"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 21 шiлдедегi № 554 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жолдағы 5-бағанның 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 29-жолдағы 5-бағанның 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 30-жолдағы 5-бағанның 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 188-жолдағы 5-бағанның 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 189-жолдағы 5-бағанның 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 224-жолдағы 5-бағанның 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"23) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 252-жолдың 5-бағанында:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2025 года № 554.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 1, подпункт 9) графы 5 изложить в следующей редакции:
"9) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 29, подпункт 11) графы 5 изложить в следующей редакции:
"11) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 30, подпункт 9) графы 5 изложить в следующей редакции:
"9) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 188, подпункт 10) графы 5 изложить в следующей редакции:
"10) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 189, подпункт 10) графы 5 изложить в следующей редакции:
"10) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 224, подпункт 23) графы 5 изложить в следующей редакции:
"23) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в графе 5 строки, порядковый номер 252:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:

"8) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 307-жолдың 5-бағанында:
117) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"117) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
119) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"119) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 120) тармақшамен толықтырылсын:
"120) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 308-жолдың 5-бағанында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 27) тармақшамен толықтырылсын:
"27) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 315-жолдың 5-бағанында:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 328-жолдағы 5-бағанның 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 337-жолдағы 5-бағанның 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 338-жолдағы 5-бағанның 27) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"27) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 345-жолдағы 5-бағанның 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 346-жолдың 5-бағанында:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 365-жолдың 5-бағанында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

"8) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
в графе 5 строки, порядковый номер 307:
подпункт 117) изложить в следующей редакции:
"117) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";";
подпункт 119) изложить в следующей редакции:
"119) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2";";
дополнить подпунктом 120) следующего содержания:
"120) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
в графе 5 строки, порядковый номер 308:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";";
дополнить подпунктом 27) следующего содержания:
"27) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
в графе 5 строки, порядковый номер 315:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) республиканские государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
в строке, порядковый номер 328, подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 337, подпункт 9) графы 5 изложить в следующей редакции:
"9) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 338, подпункт 27) графы 5 изложить в следующей редакции:
"27) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в строке, порядковый номер 345, подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в графе 5 строки, порядковый номер 346:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
в графе 5 строки, порядковый номер 365:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования" акимата города Астаны;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

"7) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны";
реттік нөмірі 368-жолдағы 5-бағанның 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 389-жолдың 5-бағанында:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 402-жолдың 5-бағанында:
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) республикалық мемлекеттік және коммуналдық кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 418-1-жолмен толықтырылсын:
"
418-1.
Кірді жуу және өңдеу
96011
республикалық меншік/ коммуналдық меншік
"Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
тұрақты
";
реттік нөмірі 419-жолдың 5-бағанында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Energy Solution Center" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

"7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой" Министерства здравоохранения Республики Казахстан";
в строке, порядковый номер 368, подпункт 8) графы 5 изложить в следующей редакции:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
в графе 5 строки, порядковый номер 389:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
в графе 5 строки, порядковый номер 402:
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) республиканские государственные и коммунальные предприятия;";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
дополнить строкой, порядковый номер 418-1, следующего содержания:
"
418-1.
Стирка и обработка белья
96011
республиканская собственность/ коммунальная собственность
некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
Республика Казахстан
постоянно
";
в графе 5 строки, порядковый номер 419:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) товарищество с ограниченной ответственностью "Energy Solution Center";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов