Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 12 қазандағы № 60 өкімі.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің дербес құрамы бекітілсін:
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 08.01.2026 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Бектенов Олжас Абайұлы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Скляр Роман Васильевич
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Асылов Берік Ноғайұлы
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры
Жұманғарин Серік Мақашұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
Досаев Ерболат Асқарбекұлы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Сапаров Айдарбек Сейпілұлы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Такиев Мәди Төкешұлы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Шаққалиев Арман Абайұлы
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі
Сәрсембаев Ерлан Жақсылықұлы
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Нағаспаев Ерсайын Қайырғазыұлы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Әбдіразақов Елдар Советұлы
"Коммеск-Өмір" сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Айтжанов Асхат Әбдірахманұлы
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Ақтөбе облысы бойынша өңірлік кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Ақшолақов Болат Оралұлы
"KAZENERGY" Қазақстан мұнай-газ және энергетика кешені ұйымдарының қауымдастығы заңды тұлғалар бірлестігінің және "Қазақстанның инвесторлар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Әкпар Дулат Бекманапұлы
"Нәтиже" сүт фабрикасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры (келісім бойынша)
Баталов Райымбек Әнуарұлы
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа төрағасы (келісім бойынша)
Богачев Сергей Николаевич
"Авиа Центр Казахстан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Болатжан Әсем
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар, білім және инновациялар комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Дайрабаев Жигули Молдақалықұлы
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Агроөнеркәсіптік кешен комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Доскенов Талғат Қаскенұлы
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі (келісім бойынша)
Ескендіров Мұқаш Зұлқарнайұлы
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Жамбыл облысы бойынша өңірлік кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Ибраев Қанат Сұлтанұлы
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Өңдеу өнеркәсібі комитетінің төрағасы, "DD21" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Қаниев Берік Серәліұлы
"Lancaster Group" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Овсянников Владимир Вячеславович
"Method" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Подвалов Александр Юрьевич
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Астана қаласы бойынша өңірлік кеңесінің төрағасы, "AG TECH" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры (келісім бойынша)
Радостовец Николай Владимирович
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі, Геология саласы, тау-кен, көмір өндіру және металлургия өнеркәсібі комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Рахымбаев Айдын Жұмаділұлы
"BI Group" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Смағұлов Нұрлан Еркебұланұлы
"Astana Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің президенті (келісім бойынша)
Шаяхметова Үміт Болатханқызы
"Қазақстан халық банкі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Ілиясов Еркебұлан Сайдоллаұлы
"AlageumGroup" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О персональном составе Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 12 октября 2019 года № 60.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
Сноска. Состав - в редакции Указа Президента РК от 08.01.2026 № 1152 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Бектенов Олжас Абаевич
Премьер-Министр Республики Казахстан
Скляр Роман Васильевич
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Асылов Берик Ногайулы
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
Жумангарин Серик Макашевич
заместитель Премьер-Министра – Министр национальной экономики Республики Казахстан
Досаев Ерболат Аскарбекович
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Сапаров Айдарбек Сейпеллович
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Такиев Мади Токешович
Министр финансов Республики Казахстан
Шаккалиев Арман Абаевич
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Сарсембаев Ерлан Жаксылыкович
Министр юстиции Республики Казахстан
Нагаспаев Ерсайын Каиргазиевич
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Абдразаков Ельдар Советович
председатель Совета директоров акционерного общества "Страховая компания "Коммеск-Өмір" (по согласованию)
Айтжанов Асхат Абдрахманович
член президиума, председатель Регионального совета Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" по Актюбинской области (по согласованию)
Акчулаков Болат Уралович
председатель объединения юридических лиц "Казахстанская ассоциация организаций нефтегазового и энергетического комплекса "KAZENERGY" и объединения юридических лиц "Ассоциация инвесторов Казахстана" (по согласованию)
Әкпар Дулат Бекманапұлы
генеральный директор товарищества с ограниченной ответственностью "Нәтиже" сүт фабрикасы" (по согласованию)
Баталов Райымбек Анварович
председатель президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Богачев Сергей Николаевич
руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Авиа Центр Казахстан" (по согласованию)
Болатжан Асем
член президиума, председатель Комитета информационно-коммуникационных технологий, образования и инноваций Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Дайрабаев Жигули Молдакалыкович
член президиума, председатель Комитета агропромышленного комплекса Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Доскенов Талгат Каскенович
член президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Искандиров Мукаш Зулкарнаевич
член президиума, председатель Регионального совета Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" по Жамбылской области (по согласованию)
Ибраев Канат Султанович
член президиума, председатель Комитета обрабатывающей промышленности Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", директор товарищества с ограниченной ответственностью "DD21" (по согласованию)
Каниев Берик Сералиевич
председатель Совета директоров акционерного общества "Lancaster Group" (по согласованию)
Овсянников Владимир Вячеславович
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Method" (по согласованию)
Подвалов Александр Юрьевич
член президиума, председатель Регионального совета Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" по городу Астане, генеральный директор товарищества с ограниченной ответственностью "AG TECH" (по согласованию)
Радостовец Николай Владимирович
член президиума, председатель Комитета геологической отрасли, горнорудной, угледобывающей и металлургической промышленности Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Рахимбаев Айдын Жумадилович
председатель Совета директоров акционерного общества "ВI Group" (по согласованию)
Смагулов Нурлан Эркебуланович
президент товарищества с ограниченной ответственностью "Astana Group" (по согласованию)
Шаяхметова Умут Болатхановна
председатель правления акционерного общества "Народный банк Казахстана" (по согласованию)
Ильясов Еркебулан Сайдуллаевич
председатель Совета директоров акционерного общества "AlageumGroup" (по согласованию)
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев