Өздеріне қатысты ең төмен бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 882 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қаулының күшін жою көзделген - ҚР Үкіметінің 17.10.2025 № 879 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01. 2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 444-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении перечня отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2021 года № 882.
Примечание ИЗПИ!
Постановление утрачивает силу постановлением Правительства РК от 17.10.2025 № 879 (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 444 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.10.2024 № 887 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, бірақ ерте дегенде 01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған өздеріне қатысты ең төмен бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі, ресми жариялануға тиіс және 2025 жылғы 31 желтоқсанды қамтитын мерзімге дейін қолданылады.

Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 24.10.2024 № 887 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2025).
1. Утвердить прилагаемый перечень отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2022 года, подлежит официальному опубликованию и действует до 31 декабря 2025 года включительно.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2025 № 871 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 882 қаулысымен
бекітілген
Өздеріне қатысты ең төмен бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрлерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2025 № 871 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды*
Тауардың атауы
1
2
3

Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2025 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2021 года № 882
Перечень отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен
Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2025 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза*
Наименование товара
1
2
3

6806 10 000 8
қож мақта, минералды силикат мақта мен ұқсас минералды мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда), төкпелі, табақтардағы немесе орамдардағы, өзгелері
2-бөлім
30.
0709 51 000 0
жаңа жиналған немесе салқындатылған Аgaricus тұқымдас саңырауқұлақтар
31.
0803 90 100 0
плантайндарды қоса алғанда, жаңа жиналған банандар
32.
0805 10 200 0
жаңа жиналған тәтті апельсиндер
33.
0805 21 000 0
жаңа жиналған және кептірілген мандариндер (танжериндер мен сатсуманы қоса алғанда)
34.
0810 70 000 0
жаңа жиналған құрма
35.
0811 90 500 0
қайнап жатқан суда немесе буда жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, мұздатылған, қант немесе басқа тәттілендіргіш заттар қосылмаған Vaccinium myrtillus түріндегі өсімдіктердің өзге жемістері
36.

6806 10 000 8
шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах, прочие
Раздел 2
30.
0709 51 000 0
грибы рода Agaricus, свежие или охлажденные
31.
0803 90 100 0
бананы, включая плантайны, свежие
32.
0805 10 200 0
апельсины сладкие, свежие
33.
0805 21 000 0
мандарины свежие и сушеные (включая танжерины и сатсума)
34.
0810 70 000 0
хурма свежая
35.
0811 90 500 0
прочие плоды растений вида Vaccinium myrtillus, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке в кипящей воде или на пару, замороженные, без добавления сахара или других подслащивающих веществ
36.

6902 20 910 0
құрамында 7 салм.%, бірақ 45 салм.%-дан кем глиноземі бар (Al2O3), кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақташалар және отқа төзімді ұқсас керамикалық құрылыс материалдары
Ескертпе:
*Ең төмен бағалар деңгейін қолдану мақсаты үшiн тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болуы үшiн келтiрiлген.

6902 20 910 0
кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
Примечание:
*Для целей применения минимального уровня цен товары определяются исключительно кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
_________________________________