Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиар мен "Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" екінші санаттағы рұқсатын беретін уәкілетті органды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 437 қаулысы.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) және 4) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиар;
2) Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті "Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" екінші санаттағы рұқсатын беретін уәкілетті орган болып айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2025 № 846 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 77 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 13, 244-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов

Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства и уполномоченного органа на выдачу разрешения второй категории "Свидетельство о государственной регистрации космических объектов и прав на них"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 437.
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктами 2) и 4) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) Аэрокосмический комитет Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства;
2) Аэрокосмический комитет Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан уполномоченным органом на выдачу разрешения второй категории "Свидетельство о государственной регистрации космических объектов и прав на них".
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2025 № 846 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2013 года № 77 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 13, ст. 244).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. МАСИМОВ