Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 наурыздағы № 137 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 30 қазандағы № 915 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.10.2025 № 915 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-1-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 14 наурыздағы
№ 137 қаулысымен
бекітілген
Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353; 27.10.2016 № 628; 26.03.2019 № 142; 10.07.2019 № 497; 12.07.2019 № 501; 13.12.2019 № 925; 19.08.2022 № 581 қаулыларымен.
Р/с
Ақпараттық жүйе мен интернет-ресурс атауы
Электрондық ақпараттық ресурстар
Ақпараттық жүйе мен интернет-ресурс иесі
1
2
3
4
1.
"Сот органдарының ақпараттық жүйесі"
жеке және заңды тұлғалар бойынша сот істері туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)
2.
"Арнайы есепке алу"
қылмыскерлерді іздеуді жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi
жеке және заңды тұлғалар туралы, іздеу карточкалары (шамамен жас мөлшері, жынысы, ұлты), танылмаған мәйіттер, белгісіз науқастар және балалар туралы
талап-сұраныс
мемлекеттік қызметшілерге;
мемлекеттік қызметке керуге үміткер адамдарға қатысты
мемлекеттік органдарды тексеру туралы
хабар-ошарсыз жоғалып кеткендерді іздеуді жүзеге асыру туралы
шетел азаматтарының әкімшілік құқық бұзушылықтары және олар жөніндегі хабарламалар туралы
Қазақстан Республикасының аумағынан шетел азаматтарын шығарып жіберу жөніндегі сот шешімдерінің орындалуын мониторингтеу мен бақылау туралы
борышкерлер мен жауапкерлер туралы
3.
"Біріздендірілген бірыңғай статистикалық жүйе"
қылмыстық істер бойынша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi
құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесіне қолжетімділік құқығын анықтау тұрғысынан қылмыстық істер бойынша
істі сотта қарау туралы (іс бойынша сот карточкасы)
жол-көлік оқиғалары туралы
мемлекеттік сатып алуға жауапсыз қатысушылар ретінде тану туралы шығарылған сот шешімдері туралы
4.
"Тұлғалардың өтініштерін бірыңғай есепке алу"
жеке және заңды тұлғалардың тіркелген өтініштері туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi
5.
"Бүркіт"
Қазақстан Республикасы азаматтарының Мемлекеттік шекарадан өтуі туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
шетелдік азаматтардың Мемлекеттік шекарадан өтуі туралы
6.
"Ықпалдастырылған деректер банкі"
ішкі істер органдарында тіркелген көлік құралдары туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ішкі істер органдарында тіркелген қару және оның иесі, сондай-ақ қару саудасымен айналысатын мамандандырылған дүкендерде сатуда тұрған қару туралы
ішкі істер органдарында тіркелген қылмыстық автокөлік туралы*
ішкі істер органдарында тіркелген қылмыстық қару туралы*
ішкі істер органдарында көлік құралын басқаруға құқық беретін жүргізуші куәлігін алған адамдар туралы
7.
"Бақылау"
қоғамдық тәртіпті қорғау және жол қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
8.
"Халықты құжаттау жүйесі"
жеке тұлға және оның жеке басын куәландыратын құжаттар, тіркелген мекенжайы және суреті туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ата-аналар мен кәмелетке толмаған балалар туралы*
9.
"Көші-қон полициясы"
Қазақстан Республикасына уақытша келетін шетелдіктері тіркеу туралы*
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
шетелдіктерге жеке тұлғаларда еңбек қызметін жүзеге асыруға рұқсат беру туралы*
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру және тіркеу туралы*
Қазақстан Республикасы азаматтығын қабылдауын және одан шығуын тіркеу туралы*
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа келуге берiлген рұқсат туралы*
10.
"Сервистік орталық"
көлік құралына ауыртпалықтар салу/алып тастау*
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
11.
"Е-қызмет"
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілері туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
12.
"Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған дерекқоры"
мүгедектікті растау туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгі
13.
"Әлеуметтiк көмек: балаларға мемлекеттік жәрдемақылар, атаулы әлеуметтiк көмек және тұрғын үй көмегі"
әлеуметтiк көмек туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгі
14.
"Еңбек нарығы"
жұмыспен қамту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгі
15.
"Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі"
жеке тұлғаның диспансерлік есепте тұруы туралы (адамның психиатрда немесе наркологта есепте тұру жағдайының фактісі туралы)*
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгі
16.
"Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры"
субъект туралы (жеке немесе заңды тұлға), лицензия туралы (нөмірі, түрі)
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
17.
"Экспресс-3"
теміржол көлігіне сатылған және қайтарылған жол жүру құжаттары туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
18.
"Міндетті техникалық байқаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі ("Техбайқау" БАЖ")"
автокөлік құралдарының техникалық байқаудан өтуі туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
19.
"Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі"
жеке және заңды тұлғалар халыққа қызмет көрсету орталықтарында алған қызметтер туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
20.
"Көліктік дерекқордың және тасымалдау қауіпсіздігінің серпінділігі мониторингінің ақпараттық-талдау жүйесі"
теміржол көлік құралдары, олардың иелері туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті
өзен кемелері мен шағын кемелер, олардың иелері туралы
21.
"Мемлекеттік жер кадастры"
жер учаскелері және олардың сипаттамалары туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
22.
"Монополистер қызметінің мониторингі бойынша электрондық дерекқор"
Қазақстан Республикасындағы табиғи монополиялар субъектілері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті
23.
"Жоғары білім беруді басқарудың бірыңғай жүйесі"
Қазақстан Республикасы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының студенттері мен түлектері туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлiгi
24.
"Әскери мiндеттiлер мен шақырылушыларды әскери есепке алу"
әскери міндеттілер және әскерге шақырылушылар туралы**
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
25.
"E-Аgriculture"
ауыл шаруашылығы мақсатындағы техника, оның иелері туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі
26.
"е-Қаржымині"
мемлекеттік сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
бюджеттен төленетін төлемдер туралы*
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
мемлекеттік бюджетке түсімдер туралы
27.
"Деректерді бірыңғай сақтау орны"
тіркелген салық
төлеушілер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
кезеңдегі салық бойынша берешек туралы
қарсы тексерістер туралы
қосылған құн салығын
төлеушілер туралы
салық есептілігін өңдеу жүйесі туралы
контрагенттер туралы
этил спирті және/немесе
шарап материалын өндіру
және олардың айналымы
жөніндегі декларациялар туралы
алкоголь өнімдерін өндіру және олардың айналымы
жөніндегі декларациялар туралы
алкоголь өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялар туралы
мұнай өнімдері жөніндегі декларациялар туралы
(2-нұсқасы)
мұнай өнімдері жөніндегі декларациялар туралы (3-нұсқасы)
жеке табыс салығы мен
мүлік жөніндегі декларациялар туралы
28.
"Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйе"
жолаушының кедендік декларациялары туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
көлік құралына декларациялар туралы
29.
"Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйе 2"
сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
30.
"Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі"
жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар туралы (көмірсутегі шикізаты және уран және көмір бөлігінде қатты пайдалы қазбалар)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
(мәліметтер үшін
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі жауапты)
жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар (уран мен көмірді қоспағанда, қатты пайдалы қазбалар және жерасты сулары) туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (мәліметтер үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі жауапты)
31.
"Атқарушылық іс
жүргізу органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі"

Об утверждении перечня интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2016 года № 137. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2025 года № 915.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.10.2025 № 915 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16-1 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2016 года № 137
Перечень
интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых
с системой информационного обмена правоохранительных,
специальных государственных и иных органов
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.06.2016 № 353; от 27.10.2016 № 628; от 26.03.2019 № 142; от 10.07.2019 № 497; от 12.07.2019 № 501; от 13.12.2019 № 925; от 19.08.2022 № 581.
п/п
Наименование информационной системы и интернет-ресурса Электронные информационные ресурсы
Владелец информационной системы и интернет-ресурса
1 2 3
4
1.
"Информационная система судебных органов"
о судебных делах по физическим и юридическим лицам
Департамент по обеспечению деятельности местных судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)
2.
"Специальные учеты"
об осуществлении розыска преступников
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
о физических и юридических лицах, розыскные карточки (примерный возраст, пол, национальная принадлежность), о неопознанных трупах, неизвестных больных и детях
запрос-требование
в отношении государственных служащих; лиц, претендующих на поступление на государственную службу
о проверках государственных органов
об осуществлении розыска без вести пропавших
об административных правонарушениях иностранных граждан и уведомления о них
о мониторинге и контроле исполнения решений судов по выдворению иностранных граждан с территории Республики Казахстан
о должниках и ответчиках
3.
"Единая унифицированная статистическая система"
по уголовным делам
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
по уголовным делам на предмет определения прав доступа к системе информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов
о рассмотрении дела в суде (судебная карточка на дело)
о дорожно-транспортных происшествиях
о вынесенных решениях судов о признании в качестве недобросовестных участников государственных закупок
4.
"Единый учет обращений лиц"
о зарегистрированных обращениях физических и юридических лиц
Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
5.
"Беркут"
о пересечении Государственной границы гражданами Республики Казахстан
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
о пересечении Государственной границы иностранными гражданами
6.
"Интегрированный банк данных"
о транспортных средствах, зарегистрированных в органах внутренних дел
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
о зарегистрированном в органах внутренних дел оружии и его владельце, а также оружии, которое находится на реализации в специализированных магазинах по торговле оружием
о криминальном автотранспорте, зарегистрированном в органах внутренних дел*
о криминальном оружии, зарегистрированном в органах внутренних дел*
о лицах, получивших водительские удостоверения на право управления транспортным средством в органах внутренних дел
7.
"Контроль"
об административных правонарушениях в сфере охраны общественного порядка и обеспечения дорожной безопасности
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
8.
"Система документирования населения"
о физическом лице и документах, удостоверяющих личность, об адресе регистрации лица и фотографии
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
о родителях и несовершеннолетних детях*
9.
"Миграционная полиция"
о регистрации иностранцев, временно прибывающих в Республику Казахстан*
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
о разрешении иностранцам на осуществление трудовой деятельности у физических лиц*
о регистрации и выдаче разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное местожительство в Республике Казахстан*
о регистрации приема и выхода из гражданства Республики Казахстан*
о выданных пропусках на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства*
10.
"Сервисный центр"
наложение/снятие обременения на транспортное средство*
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
11.
"Е-қызмет"
о государственных служащих Республики Казахстан
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
12.
"Централизованная база данных лиц, имеющих инвалидность"
о подтверждении инвалидности
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
13.
"Социальная помощь: государственные детские пособия, адресная социальная помощь и жилищная помощь"
о социальной помощи
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
14.
"Рынок труда"
о занятости
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
15.
"Электронный регистр диспансерных больных"
о диспансерном учете физического лица (о факте состояния лица на учете у психиатра или нарколога)*
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
16.
"Государственная база данных "Е-лицензирование"
о субъекте (физическому или юридическому лицу), о лицензии (номер, вид)
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
17.
"Экспресс-3"
о проданных и возвращенных проездных документах на железнодорожный транспорт
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
18.
"Единая информационная система обязательного технического осмотра (ЕИС "ТЕХОСМОТР")"
о прохождении технического осмотра автотранспортных средств
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
19.
"Интегрированная информационная система центров обслуживания населения"
о полученных физическими и юридическими лицами услугах в центрах облуживания населения
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
20.
"Информационно-аналитическая система транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок"
о железнодорожных транспортных средствах, их владельцах
Комитет транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
о речных и маломерных судах, их владельцах
21.
"Государственный земельный кадастр"
о земельных участках и их характеристиках
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан
222.
"Электронная база данных по мониторингу деятельности монополистов"
о субъектах естественных монополий в Республике Казахстан
Комитет по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан
23.
"Единая система управления высшим образованием"
о студентах и выпускниках организаций высшего и (или) послевузовского образования Республики Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
24.
"Воинский учет военнообязанных и призывников"
о военнообязанных и призывниках**
Министерство обороны Республики Казахстан
25.
"E-Аgriculture"
о технике сельскохозяйственного назначения, их владельцах
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
26.
"е-Минфин"
о государственных закупках
Министерство финансов Республики Казахстан
о выплатах из бюджета*
Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
о поступлениях в государственный бюджет
27.
"Единое хранилище данных"
о зарегистрированных плательщиках налогов
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
о задолженности по налогам за период
о встречных проверках
о плательщиках налогов на добавленную стоимость
о системе обработки налоговой отчетности
о контрагентах
о декларациях по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала
о декларациях по производству и обороту алкогольной продукции
о декларациях по обороту алкогольной продукции
о декларациях по нефтепродуктам (2-ой версии)
о декларациях по нефтепродуктам (3-ей версии)
о декларациях по индивидуальному подоходному налогу и имуществу
28.
"Таможенная автоматизированная информационная система"
о пассажирских таможенных декларациях
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
о декларациях на транспортное средство
29.
"Таможенная автоматизированная информационная система 2"
об участниках внешнеэкономической деятельности
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
30.
"Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан"
о контрактах на недропользование (углеводородное сырье и твердые полезные ископаемые, в части урана и угля)
Министерство энергетики Республики Казахстан
(за сведения ответственно Министерство энергетики Республики Казахстан)
о контрактах на недропользование (твердые полезные ископаемые и подземные воды, за исключением урана и угля)
Министерство энергетики Республики Казахстан
(за сведения ответственно Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан)
31.
"Автоматизированная информационная система органов исполнительного производства"

сот актілерін орындау туралы (4.0 нысанды карточкалар, 4.1 нысанды атқарушылық құжатты есепке алу карточкалары, атқарушылық құжаттың қозғалысы және оны орындау нәтижелері туралы карточкалар)
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
32.
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры"
жеке тұлға және жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, адамның тіркелген мекенжайы туралы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
жеке тұлғалардың азаматтық хал актілері туралы
33.
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры"
заңды тұлға туралы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
заңды тұлғаның тіркеу әрекеттеріне ауыртпалық салу/алып тастау
заңды тұлғадағы
қатысушының үлесіне ауыртпалық салу/алып тастау
34.
"Жылжымайтын мүліктің тіркелімі"
мемлекеттік дерекқоры"
жылжымайтын мүлік объектілері және тарихи деректерді қоса алғанда, объектіге құқық иелену туралы
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгi
жылжымайтын мүлік объектілерімен операцияларға ауыртпалықты салу/алып тастау
35.
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық"
белгілі бір уақыт кезіндегі жұмыс орны (жұмыс беруші) және төлемдер (зейнетақы, зейнеткерлік аударымдар және т.б.) туралы
"Зейнетақы төлеу
жөнiндегi
мемлекеттiк орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
36.
"Шетелдік жұмыс күші"
шетелдiк жұмыс күшiн тарту туралы
"Зейнетақы төлеу
жөнiндегi мемлекеттiк орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
37.
"Қазақтелеком"
телефон желісінің абоненттері туралы
"Қазақтелеком"
акционерлік қоғамы
38.
"Е-нотариат"
нотариустар және жасалған нотариаттық iс-әрекеттер туралы
"Ұлттық ақпараттық технологиялар"
акционерлік қоғамы
(мәліметтер үшін Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi жауапты)
39.
Авиакомпаниялардың ақпараттық жүйелері
ресімделген және (немесе) бронға қойылған билеттер туралы*
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
40.
Екінші деңгейдегі банктердің ақпараттық жүйелері
банк операциялары туралы*
екінші деңгейдегі банктер
Ескертпе:
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерге қолжетімділік заңнамалық актілерде белгіленген тәртіппен беріледі.
* – мәліметтерді жіберу ақпараттық өзара іс-қимыл сервисін іске асырғаннан және ресми пайдалануға енгізгеннен кейін жүзеге асырылатын болады, пайдаланушыға қолжетімділікті ұсыну және мәліметтерді пайдалану бірлескен бұйрықтар (келісімдер, меморандумдар) шеңберінде құқық қорғау, арнайы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесі операторының және ақпараттық жүйе иесінің ақпараттық өзара іс-қимылын нормативтік бекіткеннен кейін ғана заңды болады;
** – қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімдердің) жұмылдыру ресурстарының ықпалдасқан шлюзіне қолжетімділігі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы жөніндегі бірлескен бұйрықтарының болуы шартымен.

об исполнении судебных актов (карточки формы 4.0, карточки по учету исполнительного документа 4.1, карточки о движении исполнительного документа и результатах его исполнения)
Министерство юстиции Республики Казахстан
32.
"Государственная база данных "Физические лица"
о физическом лице и документах, удостоверяющих личность, об адресе прописки лица
Министерство юстиции Республики Казахстан
об актах гражданского состояния физических лиц
33.
"Государственная база данных "Юридические лица"
о юридическом лице
Министерство юстиции Республики Казахстан
наложение/снятие обременения на регистрационные действия юридического лица
наложение/снятие обременения на долю участника в юридическом лице
34.
"Государственная база данных "Регистр недвижимости"
об объектах недвижимости и правообладании на объект, включая исторические данные
Министерство юстиции Республики Казахстан
наложение/снятие запрета на операции с объектами недвижимости
35.
"Государственный центр выплаты пенсий"
о месте работы (работодателе) и выплатах (пенсионные, пенсия и отчисления и пр.) за определенный период времени
Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий"
36.
"Иностранная рабочая сила"
о привлечении иностранной рабочей силы
Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий"
37.
"Казахтелеком"
об абонентах телефонной сети
акционерное общество "Казахтелеком"
38.
"Е-нотариат"
о нотариусах и совершенных нотариальных действиях
акционерное общество "Национальные информационные технологии"
(за сведения ответственно Министерство юстиции Республики Казахстан
39.
Информационные системы авиакомпаний
об оформленных и (или) забронированных билетах*
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
40.
Информационные системы банков второго уровня
о банковских операциях*
банки второго уровня
Примечание:
Доступ к сведениям, составляющим охраняемую законами тайну, предоставляется в установленном законодательными актами порядке.
* – передача сведений будет осуществляться после реализации и официального ввода в эксплуатацию сервиса информационного взаимодействия, предоставление доступа пользователя и использование сведений правомерно только после нормативного закрепления информационного взаимодействия оператора системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов и владельца информационной системы в рамках совместных приказов (соглашений, меморандумов);
** – при условии наличия доступа управлений (отделов) по делам обороны к интеграционному шлюзу мобилизационных ресурсов, а также совместных приказов Министерства обороны Республики Казахстан и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по взаимодействию информационных систем.