"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының тауарларды сыныптау бойынша қабылдаған алдын ала шешімдерінің жинағын қалыптастыру" Жалпы процесін іске асыру қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 116 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және 2025 жылғы 15 желтоқсандағы Еуразиялық үкіметаралық кеңестің № 2 Шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қаңтардағы № 6 Шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының тауарларды сыныптау бойынша қабылдаған алдын ала шешімдерінің жинағын қалыптастыру" жалпы процесін іске асыру қағидаларына келесі өзгерістер енгізілсін:
а) 1-тармақ үшінші абзацтан кейін келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"2025 жылғы 15 тамыздағы Еуразиялық үкіметаралық кеңестің "2025 жылғы 14 қаңтардағы Еуразиялық экономикалық комиссияның № 6 Шешімін өзгерту туралы" № 2 Шешімі";
б) 29-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Беларусь Республикасы мен Ресей Федерациясының орталық кеден органдары оны іске енгізу мақсатында ортақ процеске қосылу рәсімінің орындалуын, оның ішінде ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуді, Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2025 жылғы 15 тамыздағы № 2 "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қаңтардағы № 6 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің 1-тармағында айқындалған мерзімде қамтамасыз етеді".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в Правила реализации общего процесса "Формирование сборника принятых предварительных решений таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза по классификации товаров"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2025 года № 116
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Евразийского межправительственного совета от 15 августа 2025 г. № 2, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Правила реализации общего процесса "Формирование сборника принятых предварительных решений таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза по классификации товаров", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 г. № 6, следующие изменения:
а) пункт 1 после абзаца третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"Решение Евразийского межправительственного совета от 15 августа 2025 г. № 2 "Об изменении Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 г. № 6";";
б) пункт 29 дополнить абзацем следующего содержания:
"Центральные таможенные органы Республики Беларусь и Российской Федерации обеспечивают выполнение процедуры присоединения к общему процессу в целях введения его в действие, в том числе проведение тестирования информационного взаимодействия, в срок, определенный пунктом 1 Решения Евразийского межправительственного совета от 15 августа 2025 г. № 2 "Об изменении Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 г. № 6".".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев