"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 754 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 13 наурыздағы № 141 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 754 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Инженерлік инфрақұрылым жүргізу қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Бөлінген қаражат су бұру, сумен жабдықтау (сумен жабдықтау үшін ұңғыма бұрғылау), газдандыру, су таратқыштар, бу құбырлары, жылумен жабдықтау, су құбырлары, теміржол тұйықтары, кірме теміржолдар, телефон желілері, қосалқы электр станциялары, электр беру желілері, септиктер, бу-газ қондырғылары инфрақұрылымын салуға (реконструкциялауға) бағытталады.
Қызметін ЭҚЖЖ 55.10 "Қонақүйлердің және тұруға арналған соған ұқсас орындардың қызметтер көрсетуі", ЭҚЖЖ 55.20 "Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдеріне баспана беру", ЭҚЖЖ 55.30 "Кемпингтердің, автофургондарға арналған тұрақтардың және тұруға арналған автотіркемелердің қызметтер көрсетуі", ЭҚЖЖ 86.10.3 "Санаторий-курорттық ұйымдардың қызметі" шеңберінде жүзеге асыратын кәсіпкерлердің жобалары үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін салуға қаражат бөлуге жол беріледі.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 754 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2025 года № 141.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 754 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" следующее изменение:
в Правилах подведения инженерной инфраструктуры, утвержденных указанным постановлением:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Выделенные средства направляются на строительство (реконструкцию) следующей инфраструктуры: водоотведение, водоснабжение (бурение скважин для водоснабжения), газификация, водоводы, паропроводы, теплоснабжение, водопроводы, железнодорожные тупики, железнодорожные подъездные пути, телефонизация, электрические подстанции, линии электропередачи, септики, парогазовые установки.
Допускается выделение средств на строительство объектов по использованию возобновляемых источников энергии для проектов предпринимателей, осуществляющих деятельность в рамках ОКЭД 55.10 "Предоставление услуг гостиницами и аналогичными местами для проживания", ОКЭД 55.20 "Предоставление жилья на выходные дни и прочие периоды краткосрочного проживания", ОКЭД 55.30 "Предоставление услуг кемпингами, стоянками для автофургонов и автоприцепов для жилья", ОКЭД 86.10.3 "Деятельность санаторно-курортных организаций".".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов