Өзге мақта иірімжібінен басып шығарылған төсек-орын жабдығына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2025 жылғы 2 маусымдағы № 43 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкасы ЕАЭО СЭҚ ТН 6302 21 000 0 кодымен сыныпталатын өзге мақта иірімжібінен басып шығарылған төсек-орын жабдығына қатысты осы Шешім күшіне енген күннен бастап 2026 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда кедендік құнның 12 пайызы, бірақ 1 кг үшін 0,44 еуродан кем емес мөлшерде белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикаллық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН 6302 21 000 0 коды бар позиция төртінші графада "105С)" ескертпе сілтемесімен толықтырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескерпелер мынадай мазмұндағы 105С ескертпесімен толықтырылсын:
"105С) Кедендік құнның 12 % мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының ставкасы, бірақ 1 кг үшін 0,44 еуродан кем емес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2025 жылғы 2 маусымдағы № 43 шешімі күшіне енген күннен бастап 31.12.2026 дейінгі мерзімді қоса алғанда қолданылады.".
3. Осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
В. Караник
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
Д. Амангельдиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук

Об установлении ставки ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении белья постельного напечатанного прочего из хлопчатобумажной пряжи
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 июня 2025 года № 43.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 16 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 4 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Установить ставку ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении белья постельного напечатанного прочего из хлопчатобумажной пряжи, классифицируемого кодом 6302 21 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 12 процентов от таможенной стоимости, но не менее 0,44 евро за 1 кг, с даты вступления в силу настоящего Решения по 31 декабря 2026 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) позицию с кодом 6302 21 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе четвертой дополнить ссылкой на примечание "105С)";
б) примечания к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза дополнить примечанием 105С следующего содержания:
"105С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 12 % от таможенной стоимости, но не менее 0,44 евро за 1 кг, применяется с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 2 июня 2025 г. № 43 по 31.12.2026 включительно.".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян В. Караник С. Жумангарин Д. Амангельдиев А. Оверчук