Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 мамырдағы N 409 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналар:
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.08.2015 № 659 қаулысымен;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университеті""шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны оның жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - 2-қоғам) етіп қайта құрылу жолымен;
3) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары
олардың жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер (бұдан әрі - серіктестіктер) етіп қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.08.2015 № 659 қаулысымен.
2. Мыналардың қызметінің негізгі мәні:
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.08.2015 № 659 қаулысымен;
2) 2-қоғамның:
агроөнеркәсіптік кешен саласында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау, кадрлардың біліктігін арттыру және қайта даярлау;
агроөнеркәсіптік кешен саласында ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізу;
өндіріске ғылыми-техникалық әзірлемелер енгізу болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.08.2015 № 659 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 1, 2-қоғамдардың және серіктестіктердің жарғыларын бекітсін;
2) 1, 2-қоғамдардың және серіктестіктердің әділет органдарында
мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне 1, 2-қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерін және серіктестіктердің мемлекеттік қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқықтарын берсін;
4) республикалық микроорганизмдер коллекциясының және аса қауіпті індеттер қоздырғыштарының депозитарийі функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті мүлік Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі""Мал шаруашылығы және ветеринария ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының""Ветеринария ғылыми-зерттеу институты" еншілес мемлекеттік кәсіпорны теңгерімінен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі""Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесінің теңгеріміне беруді қамтамасыз етсін;

О реорганизации отдельных организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2007 года № 409.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Реорганизовать:
1) исключен постановлением Правительства РК от 22.08.2015 № 659;
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" путем преобразования в акционерное общество "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина" (далее - общество 2) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале;
3) республиканские государственные предприятия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению путем преобразования в товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства в их уставных капиталах (далее - товарищества).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.08.2015 № 659.
2. Определить основными предметами деятельности:
1) исключен постановлением Правительства РК от 22.08.2015 № 659;
2) общества 2:
подготовку кадров с высшим и послевузовским профессиональным образованием, повышение квалификации и переподготовку кадров в области агропромышленного комплекса;
проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области агропромышленного комплекса;
внедрение научно-технических разработок в производство.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.08.2015 № 659.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы обществ 1, 2 и товариществ;
2) обеспечить государственную регистрацию обществ 1, 2 и товариществ в органах юстиции;
3) передать права владения и пользования государственных пакетов акций обществ 1, 2 и государственных долей участия товариществ Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) обеспечить передачу с баланса дочернего государственного предприятия "Научно-исследовательский ветеринарный институт" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр животноводства и ветеринарии" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на баланс государственного учреждения "Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии" Министерства сельского хозяйства имущества, необходимого для осуществления функций республиканской коллекции микроорганизмов и депозитария возбудителей особо опасных инфекций;

5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 22 мамырдағы
N 409 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамына қайта қосылу жолымен қайта ұйымдастырылатын республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен олардың еншілес кәсіпорындарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.08.2015 № 659 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 22 мамырдағы
N 409 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктеріне қайта құрылу
жолымен қайта ұйымдастырылатын республикалық
мемлекеттік кәсіпорындарының тізбесі
р/
с
N
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің қайта
ұйымдастырылатын
республикалық
мемлекеттік
кәсіпорындарының
атауы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктерінің атауы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің""Арқалық
ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы
республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Арқалық ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
2
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің "Қарабау" элиталы тұқым
шаруашылығы" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Қарабау" элиталы тұқым
шаруашылығы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
3
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Түгіскен" тәжірибе
шаруашылығы" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық мемлекет-
тік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Түгіскен" тәжірибе
шаруашылығы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
4
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің "Мерке"
тәжірибе шаруашылығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республика-
лық мемлекеттік
кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Мерке" тәжірибе шаруашылығы"
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
5
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің""Ақдала"
тәжірибе шаруашылығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республика-
лық мемлекеттік
кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Ақдала" тәжірибе шаруашылығы"
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
6
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Кондратов тәжірибе
көрсететін питомнигі"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республика-
лық мемлекеттік
кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Кондратов тәжірибе көрсететін питомнигі""
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
7
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Красноводопад ауыл
шаруашылығы тәжірибе
станциясы" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Красноводопад ауыл
шаруашылығы тәжірибе
станциясы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
8
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Қаскелең тәжірибе
шаруашылығы" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Қаскелең тәжірибе
шаруашылығы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
9
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Солтүстік Қазақстан
ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы республика-
лық мемлекеттік
кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Солтүстік Қазақстан ауыл
шаруашылығы тәжірибе
станциясы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
10
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Заречное" тәжірибелік
шаруашылығы" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Заречное" тәжірибе
шаруашылығы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
11
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің "Ақтөбе
ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
жедел басқару
құқығындағы
республикалық мемлекет-
тік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Ақтөбе ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
12
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Қарабалық ауыл
шаруашылығы тәжірибе
станциясы" жедел
басқару құқығындағы
республикалық
мемлекеттік қазыналық
кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Қарабалық ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
13
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің "Орал
ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
жедел басқару
құқығындағы республика-
лық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Орал ауыл шаруашылығы
тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
14
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің""Қазақ
тұлпары" жедел басқару
құқығындағы республика-
лық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Қазақ тұлпары" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
15
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
"Қарағанды өсімдік
шаруашылығы және
селекция ғылыми-зерттеу
институты" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
"Қарағанды өсімдік шаруашылығы
және селекция ғылыми-зерттеу
институты" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 22 мамырдағы
N 409 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

5) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2007 года N 409
Перечень реорганизуемых республиканских
государственных предприятий Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан и их дочерних государственных
предприятий путем слияния в акционерное общество
"КазАгроИнновация"
Сноска. Приложение 1 исключено постановлением Правительства РК от 22.08.2015 № 659.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2007 года N 409
Перечень реорганизуемых республиканских
государственных предприятий Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан путем преобразования в товарищества
с ограниченной ответственностью
N
п/
п
Наименование
реорганизуемых республиканских
государственных предприятий
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Наименование товариществ
с ограниченной
ответственностью Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
1
2
3
1
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Аркалыкская
сельскохозяйственная опытная
станция" Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Аркалык-
ская сельскохозяйственная
опытная станция" Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
2
Республиканское государственное
предприятие на праве
хозяйственного ведения "Элитно-
семеноводческое хозяйство
"Карабау" Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Элитно-
семеноводческое хозяйство
"Карабау" Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
3
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Опытное хозяйство
"Тогускенский" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Опытное
хозяйство "Тогускенский"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
4
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Опытное хозяйство
"Меркенский" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Опытное
хозяйство "Меркенский"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
5
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Акдалинское
опытное хозяйство" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью
"Акдалинское опытное
хозяйство" Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
6
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Кондратовский
опытно-показательный лесопитом-
ник" Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью
"Кондратовский опытно-
показательный лесопитомник"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
7
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Красноводопадская
сельскохозяйственная опытная
станция" Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Красново-
допадская сельскохозяйствен-
ная опытная станция"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
8
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Каскеленское
опытное хозяйство" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью
"Каскеленское опытное
хозяйство" Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
9
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Северо-Казахстан-
ская сельскохозяйственная
опытная станция" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Северо-
Казахстанская сельскохозяйст-
венная опытная станция"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
10
Республиканское государственное
предприятие на праве хозяйствен-
ного ведения "Опытное хозяйство
"Заречное" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Опытное
хозяйство "Заречное"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
11
Республиканское государственное
казенное предприятие на праве
оперативного управления
"Актюбинская сельскохозяйствен-
ная опытная станция"
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Актюбин-
ская сельскохозяйственная
опытная станция" Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
12
Республиканское государственное
казенное предприятие на праве
оперативного управления
"Карабалыкская сельскохозяйст-
венная опытная станция"
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью
"Карабалыкская сельскохозяй-
ственная опытная станция"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
13
Республиканское государственное
казенное предприятие на праве
оперативного управления
"Уральская сельскохозяйственная
опытная станция" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью
"Уральская сельскохозяйствен-
ная опытная станция"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
14
Республиканское государственное
казенное предприятие на праве
оперативного управления
"Қазақ тұлпары" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Қазақ
тұлпары" Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
15
Республиканское государственное
предприятие на праве
хозяйственного ведения
"Карагандинский научно-иссле-
довательский институт
растениеводства и селекции"
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан.
Товарищество с ограниченной
ответственностью "Караган-
динский научно-исследова-
тельский институт
растениеводства и селекции"
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2007 года N 409
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан

1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 21-92, 21-93-жолдармен толықтырылсын:
"21-92. "ҚазАгроИнновация" АҚ
21-93. "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" АҚ";
"Алматы облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 38-4-жолмен толықтырылсын:
"38-4. "Қаскелең тәжірибе шаруашылығы" ЖШС";
"Ақтөбе облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 133-4-жолмен толықтырылсын:
"133-4. "Ақтөбе ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС";
"Жамбыл облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 180-4-жолмен толықтырылсын:
"180-4. "Мерке" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС";
"Батыс Қазақстан облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 194-4-жолмен толықтырылсын:
"194-4. "Орал ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС";
"Қарағанды облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 214-15-жолмен толықтырылсын:
"214-15. "Қарағанды өсімдік шаруашылығы және селекция ғылыми-зерттеу институты" ЖШС";
"Қызылорда облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 218-4-жолмен толықтырылсын:
"218-4. "Түгіскен" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС";
"Қостанай облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 229-6, 229-7, 229-8, 229-9-жолдармен толықтырылсын:
"229-6. "Арқалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
229-7. "Заречное" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
229-8. "Қарабалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
229-9 "Қазақ тұлпары" ЖШС";
"Солтүстік Қазақстан облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 280-5, 280-6-жолдармен толықтырылсын:
"280-5. "Кондратов тәжірибе көрсететін орман питомнигі" ЖШС
280-6. "Солтүстік Қазақстан ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС";
"Оңтүстік Қазақстан облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 298, 299, 300-жолдармен толықтырылсын:
"298.""Қарабау" элиталы тұқым шаруашылығы" ЖШС
299. "Ақдала" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
300. "Красноводопад ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС".
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне" деген бөлім:

1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строками, порядковые номера 21-92, 21-93, следующего содержания:
"21-92. АО "КазАгроИнновация"
21-93. АО "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина";
раздел "Алматинская область" дополнить строкой, порядковый номер 38-4, следующего содержания:
"38-4. ТОО "Каскеленское опытное хозяйство";
раздел "Актюбинская область" дополнить строкой, порядковый номер 133-4, следующего содержания:
"133-4. ТОО "Актюбинская сельскохозяйственная опытная станция";
раздел "Жамбылская область" дополнить строкой, порядковый номер 180-4, следующего содержания:
"180-4. ТОО "Опытное хозяйство "Меркенский";
раздел "Западно-Казахстанская область" дополнить строкой, порядковый номер 194-4, следующего содержания:
"194-4. ТОО "Уральская сельскохозяйственная опытная станция";
раздел "Карагандинская область" дополнить строкой, порядковый номер 214-15, следующего содержания:
"214-15. ТОО "Карагандинский научно-исследовательский институт растениеводства и селекции";
раздел "Кызылординская область" дополнить строкой, порядковый номер 218-4, следующего содержания:
"218-4. ТОО "Опытное хозяйство "Тогускенский";
раздел "Костанайская область" дополнить строками, порядковые номера 229-6, 229-7, 229-8, 229-9, следующего содержания:
"229-6. ТОО "Аркалыкская сельскохозяйственная опытная станция"
229-7. ТОО "Опытное хозяйство "Заречное"
229-8. ТОО "Карабалыкская сельскохозяйственная опытная станция"
229-9. ТОО "Қазақ тұлпары";
раздел "Северо-Казахстанская область" дополнить строками, порядковые номера 280-5, 280-6, следующего содержания:
"280-5. ТОО "Кондратовский опытно-показательный лесопитомник"
280-6. ТОО "Северо-Казахстанская сельскохозяйственная опытная станция";
раздел "Южно-Казахстанская область" дополнить строками, порядковые номера 298, 299, 300, следующего содержания:
"298. ТОО "Элитно-семеноводческое хозяйство "Карабау"
299. ТОО "Акдалинское опытное хозяйство"
300. ТОО "Красноводопадская сельскохозяйственная опытная станция".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 205-15, 205-16, 205-17, 205-18, 205-19, 205-20, 205-21, 205-22, 205-23, 205-24, 205-25, 205-26, 205-27, 205-28, 205-29, 205-30, 205-31-жолдармен толықтырылсын:
"205-15. "ҚазАгроИнновация" АҚ
205-16. "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" АҚ
205-17. "Арқалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
205-18. "Қарабау" элиталы тұқым шаруашылығы" ЖШС
205-19.""Түгіскен" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
205-20.""Мерке" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
205-21.""Ақдала" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
205-22.""Кондратов тәжірибе көрсететін орман питомнигі" ЖШС
205-23.""Красноводопад ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
205-24.""Қаскелең тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
205-25.""Солтүстік Қазақстан ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
205-26.""Заречное" тәжірибе шаруашылығы" ЖШС
205-27.""Ақтөбе ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
205-28.""Қарабалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
205-29.""Орал ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" ЖШС
205-30.""Қазақ тұлпары" ЖШС
205-31. "Қарағанды өсімдік шаруашылығы және селекция ғылыми-зерттеу институты" ЖШС".
4. "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі N 1021 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 25, 339-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесінде:
реттік нөмірі 33-жол алынып тасталсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.02.2026 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген 1-бөлімнің реттік нөмірлері 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 20, 23, 25, 33, 35, 36, 42, 44, 46, 49, 50, 53-жолдары алынып тасталсын;
"Акционерлік қоғамдар" деген 2-бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 66-2, 66-3-жолдармен толықтырылсын:
"66-2. "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы
66-3. "Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамы";
мынадай мазмұндағы 4-бөліммен толықтырылсын:

дополнить строками, порядковые номера 205-15, 205-16, 205-17, 205-18, 205-19, 205-20, 205-21, 205-22, 205-23, 205-24, 205-25, 205-26, 205-27, 205-28, 205-29, 205-30, 205-31, следующего содержания:
"205-15. АО "КазАгроИнновация"
205-16. АО "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина"
205-17. ТОО "Аркалыкская сельскохозяйственная опытная станция"
205-18. ТОО "Элитно-семеноводческое хозяйство "Карабау"
205-19. ТОО "Опытное хозяйство "Тогускенский"
205-20. ТОО "Опытное хозяйство "Меркенский"
205-21. ТОО "Акдалинское опытное хозяйство"
205-22. ТОО "Кондратовский опытно-показательный лесопитомник"
205-23. ТОО "Красноводопадская сельскохозяйственная опытная станция"
205-24. ТОО "Каскеленское опытное хозяйство"
205-25. ТОО "Северо-Казахстанская сельскохозяйственная опытная станция"
205-26. ТОО "Опытное хозяйство "Заречное"
205-27. ТОО "Актюбинская сельскохозяйственная опытная станция"
205-28. ТОО "Карабалыкская сельскохозяйственная опытная станция"
205-29. ТОО "Уральская сельскохозяйственная опытная станция"
205-30. ТОО "Қазақ тұлпары"
205-31. ТОО "Карагандинский научно-исследовательский институт растениеводства и селекции".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года N 1021 "Об утверждении Перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 25, ст. 339):
в перечне государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 33, исключить.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.02.2026 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года N 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 14, ст. 168):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 20, 23, 25, 33, 35, 36, 42, 44, 46, 49, 50, 53 раздела 1. "Республиканские государственные предприятия", исключить;
раздел 2. "Акционерные общества" дополнить строками, порядковые номера 66-2, 66-3, следующего содержания:
"66-2. Акционерное общество "КазАгроИнновация"
66-3. Акционерное общество "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина";
дополнить разделом 4 следующего содержания:

"4. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
89. "Арқалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
90. "Қарабау" элиталы тұқым шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
91. "Түгіскен" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
92. "Мерке" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
93. "Ақдала" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
94. "Кондратов тәжірибе көрсететін орман питомнигі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
95. "Красноводопад ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
96. "Қаскелең тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
97. "Солтүстік Қазақстан ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
98. "Заречное" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі
99. "Ақтөбе ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
100. "Қарабалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
101. "Орал ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
102. "Қазақ тұлпары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
103. "Қарағанды өсімдік шаруашылығы және селекция ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".

"4. Товарищества с ограниченной ответственностью
89. Товарищество с ограниченной ответственностью "Аркалыкская сельскохозяйственная опытная станция"
90. Товарищество с ограниченной ответственностью "Элитно-семеноводческое хозяйство "Карабау"
91. Товарищество с ограниченной ответственностью "Опытное хозяйство "Тогускенский"
92. Товарищество с ограниченной ответственностью "Опытное хозяйство "Меркенский"
93. Товарищество с ограниченной ответственностью "Акдалинское опытное хозяйство"
94. Товарищество с ограниченной ответственностью "Кондратовский опытно-показательный лесопитомник"
95. Товарищество с ограниченной ответственностью "Красноводопадская сельскохозяйственная опытная станция"
96. Товарищество с ограниченной ответственностью "Каскеленское опытное хозяйство"
97. Товарищество с ограниченной ответственностью "Северо-Казахстанская сельскохозяйственная опытная станция"
98. Товарищество с ограниченной ответственностью "Опытное хозяйство "Заречное"
99. Товарищество с ограниченной ответственностью "Актюбинская сельскохозяйственная опытная станция"
100. Товарищество с ограниченной ответственностью "Карабалыкская сельскохозяйственная опытная станция"
101. Товарищество с ограниченной ответственностью "Уральская сельскохозяйственная опытная станция"
102. Товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ тұлпары"
103. Товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандинский научно-исследовательский институт растениеводства и селекции".