Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Ерекше стратегиялық маңызы бар, оның ішінде жалға және сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін су шаруашылығы құрылыстарының тізбесі туралы" 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 933 және "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 тамыздағы № 523 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.08.2025 № 671 қаулысымен.
2) "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысында:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жекешелендірілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тізіміне енгізу өлшемшарттары (қағидаттары) бекітілсін.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының және онымен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың өткізу, қайта ұйымдастыру, тарату мерзімдерін, тәсілдерін, сондай-ақ өзге де шарттарын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқармасы айқындайтын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесі назарға алынсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекешелендірудің 2021 ‒ 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарында:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мемлекеттік меншіктегі объектілерді жекешелендіру және квазимемлекеттік сектор объектілерін бәсекелес ортаға беру" деген 1-бөлім:
мынадай мазмұндағы 4-жолмен толықтырылсын:
"
4.
Жекешелендіру объектісін бағалауға сараптама жүргізу
есептік ақпарат
Қаржымині, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
жекешелендіру объектісінің бағалау туралы есепте белгіленген құны шамасының анықтығы туралы дау болған жағдайда
талап етіледі
";
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген мемлекеттік меншік объектілерін жекешелендіру және бәсекелес ортаға беру" деген 2-бөлім:
мынадай мазмұндағы 5-жолмен толықтырылсын:
"
5.
Жекешелендіру объектісін бағалауға сараптама жүргізу
есептік ақпарат
Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жекешелендіру объектісінің бағалау туралы есепте белгіленген құны шамасының анықтығы туралы дау болған жағдайда
талап етіледі
";
"Ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық компаниялар, акционерлік қоғамдар активтерін сату алдындағы дайындау және оларды жеке секторға беру" деген 3-бөлім:
мынадай мазмұндағы 7-жолмен толықтырылсын:
"
7.
Жекешелендіру объектісін бағалауға сараптама жүргізу
есептік ақпарат
квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
жекешелендіру объектісінің бағалау туралы есепте белгіленген құны шамасының анықтығы туралы дау болған жағдайда
талап етіледі
";
"Ақпараттық қамтамасыз ету" деген 5-бөлімде:
4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 933 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, в том числе которые могут быть переданы в аренду и доверительное управление" и от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 − 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2022 года № 523.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 23.08.2025 № 671.
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы":
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) критерии (принципы) внесения в список приватизируемых субъектов квазигосударственного сектора.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Принять к сведению перечень дочерних, зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ним, по которым сроки, способы, а также иные условия их реализации, реорганизации, ликвидации определяются правлением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", согласно приложению 6 к настоящему постановлению.";
в Комплексном плане приватизации на 2021 ‒ 2025 годы, утвержденном указанным постановлением:
раздел 1 "Приватизация объектов государственной собственности и передача в конкурентную среду объектов квазигосударственного сектора, указанных в приложениях 1 и 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан":
дополнить строкой порядковый номер 4, следующего содержания:
"
4.
Проведение экспертизы оценки объекта приватизации
отчетная информация
МФ, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
в случае наличия спора о достоверности стоимости объекта приватизации, установленной в отчете об оценке
требуется
";
раздел 2 "Приватизация и передача в конкурентную среду объектов государственной собственности, указанных в приложениях 3 и 4 к постановлению Правительства Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 5, следующего содержания:
"
5.
Проведение экспертизы оценки объекта приватизации
отчетная информация
МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в случае наличия спора о достоверности стоимости объекта приватизации, установленной в отчете об оценке
требуется
";
раздел 3 "Предпродажная подготовка и передача в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных компаний, акционерных обществ":
дополнить строкой, порядковый номер 7, следующего содержания:
"
7.
Проведение экспертизы оценки объекта приватизации
отчетная информация
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
в случае наличия спора о достоверности стоимости объекта приватизации, установленной в отчете об оценке
требуется
";
в разделе 5 "Информационное обеспечение":
строку, порядковый номер 4 изложить в следующей редакции:
"
4.

Осы Кешенді жоспардың 1-бөлімінің 1-тармағында және 3-бөлімінің 6-тармағында көзделген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның ұсынымдық шешімдерін (жекешелендіру мәселелері жөніндегі хаттамадан үзінді) жариялау
мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің веб-порталдарында ұсынымдық шешімдерді жариялау
Қаржымині, ҰЭМ, ТСУО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
";
мынадай мазмұндағы 5, 6 және 7-жолдармен толықтырылсын:
"
5.
Тікелей атаулы сату негіздемелерін жариялау
уәкілетті органның бірінші басшысы қол қойған негіздемелерді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің веб-порталдарында жариялау
Қаржымині, ТСУО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, квазимемлекеттік сектор субъектілері
(келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
6
Барлық жобалар бөлінісінде жекешелендіру процесінің әрбір кезеңі бойынша толық ақпаратты жариялау
мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында және "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының сайтында барлық жобалар бөлінісінде жекешелендіру процесінің әрбір кезеңі бойынша толық ақпаратты жариялау
Қаржымині, ҰКП (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
7.
Жұртшылықпен, оның ішінде бұқаралық ақпарат құралдарын тарта отырып, стратегиялық маңызы бар және әлеуметтік маңызы бар объектілерді иеліктен шығарудың орындылығы туралы алдын ала талқылаулар өткізу
қоғамдық талқылау хаттамалары
Қаржымині, ТСУО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
";
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендірілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тізіміне енгізудің түйінді өлшемшарттары (қағидаттары) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 1, 2 және 3-қосымшалар осы қаулыға 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Ақтөбе облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 8-8, 9-9, 10-10, 11-11, 12-12, 13-13, 14-14, 15-15, 16-16, 17-17, 18-18, 20-20, 21-21 және 23-23-жолдар алып тасталсын;
"Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 25-2 және 26-3-жолдар алып тасталсын;
"Атырау облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 37-6, 38-7, 39-8 және 40-9-жолдар алып тасталсын;

Публикация рекомендательных решений Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан (выписки из протокола по вопросам приватизации), предусмотренных в пункте 1 раздела 1 и пункте 6 раздела 3 настоящего Комплексного плана
публикация рекомендательных решений на веб-портале реестра государственного имущества, веб-порталах субъектов квазигосударственного сектора
МФ, МНЭ, УОСО, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
";
дополнить строками, порядковые номера 5, 6 и 7, следующего содержания:
"
5.
Публикация обоснований прямой адресной продажи
публикация обоснований за подписью первого руководителя уполномоченного органа на веб-портале реестра государственного имущества, веб-порталах субъектов квазигосударственного сектора
МФ, УОСО, акиматы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
6.
Публикация подробной информации по каждому этапу процесса приватизации в разрезе всех проектов
публикация на веб-портале реестра государственного имущества и на сайте Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" подробной информации по каждому этапу процесса приватизации в разрезе всех проектов
МФ, НПП (по согласованию)
постоянно
не требуются
7.
Проведение предварительных обсуждений с общественностью, в том числе с привлечением средств массовой информации, о целесообразности отчуждения стратегически важных объектов и объектов, имеющих социальную значимость
протоколы общественных обсуждений
МФ, УОСО, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуется
";
ключевые критерии (принципы) внесения в список приватизируемых субъектов квазигосударственного сектора, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложения 1, 2 и 3 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему постановлению;
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акимат Актюбинской области" строки, порядковые номера 8-8, 9-9, 10-10, 11-11, 12-12, 13-13, 14-14, 15-15, 16-16, 17-17, 18-18, 20-20, 21-21 и 23-23, исключить;
в разделе "Акимат города Нур-Султана" строки, порядковые номера 25-2 и 26-3, исключить;
в разделе "Акимат Атырауской области" строки, порядковые номера 37-6, 38-7, 39-8 и 40-9, исключить;

"Алматы облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 47-6, 48-7, 49-8, 50-9, 51-10, 54-13, 55-14, 56-15, 57-16, 58-17, 59-18, 60-19, 61-20, 62-21, 63-22, 66-25, 68-27, 72-31, 73-32, 75-34, 77-36, 78-37, 79-38, 80-39, 81-40, 82-41, 83-42, 84-43, 85-44, 86-45, 87-46, 88-47, 89-48, 90-49, 91-50, 92-51, 93-52, 94-53, 95-54, 96-55, 97-56, 98-57, 99-58, 100-59, 101-60, 102-61 және 103-62-жолдар алып тасталсын;
"Павлодар облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 126-19, 127-20, 128-21, 129-22, 130-23, 131-24 және 132-25-жолдар алып тасталсын;
"Түркістан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 141-9, 142-10, 154-22, 169-37, 170-38, 171-39, 172-40, 173-41, 175-43, 177-45, 178-46 және 179-47-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 179-2.49-жолмен толықтырылсын:
"
179-2.
49.
"Эксперт" мемлекеттік-жекешелік әріптестігі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Батыс Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 181-2, 183-4, 200-21, 201-22, 202-23, 203-24, 204-25, 205-26, 206-27, 207-28, 208-29, 209-30, 210-31, 212-33 және 213-34-жолдар алып тасталсын;
"Маңғыстау облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 221-8, 222-9, 223-10, 224-11, 225-12, 226-13, 227-14, 228-15 және 230-17-жолдар алып тасталсын;
"Қызылорда облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 232-2, 235-5, 236-6 және 237-7-жолдар алып тасталсын;
"Шымкент қаласының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 247-8, 248-9 және 249-10-жолдар алып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 253-4 және 254-5-жолдар алып тасталсын;

в разделе "Акимат Алматинской области" строки, порядковые номера 47-6, 48-7, 49-8, 50-9, 51-10, 54-13, 55-14, 56-15, 57-16, 58-17, 59-18, 60-19, 61-20, 62-21, 63-22, 66-25, 68-27, 72-31, 73-32, 75-34, 77-36, 78-37, 79-38, 80-39, 81-40, 82-41, 83-42, 84-43, 85-44, 86-45, 87-46, 88-47, 89-48, 90-49, 91-50, 92-51, 93-52, 94-53, 95-54, 96-55, 97-56, 98-57, 99-58, 100-59, 101-60, 102-61 и 103-62, исключить;
в разделе "Акимат Павлодарской области" строки, порядковые номера 126-19, 127-20, 128-21, 129-22, 130-23, 131-24 и 132-25, исключить;
в разделе "Акимат Туркестанской области":
строки, порядковые номера 141-9, 142-10, 154-22, 169-37, 170-38, 171-39, 172-40, 173-41, 175-43, 177-45, 178-46 и 179-47, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 179-2.49, следующего содержания:
"
179-2.
49.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Государственное-частное партнерство "Эксперт"
";
в разделе "Акимат Западно-Казахстанской области" строки, порядковые номера 181-2, 183-4, 200-21, 201-22, 202-23, 203-24, 204-25, 205-26, 206-27, 207-28, 208-29, 209-30, 210-31, 212-33 и 213-34, исключить;
в разделе "Акимат Мангистауской области" строки, порядковые номера 221-8, 222-9, 223-10, 224-11, 225-12, 226-13, 227-14, 228-15 и 230-17, исключить;
в разделе "Акимат Кызылординской области" строки, порядковые номера 232-2, 235-5, 236-6 и 237-7, исключить;
в разделе "Акимат города Шымкента" строки, порядковые номера 247-8, 248-9 и 249-10, исключить;
в разделе "Акимат Северо-Казахстанской области" строки, порядковые номера 253-4 и 254-5, исключить;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 258-1.10-жолмен толықтырылсын:
"
258-1.
10.
"Қызылжар Тазалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Жамбыл облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 272-14, 274-16, 275-17, 276-18, 277-19, 278-20, 279-21, 280-22, 281-23, 283-25, 286-28, 286-1.29, 286-2.30 және 286-3.31-жолдар алып тасталсын;
"Қарағанды облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 287-1, 288-2, 290-4, 291-5, 292-6, 294-8, 297-11, 300-14, 301-15, 303-17, 309-23, 311-25, 314-28, 315-29, 316-30, 317-31, 318-32, 319-33, 320-34, 322-36, 323-37, 324-38, 325-39 және 326-40-жолдар алып тасталсын;

дополнить строкой, порядковый номер 258-1.10, следующего содержания:
"
258-1.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кызылжар Тазалык"
";
в разделе "Акимат Жамбылской области" строки, порядковые номера 272-14, 274-16, 275-17, 276-18, 277-19, 278-20, 279-21, 280-22, 281-23, 283-25, 286-28, 286-1.29, 286-2.30 и 286-3.31, исключить;
в разделе "Акимат Карагандинской области" строки, порядковые номера 287-1, 288-2, 290-4, 291-5, 292-6, 294-8, 297-11, 300-14, 301-15, 303-17, 309-23, 311-25, 314-28, 315-29, 316-30, 317-31, 318-32, 319-33, 320-34, 322-36, 323-37, 324-38, 325-39 и 326-40, исключить;

"Ақмола облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 328-2, 338-12, 340-14, 341-15, 342-16, 343-17, 345-19, 346-20, 347-21, 348-22, 349-23, 350-24, 351-25, 352-26, 353-27, 354-28, 356-30, 357-31, 358-32, 359-33 және 360-34-жолдар алып тасталсын;
"Алматы қаласының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 363-3, 369-9 және 372-12-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 373-1.14 және 373-2.15-жолдармен толықтырылсын:
"

в разделе "Акимат Акмолинской области" строки, порядковые номера 328-2, 338-12, 340-14, 341-15, 342-16, 343-17, 345-19, 346-20, 347-21, 348-22, 349-23, 350-24, 351-25, 352-26, 353-27, 354-28, 356-30, 357-31, 358-32, 359-33 и 360-34, исключить;
в разделе "Акимат города Алматы":
строки, порядковые номера, 363-3, 369-9 и 372-12, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 373-1.14 и 373-2.15, следующего содержания:
"

373-1.
14.
"Алатау" технопаркі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
373-2.
15.
"Алматы қаласының салттық қызметтер көрсетудің арнаулы комбинаты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімдегі реттік нөмірлері 374-1, 375-2, 378-5, 379-6, 381-8, 384-11, 385-12, 386-13, 387-14, 388-15, 390-17, 391-18, 392-19, 393-20, 394-21, 395-22, 396-23, 397-24, 398-25, 399-26, 400-27, 401-28, 402-29, 403-30, 404-31, 405-32, 406-33, 407-34, 408-35, 409-36, 410-37, 411-38 және 412-39-жолдар алып тасталсын;
"Қостанай облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 425-13, 426-14, 427-15, 428-16, 429-17, 430-18, 431-19, 432-20, 440-28, 441-29, 442-30, 443-31, 444-32, 445-33, 446-34, 447-35 және 448-36-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Абай облысының әкімдігі", "Жетісу облысының әкімдігі" және "Ұлытау облысының әкімдігі" деген бөлімдермен толықтырылсын:
"
Абай облысының әкімдігі
450.
1.
"Семей қаласының жолаушылар тасымалын басқару орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
451.
2.
"Жарма аудандық "Қалба тынысы" газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
452.
3.
Көкпекті ауданының "Жұлдыз" – "Новая жизнь" аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
453.
4.
"Абай елі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
454.
5.
"Үржар аудандық "Уақыт тынысы" ("Пульс времени") газеті редакциясы және телевизиясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
455.
6.
"Тарбағатай нұры" аудандық газеті" мекемесі
Жетісу облысының әкімдігі
456.
1.
"Жолаушылар тасымалын басқару жөніндегі орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
457.
2.
"Талдықорған таңы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
458.
3.
"Нұрлы Көксу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
459.
4.
"Ескелді елі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
460.
5.
"Қаратал газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
461.
6.
"Кербұлақ жұлдызы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
462.
7.
"Алакөл айнасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
463.
8.
"Ақсу өңірі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
464.
9.
"Текелі тынысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
465.
10.
"Сарқан газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
466.
11.
"Жаркент өңірі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
467.
12.
"Көксу тұрғын үй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
468.
13.
"Ақсу тұрғын үй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
469.
14.
"Алматы облысы білім басқармасының Сарқан ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Куншуақ" балалар мен жасөспірімдерге арналған спорттық сауықтыру лагері" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны

373-1.
14.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Технопарк "Алатау"
373-2.
15.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Специализированный комбинат ритуальных услуг города Алматы"
";
в разделе "Акимат Восточно-Казахстанской области" строки, порядковые номера 374-1, 375-2, 378-5, 379-6, 381-8, 384-11,385-12, 386-13, 387-14, 388-15, 390-17, 391-18, 392-19, 393-20, 394-21, 395-22, 396-23, 397-24, 398-25, 399-26, 400-27, 401-28, 402-29, 403-30, 404-31, 405-32, 406-33, 407-34, 408-35, 409-36, 410-37, 411-38 и 412-39, исключить;
в разделе "Акимат Костанайской области":
строки, порядковые номера 425-13, 426-14, 427-15, 428-16, 429-17, 430-18, 431-19, 432-20, 440-28, 441-29, 442-30, 443-31, 444-32, 445-33, 446-34, 447-35 и 448-36, исключить;
дополнить разделами "Акимат области Абай", "Акимат области Жетісу" и "Акимат области Ұлытау" следующего содержания:
"
Акимат области Абай
450.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр управления пассажирскими перевозками города Семей"
451.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жарминская районная газета "Қалба тынысы"
452.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Районная газета "Жұлдыз" - "Новая жизнь" Кокпектинского района
453.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Абай елі"
454.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Урджарской районной газеты "Уакыт тынысы" ("Пульс времени") и телевидения"
455.
6.
Учреждение "Районная газета "Тарбағатай нұры"
Акимат области Жетісу
456.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр по управлению пассажирскими перевозками"
457.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Талдықорған таңы"
458.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нұрлы Көксу"
459.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ескелді елі"
460.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Каратал газеті"
461.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кербұлақ жұлдызы"
462.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алакөл айнасы"
463.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақсу өңірі"
464.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Текелі тынысы"
465.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Саркан газеті"
466.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаркент өңірі"
467.
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Көксу тұрғын үй"
468.
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақсу тұрғын үй"
469.
14.
Государственное казенное коммунальное предприятие "Спортивно-оздоровительный лагерь для детей и подростков "Куншуақ" государственного учреждения "Отдел образования Саркандского района Управления образования Алматинской области"

470.
15.
Алматы облысының Сәулет және қала құрылысы басқармасы жанындағы "Жетісу қалақұрылыс мониторингі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
471.
16.
"Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "104-апаттық газ қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
472.
17.
"Қаратал ауданының тұрғын үй-пайдалану қызметі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
473.
18.
"Алакөл Тазалық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
474.
19.
"Талдықорған қаласының тұрғын үй қызметі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
475.
20.
"Текелі қаласының тұрғын үй-пайдалану кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
476.
21.
"Талдықорған Көркейту" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
476.
22.
"Жерұйық-Өрлеу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Ұлытау облысының әкімдігі
477.
1.
Ұлытау ауданы "Ұлытау" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
478.
2.
"Қазыналы өңір" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
479.
3.
"Шарайна" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
480.
4.
"Жезқазған қалалық "Дидар" телерадиохабарын тарату дирекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
481.
5.
"Сарыарқа газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
482.
6.
"Жаңаарқа" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с
Р/с
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
1.
1.
"ҚазМұнайГаз-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2.
2.
Аysir Turizm ve Insaat A.S
3.
3.
"ТеңізСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
1)
"Kaz M-I" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3-1.
4.
"KMG Systems & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Taỳ-Ken Samuryq" Ulttyq taỳ-ken kompanıasy" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-1.3-жолмен толықтырылсын:
"
6-1.
3.
"Солтүстік Қатпар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с
Р/с
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
7.
1.
"DosjanTemir Zholy" акционерлік қоғамы
8.
2.
"Қазақстан вагон жасау компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8-1.
3.
"Ақтау теңіз солтүстік терминалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
мынадай мазмұндағы "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы", "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы "KEGOC" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы", "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы" деген бөлімдермен толықтырылсын:
"
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
8-2.
1.
"ҚазМұнайГаз-сервис NS" акционерлік қоғамы
"Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы "KEGOC" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы
8-3.
1.
"Батыс Транзит" акционерлік қоғамы
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
8-4.
1.
"НҰРСАТ+" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" (Kazakhstan Engineering) акционерлік қоғамы"деген бөлімде:

470.
15.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетісу қалақұрылыс мониторингі" при Управлении архитектуры и градостроительства Алматинской области
471.
16.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аварийная газовая служба - 104" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Талдыкоргана"
472.
17.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жилищно-эксплуатационная служба Каратальского района"
473.
18.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алакөл Тазалық"
474.
19.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жилищная служба города Талдыкоргана"
475.
20.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жилищно-эксплуатационный комплекс города Текели"
476.
21.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Талдықорған Көркейту"
476.
22.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жерұйык - Өрлеу"
Акимат области Ұлытау
477.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Ұлытау" Улытауского района
478.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қазыналы өңір"
479.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Шарайна"
480.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жезказганская городская дирекция телерадиовещания "Дидар"
481.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты Сарыарка"
482.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жанаарка"
";
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
раздел "Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз" изложить в следующей редакции:
"
п/п
п/п
Акционерное общество Национальная компания "КазМунайГаз"
1.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз-Сервис"
2.
2.
Аysir Turizm ve Insaat A.S
3.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТенизСервис", в составе которого:
1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kaz M-I"
3-1.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Systems & Services"
";
раздел "Акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук" дополнить строкой, порядковый номер 6-1.3, следующего содержания:
"
6-1.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Северный Катпар"
";
раздел "Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" изложить в следующей редакции:
"
№ п/п № п/п Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
7.
1.
Акционерное общество "DosjanTemir Zholy"
8.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанская вагоностроительная компания"
8-1.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Aктауский морской северный терминал"
";
дополнить разделами "Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz", "Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC", "Акционерное общество "Казахтелеком", следующего содержания:
"
Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
8-2.
1.
Акционерное общество "КазМунайГаз-сервис NS"
Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC"
8-3.
1.
Акционерное общество "БатысТранзит"
Акционерное общество "Казахтелеком"
8-4.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "НУРСАТ+"
";
в разделе "Акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)":

реттік нөмірлері 9-1, 11-3 және 13-5-жолдар алып тасталсын;
"Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1.12-1-жолмен толықтырылсын:
"
30-1.
12-1.
"Smart Trade" сауда үйі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 87-1.54-жолмен толықтырылсын:
"

строки, порядковые номера 9-1, 11-3 и 13-5 исключить;
раздел "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе" дополнить строкой, порядковый номер 30-1.12-1, следующего содержания:
"
30-1.
12-1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Торговый дом "Smart Trade"
";
раздел "Акционерное общество "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетiсу" дополнить строкой, порядковый номер 87-1.54, следующего содержания:
"

87-1.
54.
"Тау Тур Бма" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 123-2-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 126-5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
126.
5.
"Нұр-Сұлтан қаласын дамыту жобаларын үйлестіру және сараптау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
реттік нөмірі 128-1-8-жол алып тасталсын;
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 149-1.5-жолмен толықтырылсын:
"
149-1.
5.
"Алматы қаласы әкімдігінің күрделі құрылыс кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";

87-1.
54.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тау Тур Бма"
";
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana":
строку, порядковый номер 123-2, исключить;
строку, порядковый номер 126-5, изложить в следующей редакции:
"
126.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр координации и экспертизы проектов развития города Нур-Султана"
";
строку, порядковый номер 128-1-8, исключить;
раздел "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 149-1.5, следующего содержания:
"
149-1.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Предприятие капитального строительства акимата города Алматы"

"Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 159-1.3 және 159-2.4-жолдармен толықтырылсын:
"
159-1.
3.
"Lacus Mining" (Лакус Майнинг)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
159-2.
4.
"Alaygyr Gold" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының және онымен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың өткізу, қайта ұйымдастыру, тарату мерзімдерін, тәсілдерін, сондай-ақ өзге де шарттарын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқармасы айқындайтын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
реттік нөмірлері 8, 11, 13, 14, 16, 17, 18, 18.1, 18.2, 18.3, 18.4, 18.5, 18.6, 18.7, 18.8, 18.9, 18.10, 18.11, 18.12, 18.13, 18.14, 18.15, 18.16 және 19-жолдар алып тасталсын;

раздел "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс" дополнить строками, порядковые номера 159-1.3 и 159-2.4, следующего содержания:
"
159-1.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Lacus Mining" (Лакус Майнинг)"
159-2.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Alaygyr Gold"
";
в приложении 6 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ним, по которым сроки, способы, а также иные условия их реализации, реорганизации, ликвидации определяются правлением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына":
строки, порядковые номера 8, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 18.1, 18.2, 18.3, 18.4, 18.5, 18.6, 18.7, 18.8, 18.9, 18.10, 18.11, 18.12, 18.13, 18.14, 18.15, 18.16 и 19 исключить;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 30 және 31-жолдармен толықтырылсын:
"
30.
"Kazakhstan Petrochemical Industries Inc." жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
31.
"Силлено" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.08.2025 № 671 қаулысымен.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 2 тамыздағы
№ 523 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысымен
бекітілген
Жекешелендірілетін квазимемлекеттік сектор субъектілері тізіміне енгізудің өлшемшарттары (қағидаттары)
Мынадай өлшемшарттардың біріне сәйкес келу квазимемлекеттік сектор субъектісін жекешелендірілетін квазимемлекеттік сектор субъектілері тізіміне енгізуге бастама жасау үшін негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 192-бабының 1-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмейтін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру;
2) квазимемлекеттік сектор субъектісінің Кодекстің 24-бабының 3-тармағында белгіленген өлшемшарттарға сәйкестігі (шағын, оның ішінде микрокәсіпкерлік субъектілері);
3) монополияға қарсы органның мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және олармен үлестес заңды тұлғаларды бәсекелес ортаға беру жөніндегі ұсынысының болуы;
*4) заңды тұлға қызметінің маңызды аспектілері бойынша стратегиялық шешімдер қабылдау құқығын бермейтін бақыланбайтын акциялар пакетін (қатысу үлестерін) иелену;
*5) соңғы үш жыл ішінде даму жоспарын, квазимемлекеттік сектор субъектісі қызметінің негізгі көрсеткіштері бойынша іс-шаралар жоспарын іске асырмау (0 %-дан 39 %-ға дейін) не тиімсіз іске асыру (40 %-дан 54 %-ға дейін);
6) Кодекстің 192-бабының 5-тармағына сәйкес айқындалған жобаның өтелу мерзімінің басталуы;
7) монополияға қарсы орган ұсынған осы тауар нарығында мемлекеттік кәсіпорындардың, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың қатысу мерзімінің басталуы;
*8) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының атына жеке кәсіпкерлік субъектілерінен тиісті квазимемлекеттік сектор субъектісін сатып алу туралы ұсыныстардың келіп түсуі.
Ескертпе.
*Осы өлшемшарттар қызметі мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін қамтамасыз етумен, стратегиялық және әлеуметтік маңызы бар объектілерді пайдаланумен және ұстаумен байланысты заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына, Президенті мен Үкіметінің актілеріне сәйкес иеліктен шығаруға жатпайтын объектілерге қатысты қолданылмайды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 2 тамыздағы
№ 523 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
1-қосымша
Басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесі
Р/с
Р/с
Ұйымның атауы Іске асыру тәсілі Іске асыру мерзімі (жыл)
1 2 3 4 5
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
1.
1.
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамы
тікелей атаулы сату

дополнить строками, порядковые номера 30 и 31, следующего содержания:
"
30.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kazakhstan Petrochemical Industries Inc."
31.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Силлено"
".
2. Центральным и местным исполнительным органам и субъектам квазигосударственного сектора (по согласованию) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр Республики Казахстан А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2022 года
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Критерии (принципы) внесения в список приватизируемых субъектов квазигосударственного сектора
Соответствие одному из следующих критериев является основанием для инициирования внесения субъекта квазигосударственного сектора в список приватизируемых субъектов квазигосударственного сектора:
1) осуществление предпринимательской деятельности, не соответствующей условиям, указанным в пункте 1 статьи 192 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) соответствие субъекта квазигосударственного сектора критериям, установленным пунктом 3 статьи 24 Кодекса (субъекты малого, в том числе микропредпринимательства);
3) наличие предложения антимонопольного органа по передаче в конкурентную среду государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц;
*4) владение неконтрольным пакетом акций (долями участия), которые не предоставляют право принимать стратегические решения по важным аспектам деятельности юридического лица;
*5) нереализация (от 0 % до 39 %) либо неэффективная реализация (от 40 % до 54 %) плана развития, плана мероприятий по ключевым показателям деятельности субъекта квазигосударственного сектора на протяжении последних трех лет;
6) наступление срока окупаемости проекта, определенного в соответствии с пунктом 5 статьи 192 Кодекса;
7) наступление рекомендованного антимонопольным органом срока присутствия на данном товарном рынке государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц;
*8) поступление в адрес уполномоченного органа по государственному имуществу или местного исполнительного органа либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа предложений от субъектов частного предпринимательства о приобретении соответствующего субъекта квазигосударственного сектора.
Примечание.
*Данные критерии не распространяются в отношении юридических лиц, деятельность которых связана с обеспечением национальной безопасности, обороноспособности государства, использованием и содержанием стратегических и социально значимых объектов, а также на объекты, которые не подлежат отчуждению в соответствии с законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2022 года
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке
п/п
п/п
Наименование организации
Способ реализации
Срок реализации (год)
1
2
3
4
5
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
1.
1.
Акционерное общество "Национальный научный медицинский центр"
прямая адресная продажа

2025
1)
"Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы
2)
"Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
2.1)
"Вагон сервис" акционерлік қоғамы
3)
"Еуразиялық теміржол альянсы" біріккен көліктік-логистикалық компаниясы" акционерлік қоғамы
4)
"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"Теміржолсу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
5.1)
"Теміржолсу-Шу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.2)
"Теміржолсу-Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.3)
"Теміржолсу-Маңғыстау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.4)
"Теміржолсу-Қостанай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.5)
"Теміржолсу-Көкшетау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.6)
"Теміржолсу-Кзыл-Орда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.7)
"Теміржолсу-Қарағанды" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.8)
"Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.9)
"Теміржолсу-Арыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.10)
"Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.11)
"Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.12)
"Теміржолжылу-Атырау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Кедентранссервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
6.1)
"Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
"Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8)
"Транстелеком" акционерлік қоғамы
9)
"ҚТЖ-Жолаушылар локомотивтері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10)
"KTZ-Express" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
10.1)
"Ляньюньган қаласының Қытай-Қазақстан халықаралық логистикалық компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
10.2)
YuXinOu(Chongqing) LogisticsCo., Ltd
10.3)
"KTZ ExpressHongKong" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
10.4)
"KTZE-KhorgosGateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10.5)
Xinjiang KTZ International Logistics Co.​LTD
10.6)
"KIF WAREHOUSES" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"Әскерилендірілген теміржол күзеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4.
2.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2022
1)
"Өріктау Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2)
"Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
TH KazMunaiGas N. V., оның құрамында:
3.1)
"ПетроҚазақстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3.2)
Valsera Holdings B.V.

2025
1)
Акционерное общество "Казтеміртранс"
2)
Акционерное общество "Пассажирские перевозки", в составе которого:
2.1)
Акционерное общество "Вагон сервис"
3)
Акционерное общество "Объединенная транспортно-логистическая компания Евразийский железнодорожный Альянс"
4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ -Грузовые перевозки"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу", в составе которого:
5.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Шу"
5.2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Павлодар"
5.3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Мангистау"
5.4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Костанай"
5.5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Кокшетау"
5.6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Кзыл-Орда"
5.7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Караганды"
5.8)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Аягоз"
5.9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Арыс"
5.10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Алматы"
5.11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Актобе"
5.12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолжылу-Атырау"
6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кедентранссервис", в составе которого:
6.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана"
7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык"
8)
Акционерное общество "Транстелеком"
9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Пассажирские Локомотивы"
10)
Акционерное общество "KTZ-Express", в составе которого:
10.1)
Общество с ограниченной ответственностью "Китайско-казахстанская международная логистическая компания г. Ляньюньган"
10.2)
YuXinOu(Chongqing) LogisticsCo., Ltd
10.3)
Общество с ограниченной ответственностью "KTZ ExpressHongKong"
10.4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-KhorgosGateway"
10.5)
Xinjiang KTZ International Logistics Co.​LTD
10.6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KIF WAREHOUSES"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Военизированная железнодорожная охрана"
4.
2.
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз", в составе которого:
IPO
2022
1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Урихтау Оперейтинг"
2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод"
3)
TH KazMunaiGas N.V., в составе которого:
3.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
3.2)
Valsera Holdings B.V.

4)
"Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
4.1)
"АМӨЗ РТИ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"KMG Automation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Ембімұнайгаз" акционерлік қоғамы
7)
"Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы
8)
"Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамы
9)
"Маңғыстаумұнайгаз" акционерлік қоғамы
10)
"Қазақтүрікмұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"Қазақойл Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12)
PetroKazakhstan Inc., оның құрамында:
12.1)
"ПетроҚазақстан Құмкөл Ресорсиз" акционерлік қоғамы
12.2)
"ПетроҚазақстан Транспортейшн сервисез" акционерлік қоғамы
12.3)
"Тұзкөлмұнайгаз оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12.4)
Cheltenham Group LTD
12.5)
"Көлжан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12.6)
"Торғай-Петролеум" акционерлік қоғамы
12.7)
PetroKazakhstan Ventures Inc.
12.8)
PetroKazakhstan Overseas Services Inc.
13)
"Қазгермұнай" БК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
14)
"Орал Ойл энд Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
15)
"Теңгізшевройл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
15.1)
Tengizchevroil International Bermuda Limited
15.2)
Tengizchevroil Finance Company International Ltd
16)
"CASPI BITUM" БК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
17)
"Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
18)
"ҚазРосГаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
19)
"ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
19.1)
"Қазақстан-Қытай құбыр желісі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
19.2)
"Магистральдық су тартқыш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20)
"Каспий құбыр жолы консорциумы - К" акционерлік қоғамы
21)
"Каспий құбыр жолы консорциумы - К-Р" акционерлік қоғамы
22)
"Каспий мұнай-газ компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
23)
"Центральная" мұнай-газ компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
24)
"Әл-Фараби Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
25)
"ҚМГ-Үстірт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
26)
"Құрманғазы Петролеум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
27)
"Жеңіс Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
28)
"Becturly Energy Operating" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
29)
"Исатай Оперейтинг Компани" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
30)
"ҚМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
31)
Kazakhstan Energy Reinsurance Company жеке компаниясы

4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод", в составе которого:
4.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "РТИ АНПЗ"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Automation"
6)
Акционерное общество "Эмбамунайгаз"
7)
Акционерное общество "Озенмунайгаз"
8)
Акционерное общество "Каражанбасмунай"
9)
Акционерное общество "Мангистаумунайгаз"
10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахтуркмунай"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахойл Актобе"
12)
PetroKazakhstan Inc., в составе которого:
12.1)
Акционерное общество "ПетроКазахстан Кумколь Ресорсиз"
12.2)
Акционерное общество "ПетроКазахстан Транспортейшн сервисез"
12.3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тузкольмунайгаз оперейтинг"
12.4)
Cheltenham Group LTD
12.5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кольжан"
12.6)
Акционерное общество "Тургай-Петролеум"
12.7)
PetroKazakhstan Ventures Inc.
12.8)
PetroKazakhstan Overseas Services Inc.
13)
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП "Казгермунай"
14)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Урал Ойл энд Газ"
15)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тенгизшевройл", в составе которого:
15.1)
Tengizchevroil International Bermuda Limited
15.2)
Tengizchevroil Finance Company International Ltd
16)
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП "CASPI BITUM"
17)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод"
18)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазРосГаз"
19)
Акционерное общество "КазТрансОйл", в составе которого:
19.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Китайский Трубопровод"
19.2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Магистральный Водовод"
20)
Акционерное общество "Каспийский трубопроводной консорциум - К"
21)
Акционерное общество "Каспийский трубопроводной консорциум - К -Р"
22)
Общество с ограниченной ответственностью "Каспийская Нефтегазовая Компания"
23)
Общество с ограниченной ответственностью "Нефтегазовая Компания Центральная"
24)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Аль-Фараби Оперейтинг"
25)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ -Устюрт"
26)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Курмангазы Петролеум"
27)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Женис Оперейтинг"
28)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Becturly Energy Operating"
29)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Исатай Оперейтинг Компани"
30)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг"
31)
Частная компания Kazakhstan Energy Reinsurance Company

32)
"Ak Su KMG" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
33)
"Н Оперейтинг Компани" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
34)
"KMG Green Energy" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
35)
"Жамбыл Петролеум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
36)
"Грейс Қазақстан Каталистс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
37)
"KMG Drilling & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
38)
"Кен-Құрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
39)
"KMG Nabors Drilling Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
40)
"KMG Parker Drilling Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
41)
"Oil Construction Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
42)
"Oil Service Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
43)
"Ойл транспорт корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
44)
"Маңғыстауэнергомұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
45)
"Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
46)
"Су өндіру және тасымалдау басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
47)
"ӨзенМұнайСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
48)
"Professional GeoSolutions Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
49)
"ҚазМұнайГаз-Аэро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
50)
"Эр ЛикидМұнайТех Газы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
51)
"Эр Ликид Қарабатан Тех Газы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
52)
"ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
53)
KMGEP UK Limited
54)
North Caspian Operating Company N.V. (NCOC)
55)
"ҚМГ-Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
56)
ҚарашығанақПетролиумОперейтингБ.В.
56.1)
Cooperative KazMunaiGazU.A.
57)
Mangistau Investment B.V.
58)
"KMG Kashagan B.V."
59)
KMG EP Netherlands Energy Coöperatief U.A.
60)
"Қазақстан Пайплайн Венчурс" ЖШК
61)
KMG EP Energy Ltd DMCC
62)
KazMunaiGaz Finance Sub B.V.
63)
Cooperative KMG EP U.A.
64)
KazMunaiGaz PKI Finance B.V.
65)
Ural Group Limited
66)
CITIC Canada Energy Limited
67)
CITIC Canada Petroleum Limited
68)
"KMG-Security" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
69)
"KMGEP Catering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
70)
"Бутадиен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
71)
"Батуми мұнай терминалы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
72)
"МұнайТас" Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
73)
Petrotrans Limited
74)
"Қазтеңізкөлікфлоты" ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:

32)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ak Su KMG"
33)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Н Оперейтинг Компани"
34)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Green Energy"
35)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жамбыл Петролеум"
36)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Грейс Казахстан Каталистс"
37)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Drilling & Services"
38)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис"
39)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Nabors Drilling Company"
40)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Parker Drilling Company"
41)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Construction Company"
42)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Service Company"
43)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл транспорт корперейшэн"
44)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистауэнергомунай"
45)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком"
46)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Управление по добыче и транспортировке воды"
47)
Товарищество с ограниченной ответственностью "ОзенМунайСервис"
48)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Professional GeoSolutions Kazakhstan"
49)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз –Аэро"
50)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эр ЛикидМунайТех Газы"
51)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эр Ликид Карабатан Тех Газы"
52)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь"
53)
KMGEP UK Limited
54)
North Caspian Operating Company N.V. (NCOC)
55)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Карачаганак", в составе которого:
56)
КарачаганакПетролиумОперейтингБ.В.
56.1)
Cooperative KazMunaiGazU.A.
57)
Mangistau Investment B.V.
58)
"KMG Kashagan B.V."
59)
KMG EP Netherlands Energy Coöperatief U.A.
60)
КОО "Казахстан Пайплайн Венчурс"
61)
KMG EP Energy Ltd DMCC
62)
KazMunaiGaz Finance Sub B.V.
63)
Coöperatieve KMG EP U.A.
64)
KazMunaiGaz PKI Finance B.V.
65)
Ural Group Limited
66)
CITIC Canada Energy Limited
67)
CITIC Canada Petroleum Limited
68)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG –Security"
69)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMGEP Catering"
70)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Бутадиен"
71)
Общество с ограниченной ответственностью "Батумский нефтяной терминал"
72)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас"
73)
Petrotrans Limited
74)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальная морская судоходная компания
"Казмортрансфлот", в составе которого

74.1)
Алатау Шиппинг Лтд.
74.2)
Altai Shipping Ltd.
74.3)
Kazmortransflot Ltd.
74.4)
Kazmortransflot UK Ltd.
75)
"PETROSUN" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
76)
"Kazakhstan Petrochemical Industries Inc." жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.
3.
"QazaqGaz" ҰК акционерлік қоғамы
IPO
2024 – 2025
1)
"Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы
2)
"Амангелді Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
"Бейнеу-Шымкент" газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4)
"QazaqGazQurylys" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"Азиялық газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Азиялық Газқұбыры-Қорғас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
"Отан Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8)
KTG Finance B.V.
9)
"ҚазТрансГаз Аймақ" акционерлік қоғамы
10)
"ҚазТрансГаз Өнімдері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"АвтоГазАлматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6.
4.
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2023 – 2024
1)
"Алатау Жарық Компаниясы" акционерлік қоғамы
2)
"Алматыэнергосбыт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
"Тегіс Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
3.1)
"Маңғышлақ Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4)
"Шардара ГЭС" акционерлік қоғамы
5)
"Мойнақ ГЭС" акционерлік қоғамы
6)
"Бұқтырма ГЭС" акционерлік қоғамы
7)
"Шүлбі ГЭС" акционерлік қоғамы
8)
"Өскемен ГЭС" акционерлік қоғамы

74.1)
Alatau Shipping Ltd.
74.2)
Altai Shipping Ltd.
74.3)
Kazmortransflot Ltd.
74.4)
Kazmortransflot UK Ltd.
75)
Товарищество с ограниченной ответственностью "PETROSUN"
76)
Товарищество с ограниченной отвестностью "Kazakhstan Petrochemical Industries Inc."
5.
3.
Акционерное общество "НК "QazaqGaz"
IPO
2024 – 2025
1)
Акционерное общество "Интергаз Центральная Азия"
2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Амангельды Газ"
3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Газопровод "Бейнеу-Шымкент"
4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGasQurylys"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Азиатский газопровод"
6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Азиатский газопровод –Хоргос"
7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Отан Газ"
8)
KTG Finance B.V.
9)
Акционерное общество "КазТрансГаз Аймак"
10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазТрансГаз Өнімдері"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "АвтоГазАлматы"
6.
4.
Акционерное общество "Самрук-Энерго", в составе которого:
IPO
2023 – 2024
1)
Акционерное общество "Алатау Жарық Компаниясы"
2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алматыэнергосбыт"
3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тегис Мунай", в составе которого:
3.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мангышлак Мунай"
4)
Акционерное общество "Шардаринская ГЭС"
5)
Акционерное общество "Мойнакская ГЭС"
6)
Акционерное общество "Бухтарминская ГЭС"
7)
Акционерное общество "Шульбинская ГЭС"
8)
Акционерное общество "Усть-Каменогорская ГЭС"

2025
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
16.
14.
KMG International N. V., оның құрамында:
ашық екі кезеңді конкурс / электрондық конкурс / тікелей атаулы сату
2023 – 2024
14.1)
Rompetrol Gas SRL
14.2)
ROM OIL SA
14.3)
Rompetrol Quality Control SRL
14.4)
JV "ROMPETROL MOLDOVA" JSC
14.5)
Rompetrol Financial Group SRL
14.6)
Fondul de Investitii in Energie Kazah-Roman S. A. (Қазақстан-Румын инвестициялық қоры)
14.7)
Rompetrol France SAS, оның құрамында:
14.7.1)
ABC CARBURANTS-ALLO BEZIAT CARBURANTS SAS
14.7.2)
Dyneff SAS
14.7.3)
DP FOS SA
14.7.4)
SPR SA
14.7.5)
Dyneff Gas Station Network SL
14.7.6)
Dyneff Espagne SL
14.7.7)
Dyneff Trading SL
14.7.8)
DYNEFF RETAIL
14.7.9)
DPPLN SAS
14.7.10)
EPPLN SAS
14.7.11)
Boissonnade Combustibles SAS
14.7.12)
"Paul Orriols" Combustibles de Cerdagne SAS
14.7.13)
BAE SAS
14.7.14)
ETS Rossignol SAS
14.7.15)
PLANTIER SAS
14.7.16)
NATGAS France SAS
14.7.17)
ORCEYRE SAS
14.7.18)
Aneo SAS
14.7.19)
AUBAC SAS
14.7.20)
TPDT SARL
14.8)
Uzina Termoelectrica Midia SA
14.9)
Rompetrol Downstream SRL
14.10)
Rompetrol Bulgaria JSC
14.11)
ROMPETROL GEORGIA LLC
14.12)
KazMunayGas Trading AG
14.13)
Midia Marine Terminal SRL
14.14)
KMG Rompetrol SRL
14.15)
TRG PETROL TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
14.16)
Rompetrol Energy SA
14.17)
Rompetrol Rafinare SA
14.18)
KMG Rompetrol Development SRL
14.19)
KMG Rompetrol Services Center SRL
14.20)
Rominserv SRL
14.21)
Oilfield Exploration Business Solutions S.A.
14.22)
Byron Shipping SRL
14.23)
Rompetrol Drilling SLR
14.24)
Rompetrol Well Services SA
14.25)
Rompetrol Logistics SRL
14.26)
Rompetrol Petrochemical SRL
14.27)
Byron Shipping Limited
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы
17.
15.
"ШалқияЦинк Лтд" акционерлік қоғамы
ашық екі кезеңді конкурс / электрондық конкурс, аукцион / тікелей атаулы сату
2025
18.
16.
"Алайғыр БК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
ашық екі кезеңді конкурс / электрондық конкурс, аукцион / тікелей атаулы сату
2024 – 2025
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
19.
17.
"Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлік қоғамы
электрондық сауда-саттық
2021 жыл

2025
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
16.
14.
KMG International N.V., в составе которого:
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс / прямая адресная продажа
2023 – 2024
14.1)
Rompetrol Gas SRL
14.2)
ROM OIL SA
14.3)
Rompetrol Quality Control SRL
14.4)
JV "ROMPETROL MOLDOVA" JSC
14.5)
Rompetrol Financial Group SRL
14.6)
Fondul de Investitii in Energie Kazah -Roman S.A. (Казахстанско-Румынский инвестиционный фонд)
14.7)
Rompetrol France SAS, в составе которого:
14.7.1)
ABC CARBURANTS-ALLO BEZIAT CARBURANTS SAS
14.7.2)
Dyneff SAS
14.7.3)
DP FOS SA
14.7.4)
SPR SA
14.7.5)
Dyneff Gas Station Network SL
14.7.6)
Dyneff Espagne SL
14.7.7)
Dyneff Trading SL
14.7.8)
DYNEFF RETAIL
14.7.9)
DPPLN SAS
14.7.10)
EPPLN SAS
14.7.11)
Boissonnade Combustibles SAS
14.7.12)
"Paul Orriols" Combustibles de Cerdagne SAS
14.7.13)
BAE SAS
14.7.14)
ETS Rossignol SAS
14.7.15)
PLANTIER SAS
14.7.16)
NATGAS France SAS
14.7.17)
ORCEYRE SAS
14.7.18)
Aneo SAS
14.7.19)
AUBAC SAS
14.7.20)
TPDT SARL
14.8)
Uzina Termoelectrica Midia SA
14.9)
Rompetrol Downstream SRL
14.10)
Rompetrol Bulgaria JSC
14.11)
ROMPETROL GEORGIA LLC
14.12)
KazMunayGas Trading AG
14.13)
Midia Marine Terminal SRL
14.14)
KMG Rompetrol SRL
14.15)
TRG PETROL TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
14.16)
Rompetrol Energy SA
14.17)
Rompetrol Rafinare SA
14.18)
KMG Rompetrol Development SRL
14.19)
KMG Rompetrol Services Center SRL
14.20)
Rominserv SRL
14.21)
Oilfield Exploration Business Solutions S.A.
14.22)
Byron Shipping SRL
14.23)
Rompetrol Drilling SLR
14.24)
Rompetrol Well Services SA
14.25)
Rompetrol Logistics SRL
14.26)
Rompetrol Petrochemical SRL
14.27)
Byron Shipping Limited
Акционерно общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
17.
15.
Акционерное общество "ШалкияЦинк Лтд"
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс, аукцион / прямая адресная продажа
2025
18.
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП Алайгыр"
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс, аукцион / прямая адресная продажа
2024 – 2025
Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
19.
17.
Акционерное общество "Инвестиционный фонд Казахстана"
электронные торги
2021 год
_______________________

1 "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ активтерін сату тәсілдері "Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" ҚР Заңының 24-1-бабына сәйкес Қордың Директорлар кеңесі бекітетін активтерді бәсекелес ортаға беру тәртібіне сәйкес өзгертілуі мүмкін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 2 тамыздағы
№ 523 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
3-қосымша
Жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесі
р/с
р/с
Ұйымның атауы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
1
2
3
1.
1.
"Қызылорда темір жол ауруханасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
2.
1.
"М.С. Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті" акционерлік қоғамы
3.
2.
"КИМЭП университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
4.
1.
"Автокөлікқұрылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.
2.
"Айт-Отель" Қазақстан-Түрік бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы

1 Способы реализации активов АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" могут быть изменены в соответствии с порядком передачи активов в конкурентную среду, утверждаемым Советом директоров Фонда согласно статьи 24-1 Закона РК "О Фонде национального благосостояния"
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2022 года
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации
п/п
п/п
Наименование организации
1 2 3
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кызылординская железнодорожная больница"
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
2.
1.
Акционерное общество "Университет КАЗГЮУ имени М.С. Нарикбаева"
3.
2.
Некоммерческое акционерное общество "Университет КИМЭП"
Министерство финансов Республики Казахстан
4.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Автотрансстрой"
5.
2.
Акционерное общество "Казахстанско-Турецкое Совместное Предприятие "Айт-Отель"