Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 98 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2025 жылғы 21 ақпандағы № 21 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың "Алкоголь өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті туралы" 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 98 шешімінің 2-тармағындағы "2025 жылғы 1 шілдеден" деген сөздер "2026 жылғы 1 қаңтардан" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарымен бірлесіп Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың "Алкоголь өнімінің қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 047/2018) техникалық регламентіне шарап жасау өніміне, жүзімнен, жидектер мен жемістерге қарағанда өзгеше ашыту жолымен өндірілген алкоголь өніміне қойылатын талаптар бөлігінде, сондай-ақ сыра қайнату уыты мөлшерінің үлесін ұлғайту бөлігінде сыра қайнату өніміне қойылатын талаптарды арттыру бөлігінде өзгерістер енгізу туралы мәселені пысықтасын және нәтижелері туралы 2025 жылғы 1 шілдеге дейін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің отырысында хабардар етсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
В. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
Д. Амангельдиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук

О внесении изменений в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2018 г. № 98
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 февраля 2025 года № 21.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. В пункте 2 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2018 г. № 98 "О техническом регламенте Евразийского экономического союза "О безопасности алкогольной продукции" слова "с 1 июля 2025 г." заменить словами "с 1 января 2026 г.".
2. Коллегии Евразийской экономической комиссии совместно с уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза проработать вопрос о внесении изменений в технический регламент Евразийского экономического союза "О безопасности алкогольной продукции" (ТР ЕАЭС 047/2018), утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2018 г. № 98, в части требований к винодельческой продукции, к алкогольной продукции, произведенной путем брожения иных, чем виноград, ягод и фруктов, а также повышения требований к пивоваренной продукции в части увеличения доли содержания пивоваренного солода и о результатах проинформировать на заседании Совета Евразийской экономической комиссии до 1 июля 2025 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин Д. Амангельдиев А. Оверчук