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2029 жылғы I тоқсан
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2026 жылғы I тоқсан
66.
Қолданыстағы № 609/610 "Қарағанды – Жезқазған" маршрутын Ақтау қаласына ("Маңғыстау" станциясы) дейін қосымша ұзарту арқылы жаңа теміржол бағытын ашу
ТСМ-ге ақпарат
2025 жылғы IV тоқсан
КМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖИЫНЫ: 4 іс-шара

613,0
МБ
59.
Реконструкция аллеи 14 микрорайона города Актау Мангистауской области
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
874,0
МБ
60.
Благоустройство общественного пляжа от "Солдатского" пляжа до административного здания "Дискай" в городе Актау Мангистауской области
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
200,0
за счет внебюджетных средств
61.
Установка не менее девяти зарядных станций для электромобилей на территории города Актау Мангистауской области
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области
100,0
за счет внебюджетных средств
62.
Строительство морского вокзала в городе Актау Мангистауской области
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области
100,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
2175,0
МБ
IV квартал 2028 года
2175,0
МБ
IV квартал 2029 года
2175,0
МБ
ИТОГО: 37 мероприятий на сумму 50455,80 млн тенге, из них: МБ – 50155,0 млн тенге;
внебюджетные средства – 300 млн тенге
4. Логистика (увеличение авиарейсов, железнодорожных направлений)
63.
Увеличение внутренних авиарейсов по маршрутам: Актау-Алматы, Актау-Астана, Актау-Шымкент с частотой до двух и более раза в неделю
Информация в МТС
IV квартал 2025 года
МТ,
АО
"Международный аэропорт Актау" (по согласованию),
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
IV квартал 2026 года
IV квартал 2027 года
IV квартал 2028 года
IV квартал 2029 года
64.
Реконструкция железнодорожного вокзала "Мангистау" с перронной частью в селе Мангистау Мунайлинского района Мангистауской области
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2025 года
АО "НК "КТЖ" (по согласованию)
МТ,
акимат Мангистауской области
в пределах предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
IV квартал 2026 года
в пределах предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
65.
Обновление парка пассажирских вагонов по следующим железнодорожным маршрутам:
"Мангистау – Семей" (48 вагонов Stadler;
2028 году – 48 вагонов;
2. "Алматы – Мангистау" (90 вагонов Зиксто);
2029 году – 90 вагонов;
3. "Мангистау – Актобе" (комфортабельные вагоны).
информация
в МТС
I квартал 2028 года
МТ,
акимат Мангистауской области,
АО "НК "КТЖ" (по согласованию)
в пределах предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
I квартал 2029 года
в пределах предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
I квартал 2026 года
в пределах предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
66.
Открытие нового железнодорожного направления путем дополнительного удлинения действующего маршрута №609/610 "Караганды – Жезказган" до города Актау (станция "Мангистау")
информация
в МТС
IV квартал 2025 года
МТ,
АО "НК "КТЖ
(по согласованию)
Акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
ИТОГО: 4 мероприятия

5. Цифрландыру
67.
Маңғыстау облысының орналастыру орындарында "Е-qonaq" ақпараттық жүйесімен 100 % қамтуды қамтамасыз ету
ТСМ-ге ақпарат
жыл сайын
Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
68.
Burabay Travel базасында Mangystau Travel бірыңғай мобильді қосымшасын әзірлеу
мобильді қосымша
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ
(келісу бойынша),
ЦДИАӨМ
25,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
25,0
ЖБ
69.
Маңғыстау облысындағы негізгі демалыс орындарын карталарға енгізуді қамтамасыз ету (Google Maps, OpenStreetMap, Wikimapia, Yandex Maps)
ТСМ-ге ақпарат
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі,
ЦДИАӨМ
20,0
ЖБ
2026 жылғы IV тоқсан
20,0
ЖБ
ЖИЫНЫ: 90,0 млн теңге сомасына 3 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 90,0 млн теңге
6. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
70.
Күшейту және туристік объектілерде шұғыл ден қою үшін туристік полицияны материалдық-техникалық қамтамасыз ету
(2026 жыл – 2 бірл. катер, 2 бірл. электрлі квадроцикл, 2 бірл. дрон;
2027 жыл – 1 бірл. катер, 2 бірл. электрлі квадроцикл, 1 бірл. дрон;
2028 жыл – 1 бірл. катер, 2 бірл. электрлі квадроцикл, 1 бірл. дрон)
қабылдау-беру актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, ІІМ
155,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
155,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
155,0
ЖБ
71.
Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және Каспий теңізінің жағалауында (жылы жағажай) өрт сөндіру депосы мен құтқару станциясын салу
жобалау-сметалық құжаттама, объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ

5. Цифровизация
67.
Обеспечение 100% охвата информационной системой "E-qonaq" в местах размещения Мангистауской области
информация в МТС
ежегодно
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
68.
Разработка единого мобильного приложения Mangystau Travel на базе Burabay Travel
мобильное приложение
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию)
МЦРИАП
25,0
МБ
IV квартал 2027 года
25,0
МБ
69.
Обеспечение внедрения основных мест отдыха в Мангистауской области на картах (Google Maps, OpenStreetMap, Wikimapia, Yandex Maps)
информация в МТС
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области,
МЦРИАП
20,0
МБ
IV квартал 2026 года
20,0
МБ
ИТОГО: 3 мероприятия на сумму 90,0 млн тенге, из них: МБ – 90 млн тенге
6. Обеспечение безопасности
70.
Материально-техническое обеспечение туристской полиции для усиления и экстренного реагирования на туристских объектах
(2026 год – катер 2 ед., электрических квадроциклов
2 ед., дрон 2 ед.;
2027 год – катер 1 ед., электрических квадроциклов
2 ед., дрон 1 ед.;
2028 год – катер 1 ед., электрических квадроциклов
2 ед., дрон 1 ед.;)
акт приема- передачи
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
МВД
155,0
МБ
IV квартал 2027 года
155,0
МБ
IV квартал 2028 года
155,0
МБ
71.
Разработка проектно-сметной документации и строительство комплекса пожарного депо и спасательной станции на берегу Каспийского моря (теплый пляж)
проектно-сметная документация, акт приемки объекта в эксплуатацию
2025 год
акимат Мангистауской области, МЧС

36,0
ЖБ
2026 жыл
1000,0
ЖБ
2027 жыл
1000,0
ЖБ
72.
Дербес автоматты сейсмикалық станцияларды сатып алу
қабылдау-беру актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ
188,14
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
282,21
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
282,21
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
282,21
ЖБ
73.
Туристік аймақтағы төтенше жағдайларда шұғыл ден қоюды күшейту үшін Маңғыстау облысы бойынша ТЖД-ны материалдық-техникалық жарақтандыру
(2025 жыл – 1 бірл. құтқару катері, 1 бірл. құтқару қайығы, 3 бірл. үрлемелі қайық, 1 бірл. гидроцикл;
2026 жыл – 1 бірл. құтқару катері, 2 бірл. құтқару қайығы, 2 бірл. үрлемелі қайық, 1 бірл. гидроцикл,
1 бірл. квадроцикл, 3 бірл. қайық моторлары, 3 жиынтық сүңгуір жабдықтары;
2027 жыл – 1 бірл. құтқару катері, 2 бірл. үрлемелі қайық, 1 бірл. квадроцикл, 3 бірл. қайық моторлары, 12 жиынтық сүңгуір жабдықтары,
1 бірл. аэроқайық;
2028 жыл – 1 бірл. құтқару катері, 2 бірл. құтқару қайық, 2 бірл. үрлемелі қайық, 1 бірл. гидроцикл, 1 бірл. квадроцикл, 3 бірл. қайық моторлары, 3 жиынтық сүңгуір жабдықтары;
2029 жыл – 1 бірл. құтқару катері, 1 бірл. құтқару қайығы, 2 бірл. үрлемелі қайық, 1 бірл. гидроцикл, 1 бірл. квадроцикл, 3 бірл. қайық моторлары, 14 жиынтық сүңгуір жабдықтары.
қабылдау-беру актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ

36,0
МБ
2026 год
1000,0
МБ
2027 год
1000,0
МБ
72.
Приобретение автономных автоматических сейсмических станций
акт приема- передачи
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области, МЧС
188,14
МБ
IV квартал 2027 года
282,21
МБ
IV квартал 2028 года
282,21
МБ
IV квартал 2029 года
282,21
МБ
73.
Материально-техническое оснащение ДЧС по Мангистауской области для усиления экстренного реагирования на чрезвычайные ситуации в туристской зоне
(2025 год – спасательный катер 1 ед., спасательная лодка 1 ед., надувные лодки 3 ед.,гидроцикл 1 ед.;
2026 год – спасательный катер 1 ед., спасательная лодка 2 ед., надувные лодки 2 ед., гидроцикл 1 ед., квадроцикл 1 ед., лодочные моторы 3 ед., водолазное снаряжение 3 компл.;
2027 год – спасательная лодка 1 ед., надувные лодки 2 ед., квадроцикл 1 ед., лодочные моторы 3 ед., водолазное снаряжение 12 компл., аэролодка 1 ед.;
2028 год – спасательный катер 1 ед., спасательная лодка 2 ед., надувные лодки 2 ед., гидроцикл 1 ед., квадроцикл 1 ед., лодочные моторы 3 ед., водолазное снаряжение 3 компл.;
2029 год – спасательный катер 1 ед., спасательная лодка 1 ед., надувные лодки 2 ед., гидроцикл 1 ед., квадроцикл 1 ед., лодочные моторы 3 ед., водолазное снаряжение 14 компл.)
акт приема- передачи
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области, МЧС

190,0
МБ
2026 жылғы IV тоқсан
188,0
МБ
2027 жылғы IV тоқсан
282,0
МБ
2028 жылғы IV тоқсан
282,0
МБ
2029 жылғы IV тоқсан
282,0
МБ
ЖИЫНЫ: 4759,77 млн теңге сомасына 4 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 4759,77 млн теңге
7. Кадрлар даярлау және қызметтер көрсету сапасын арттыру
74.
Қонақүй және мейрамхана бизнесі, кәсіби гидтерді, экскурсия жетекшілерін дайындау салаларында кемінде бір оқыту семинарын өткізу
семинар
жыл сайын
Маңғыстау облысының әкімдігі, ОМ, ҒЖБМ, "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ
(келісу бойынша)
20,0
ЖБ
20,0
ЖБ
20,0
ЖБ
20,0
ЖБ
20,0
ЖБ
ЖИЫНЫ: 100,0 млн теңге сомасына 1 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 100,0 млн теңге
8. Туризмді брендтеу және ілгерілету
75.
Навигациялық белгілерді, көрсеткіштерді, аншлагтарды (туристерге арналған жадынамамен) орнату арқылы Маңғыстау облысының туристік маршруттарының бойында кемінде бір туристік орынды абаттандыру
навигациялық белгілер, көрсеткіштер, аншлагтар
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
25,0
ЖБ
2026 жыл
25,0
ЖБ
2027 жыл
25,0
ЖБ
2028 жыл
25,0
ЖБ
2029 жыл
25,0
ЖБ
76.
"Маңғыстаудың жерасты мешіттері" тақырыбында 3D модельді виртуалды турларын дайындау
3D виртуалды туры
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
20,0
ЖБ
77.
Белгілі ағартушы Бекет ата туралы деректі фильм шығару
деректі фильм
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
20,0
ЖБ
78.
Теннистен "Victory Cup" халықаралық жарыстарын ұйымдастыру
теннистен жарыстар
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
79.
"Tour de Bozjyra" веломарафонын ұйымдастыру
велоспорттан веломарафон
жыл сайын
Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
80.
"Oceanman" жүзуден халықаралық жарыстар сериясын ұйымдастыру
жүзуден жарыстар
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
130,0
ЖБ
2026 жыл
130,0
ЖБ
2027 жыл
130,0
ЖБ
2028 жыл
130,0
ЖБ
2029 жыл
130,0
ЖБ
81.
"МITF" (Mangystau International Tourism Forum) – халықаралық туристік көрмесін ұйымдастыру
көрме
жыл сайын
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ
(келісу бойынша)

190,0
МБ
IV квартал 2026 года
188,0
МБ
IV квартал 2027 года
282,0
МБ
IV квартал 2028 года
282,0
МБ
IV квартал 2029 года
282,0
МБ
ИТОГО: 4 мероприятия на сумму 4759,77 млн тенге, из них МБ – 4759,77 млн тенге
7. Подготовка кадров и повышение качества услуг
74.
Проведение не менее одного обучающего семинара в сферах гостиничного и ресторанного бизнеса, подготовки профессиональных гидов, экскурсоводов
семинар
ежегодно
акимат Мангистауской области,
МП,
МНВО,
АО "НК "Kazakh Tourism"
(по согласованию)
20,0
МБ
20,0
МБ
20,0
МБ
20,0
МБ
20,0
МБ
ИТОГО: 1 мероприятие на сумму 100 млн тенге, из них: МБ – 100 млн тенге
8. Брендирование и продвижение туризма
75.
Обустройство не менее одного туристского места вдоль туристских маршрутов Мангистауской области путем установки навигационных знаков, указателей, аншлагов (с памяткой для туристов)
навигационные знаки, указатели, аншлаги
2025 год
акимат Мангистауской области
25,0
МБ
2026 год
25,0
МБ
2027 год
25,0
МБ
2028 год
25,0
МБ
2029 год
25,0
МБ
76.
Изготовление 3D модельных виртуальных туров на тему "Подземные мечети Мангистау"
3D виртуальный тур
2026 год
акимат Мангистауской области
20,0
МБ
77.
Создание документального фильма о известном просветителе Бекет ата
документальный фильм
2026 год
акимат Мангистауской области
20,0
МБ
78.
Организация международных соревнований по теннису "Victory Cup"
Соревнования по теннису
2025 год
Акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
79.
Организация веломарафона "Tour de Bozjyra"
веломарафон по велоспорту
ежегодно
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
80.
Организация международной серии соревнований по плаванию "Oceanman"
соревнования по плаванию
2025 год
акимат Мангистауской области
130,0
МБ
2026 год
130,0
МБ
2027 год
130,0
МБ
2028 год
130,0
МБ
2029 год
130,0
МБ
81.
Организация международной туристской выставки – "МITF" (Mangystau International Tourism Forum)
выставка
ежегодно
акимат Мангистауской области,
АО "НК "Kazakh Tourism"
(по согласованию)

188,0
ЖБ
85.
Ақтау қаласын бүкіл әлем бойынша әлеуметтік желілер мен жарнамалық құралдар арқылы ілгерілетуге арналған маркетингтік науқан
орындалған жұмыстар актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ
(келісу бойынша)
104,0
ЖБ
ЖИЫНЫ: 2509,0 млн теңге сомасына 11 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 2509,0 млн теңге
9. Кендірлі курорттық аймағын дамыту
86.
Кендірлі ауылының бекітілген Бас жоспарына халықаралық тәжірибені ескере отырып өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Жаңаөзен қаласы мәслихатының шешімі
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
200,0
ЖБ
87.
Кендірлі ауылының курорттық аймағының егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын әзірлеу
жоба
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
120,0
ЖБ
88.
Кендірлі ауылы курорттық аймағының егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарын әзірлеу
мастер-жоспар
2025 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТСМ, "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
170,0
ЖБ
89.
Кендірлі ауылында туризм объектілерін салу үшін инвесторларға арналған бос жер учаскелерін бөлу
әкімдіктің қаулысы
2025 – 2029 жылдар
Маңғыстау облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
90.
Маңғыстау облысының Кендірлі ауылында электрмен жабдықтау желілерінің (ұзындығы – 60 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

188,0
МБ
85.
Маркетинговая кампания для продвижения города Актау по всему миру с помощью социальных сетей и рекламных инструментов
акт выполненных работ
2026 год
акимат Мангистауской области,
АО "НК "Kazakh Tourism"
(по согласованию)
104,0
МБ
ИТОГО: 11 мероприятий на сумму 2509,0 млн тенге; из них: МБ – 2509,0 млн тенге
9. Развития курортной зоны Кендерли
86.
Внесение изменений и дополнений в утвержденный Генеральный план села Кендерли с учетом международного опыта
решение маслихата города Жанаозен
2025 год
акимат Мангистауской области
200,0
МБ
87.
Разработка проекта детальной планировки курортной зоны села Кендерли
проект
2025 год
акимат Мангистауской области
120,0
МБ
88.
Разработка мастер-плана курортной зоны села Кендерли
мастер-план
2025 год
акимат Мангистауской области,
МТС,
АО "НК "Kazakh Tourism"
(по согласованию)
170,0
МБ
89.
Выделение свободных земельных участков для инвесторов для строительства объектов туризма в селе Кендерли
Постановление акимата
2025-2029 годы
акимат Мангистауской области
не требуются
не требуются
90.
Строительно-монтажные работы сетей электроснабжения в селе Кендерли Мангистауской области (протяженность – 60 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области

150,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы IV тоқсан
3800,0
ЖБ
91.
Маңғыстау облысының Кендірлі ауылында кәріз желілерінің (ұзындығы – 60 км) құрылыс-монтаждау жұмыстары
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, ӨҚМ
120,0
ЖБ
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы IV тоқсан
4500,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
4500,0
ЖБ
92.
"Темір баба" қорымына кіреберіске автомобиль жолын (ұзындығы – 30 км) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
20,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
2250,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
2250,0
ЖБ
93.
Кендірлі ауылының теңіз жағалауына автомобиль жолын (ұзындығы – 35 км) (жаяу жүргіншілер жолы мен веложолды қоса алғанда) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
20,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
2250,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
2250,0
ЖБ
94.
"Қауынды Қорғанбай" тамашалау алаңына апаратын автомобиль жолын (ұзындығы – 29 км) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі,
КМ
20,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
2250,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
2250,0
ЖБ
95.
"Жаңаөзен – Кендірлі – Түрікменстан шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолын (ұзындығы – 115 км) орташа жөндеу
ведомстволық сараптаманың қорытындысы
2025 жылғы IV тоқсан
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ (келісу бойынша), КМ
5,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
8000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2027 жылғы IV тоқсан
8000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
96.
"Қызылсай – Сайөтес" облыстық маңызы бар автомобиль жолын (ұзындығы – 108 км) орташа жөндеу
ведомстволық сараптаманың қорытындысы
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
0,5
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі
3510,0
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
3510,0
ЖБ
97.
Тоқмақ мүйісі арқылы "Құрық-Кендірлі" автомобиль жолын (ұзындығы – 108 км) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ

150,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2027 года
3800,0
МБ
91.
Строительно-монтажные работы канализационных сетей в селе Кендерли Мангистауской области (протяженность – 60 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
МПС
120,0
МБ
акт выполненных работ
IV квартал 2027 года
4500,0
МБ
IV квартал 2028 года
4500,0
МБ
92.
Строительство автомобильной дороги к подъезду в некрополь "Темир баба" (протяженность – 30 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
МТ
20,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
2250,0
МБ
IV квартал 2028 года
2250,0
МБ
93.
Строительство автомобильной дороги (включая пешеходную и велодорожку) к морскому побережью села Кендерли (протяженность – 35 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
МТ
20,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
2250,0
МБ
IV квартал 2028 года
2250,0
МБ
94.
Строительство автомобильной дороги к смотровой площадке "Кауынды Корганбай" (протяженность – 29 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области,
МТ
20,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
2250,0
МБ
IV квартал 2028 года
2250,0
МБ
95.
Средний ремонт автомобильной дороги республиканского значения "Жанаозен-Кендерли – граница Туркменистана" (протяженность – 115 км)
Заключение ведомственной экспертизы
IV квартал 2025 года
АО "НК "КазАвтоЖол"
(по согласованию), МТ
5,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
8000,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал 2027 года
8000,0
за счет внебюджетных средств
96.
Средний ремонт автомобильной дороги областного значения "Кызылсай – Сайотес" (протяженность – 108 км)
заключение ведомственной экспертизы
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской
области
0,5
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2028 года
3510,0
МБ
IV квартал 2029 года
3510,0
МБ
97.
Строительство автомобильной дороги "Курык – Кендерли" через мыс Токмак (протяженность – 108км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской
области, МТ

60,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
20000,0
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
20000,0
ЖБ
98.
Кендірлі ауылының әуежайына кірме автомобиль жолын (ұзындығы – 8,8 км) салу
жобалау-сметалық құжаттама
2025 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі, КМ
20,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
3000,0
ЖБ
99.
Маңғыстау облысының Кендірлі ауылындағы кірме автомобиль жолын (ұзындығы – 5 км) орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

60,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2028 года
20000,0
МБ
IV квартал 2029 года
20000,0
МБ
98.
Строительство подъездной автомобильной дороги к аэропорту села Кендерли (протяженность – 8,8 км)
проектно-сметная документация
IV квартал 2025 года
акимат Мангистауской области, МТ
20,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
3000,0
МБ
99.
Средний ремонт подъездной автомобильной дороги в селе Кендерли Мангистауской области (протяженность – 5 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
акимат Мангистауской области

325,0
ЖБ
100.
Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және Кендірлі ауылында Каспий теңізінің жағалауында өрт сөндіру депосы мен құтқару станциясының кешенін салу
жобалау-сметалық құжаттама, объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ
36,0
ЖБ
2027 жыл
750,0
ЖБ
2028 жыл
750,0
ЖБ
101.
Кендірлі ауылында автовокзал салу
жобалау-сметалық құжаттама
2027 жылғы IV тоқсан
Маңғыстау облысының әкімдігі

325,0
МБ
100.
Разработка проектно-сметной документации и строительство комплекса пожарного депо и спасательной станции на берегу Каспийского море в селе Кендерли
проектно-сметная документация,
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Мангистауской области,
МЧС
36,0
МБ
2027 год
750,0
МБ
2028 год
750,0
МБ
101.
Строительство автовокзала в селе Кендерли
проектно-сметная документация
IV квартал 2027 года
акимат Мангистауской области

100,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
450,0
ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
450,0
ЖБ
102.
Кендірлі ауылының курорттық аймағында әуежай салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
"Қазаэронавигация" ШЖҚ РМК (келісу бойынша), КМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
42091,7
бюджеттен тыс қаражат есебінен
ЖИЫНЫ: 138178,2 млн теңге сомасына 17 іс-шара, оның ішінде ЖБ – 80181,5 млн теңге;
бюджеттен тыс қаражат – 58 096,7 млн теңге
ЖАЛПЫ ЖИЫНЫ: 400991,77 млн теңге сомасына 102 іс-шара, оның ішінде ЖБ – 143695,07 млн теңге; бюджеттен тыс қаражат – 257296,7 млн теңге
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Ақтау халықаралық әуежайы" АҚ – "Ақтау халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
бірл. – бірлік;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ЖБ – жергілікті бюджет;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
"Kazakh Tourism" ҰК" АҚ – "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ – "Kazakh Invest" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
"Каспий" ӘКК" АҚ – "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
км – километр;
"ҚТЖ" ҰК" АҚ – "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ – "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
"ҚДБ" АҚ – "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы;
"Қазаэронавигация" ШЖҚ РМК – Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Азаматтық авиация комитетінің "Қазаэронавигация" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
млн – миллион;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

100,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2028 года
450,0
МБ
IV квартал 2029 года
450,0
МБ
102.
Строительство аэропорта в курортной зоне села Кендерли
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
РГП на ПХВ
"Казаэро-навигация"
(по согласованию), МТ,
акимат Мангистауской области
42091,7
за счет внебюджетных средств
ИТОГО: 17 мероприятий на сумму 138178,2 млн тенге, из них: МБ – 80181,5 млн тенге;
внебюджетные средства – 58096,7 млн тенге
ОБЩИЙ ИТОГ: 102 мероприятия на сумму 400991,77 млн тенге, из них: МБ – 143695,07 млн тенге; внебюджетные средства – 257296,7 млн тенге.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АО "Международный аэропорт Актау" – акционерное общество "Международный аэропорт Актау";
ед – единица;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МБ – местный бюджет;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
АО "НК "Kazakh Tourism" – акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism";
АО "НК "Kazakh Invest" - акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Invest";
АО СПК "Каспий" – акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий";
км – километр;
АО "НК "КТЖ" – акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
АО "НК "КазАвтоЖол" – акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол";
АО "БРК" – акционерное общество "Банк развития Казахстана";
РГП на ПХВ "Казаэронавигация" – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казаэронавигация" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
млн – миллион;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
________________________________