Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы № 789 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 12 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 8 мамырдағы № 320 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.05.2025 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы № 789 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 12, 267-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережеде:
8-тармақта:
9) тармақшадағы "мүдделі органдардың қызметін үйлестіреді" деген сөздер "мүдделі органдарға жәрдем көрсетеді" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) тармақша алынып тасталсын;
9-тармақта:
9) және 10) тармақшалар алынып тасталсын;
11-тармақтың екінші абзацындағы "қарау кезінде" деген сөздер "сот қараған кезде" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақ алынып тасталсын;
16-тармақта:
төртінші абзацтағы ", он төрт жасқа шыққан кәмелетке толмағандар" деген сөздер алынып тасталсын;
бесінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы "және әкімшілік құқық бұзушылық" деген сөздер алынып тасталсын;
18-тармақтың үшінші, он тоғызыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші абзацтары алынып тасталсын.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года № 789
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2010 года № 12. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2025 года № 320.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.05.2025 № 320 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года № 789 "Об утверждении типового положения о комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 21, ст. 267) следующие изменения и дополнение:
в Типовом положении о комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 8:
в подпункте 9) слова "координирует деятельность заинтересованных органов" заменить словами "оказывает содействие заинтересованным органам";
подпункт 10) исключить;
в пункте 9:
подпункты 9) и 10) исключить;
в абзаце втором пункта 11 после слов "При рассмотрении" дополнить словом "судом";
пункт 13 исключить;
в пункте 16:
в абзаце четвертом слова ", достигших четырнадцатилетнего возраста" исключить;
абзац пятый исключить;
в абзаце шестом слова "и административных правонарушений" исключить;
абзацы третий, девятнадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый пункта 18 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов