Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің 39-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2026 жылғы 27 қаңтардағы № 9 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 171 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің 39-тармағына мынадай өзгерістер енгізілсін:
алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"4-нөмірдегі – егер кеден органы Кодекстің 118-бабына сәйкес тауарларды шығаруды жою туралы шешім қабылдаған болса, тиісті "Тауарларды шығару жойылды" деген жазбаны немесе белгіні (мөртабан бедері түрінде) енгізе (қоя) отырып, тауарларды шығаруды жоюдың күні (кк.аа.жж форматында) және "/" бөлгіш белгісі арқылы уақыты (24 сағаттық hh:mm форматында).";
жетінші абзацта "2-нөмірдегі" деген сөздер "2 және 4-нөмірлердегі" деген сөздермен алмастырылсын.
2. Осы Шешім ресми жариялаған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткеннен кейін, 2026 жылғы 1 сәуірден кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в пункт 39 Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2026 года № 9
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 39 Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 г. № 171, следующие изменения:
после абзаца шестого дополнить абзацем следующего содержания:
"под номером 4 – дата (в формате дд.мм.гг) и через знак разделителя "/" время (в 24-часовом формате hh:mm) аннулирования выпуска товаров с внесением (проставлением) соответствующей записи или отметки (в виде оттиска штампа) "Выпуск товаров аннулирован", если таможенным органом в соответствии со статьей 118 Кодекса принято решение об аннулировании выпуска товаров.";
в абзаце седьмом слова "под номером 2" заменить словами "под номерами 2 и 4".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 апреля 2026 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев