"Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 шiлдедегi № 523 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмек беру қағидаларында:
5-тармақ үшінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
"Осы Қағидалардың 5-тармағы бірінші бөлігінің 4) тармақшасында көрсетілген адамдар санатына жататын осы Қағидалардың 5-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасында көрсетілген адамдарға олардың мектепке дейінгі ұйымға бару кезеңінде мемлекет тамақтану шығыстарын жергілікті бюджеттер есебінен 100 пайыз мөлшерінде өтейді.";
6-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Білім алу кезеңінде әлеуметтік көмекті білім беру ұйымдары немесе Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, кәмелетке толған балалардың, ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің растайтын құжаттар қоса берілген, еркін нысандағы жазбаша өтінішімен жүзеге асырады:".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2025 года № 523.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь" следующие изменение и дополнение:
в Правилах предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 после части третьей дополнить частью следующего содержания:
"Лицам, указанным в подпункте 3) части первой пункта 5 настоящих Правил, подпадающим под категорию лиц, указанных в подпункте 4) части первой пункта 5 настоящих Правил, в период посещения ими дошкольной организации государство компенсирует расходы за питание в размере 100 процентов за счет местных бюджетов.";
абзац первый части первой пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Социальная помощь в период получения образования осуществляется организациями образования или государственными органами Республики Казахстан с письменного заявления в произвольной форме детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, достигших совершеннолетия, родителей или иных законных представителей с приложением подтверждающих документов:".
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов