Өздеріне қатысты ең төмен бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 882 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 17 қазандағы № 879 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.10.2025 № 879 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01. 2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі

Об утверждении перечня отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2021 года № 882. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2025 года № 879
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.10.2025 № 879 (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 444-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.10.2024 № 887 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, бірақ ерте дегенде 01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған өздеріне қатысты ең төмен бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрлерінің тізбесі бекітілсін.

В соответствии с пунктом 2 статьи 444 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 24.10.2024 № 887 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2025).
1. Утвердить прилагаемый перечень отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен.

2. Осы қаулы 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі, ресми жариялануға тиіс және 2025 жылғы 31 желтоқсанды қамтитын мерзімге дейін қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2025 № 871 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 882 қаулысымен
бекітілген
Өздеріне қатысты ең төмен бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрлерінің тізбесі

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2022 года, подлежит официальному опубликованию и действует до 31 декабря 2025 года включительно.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2025 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2021 года № 882
Перечень отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен

3814 009 00 0
басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық өзге еріткіштер мен сұйылтқыштар; бояуларды немесе лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар
28.
3820 00 000 0
антифриздер және мұздануға қарсы сұйықтықтар, дайын
29.
6806 10 000 8
қож мақта, минералды силикат мақта мен ұқсас минералды мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда), төкпелі, табақтардағы немесе орамдардағы, өзгелері
2-бөлім
30.
0709 51 000 0
жаңа жиналған немесе салқындатылған Аgaricus тұқымдас саңырауқұлақтар
31.
0803 90 100 0
плантайндарды қоса алғанда, жаңа жиналған банандар
32.
0805 10 200 0
жаңа жиналған тәтті апельсиндер
33.
0805 21 000 0
жаңа жиналған және кептірілген мандариндер (танжериндер мен сатсуманы қоса алғанда)
34.
0810 70 000 0
жаңа жиналған құрма
35.
0811 90 500 0
қайнап жатқан суда немесе буда жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, мұздатылған, қант немесе басқа тәттілендіргіш заттар қосылмаған Vaccinium myrtillus түріндегі өсімдіктердің өзге жемістері
36.

3814 00 900 0
прочие растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков
28.
3820 00 000 0
антифризы и жидкости антиобледенительные, готовые
29.
6806 10 000 8
шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах, прочие
Раздел 2
30.
0709 51 000 0
грибы рода Agaricus, свежие или охлажденные
31.
0803 90 100 0
бананы, включая плантайны, свежие
32.
0805 10 200 0
апельсины сладкие, свежие
33.
0805 21 000 0
мандарины свежие и сушеные (включая танжерины и сатсума)
34.
0810 70 000 0
хурма свежая
35.
0811 90 500 0
прочие плоды растений вида Vaccinium myrtillus, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке в кипящей воде или на пару, замороженные, без добавления сахара или других подслащивающих веществ
36.

6902 20 910 0
құрамында 7 салм.%, бірақ 45 салм.%-дан кем глиноземі бар (Al2O3), кремнеземді тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземді жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақташалар және отқа төзімді ұқсас керамикалық құрылыс материалдары
Ескертпе:
*Ең төмен бағалар деңгейін қолдану мақсаты үшiн тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болуы үшiн келтiрiлген.

6902 20 910 0
кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
Примечание:
*Для целей применения минимального уровня цен товары определяются исключительно кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
_________________________________