Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің жаңғақтардың, дәндердің және жеміс сүйектерінің жекелеген түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 113 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. 2021 жылғы 14 қыркүйектегі Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің № 80 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің ЕАЭО СЭҚ ТН 1207 99 960 1 және 1212 99 950 1 кодтарымен сыныпталатын жаңғақтардың, дәндердің және жеміс сүйектерінің жекелеген түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының ставкалары осы Шешім күшіне енген күннен бастап 2028 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғандағы аралықта кедендік құнының 0 пайызы мөлшерінде белгіленсін.
2. 2021 жылғы 14 қыркүйектегі Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің № 80 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН 1207 99 960 1 және 1212 99 950 1 кодтары бар позицияларында Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертудегі "62С)" сілтемесі "115С)" сілтемесімен ауыстырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертпелерде:
62С ескертпесінің күші жойылды деп танылсын;
келесі мазмұндағы 115С ескертпесімен толықтырылсын:
"115С) Кедендік құнының 0 (нөл) % мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының ставкасы 2025 жылғы 2 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының № 113 Шешімі күшіне енген күннен бастап 2028 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғандағы аралықта қолданылады.".
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылдаған міндеттемелерге сәйкес, Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің ставкаларына қарағанда төмен болып табылатын жекелеген жаңғақтар мен дәндердің түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының ставкалары және олардың мөлшерлері қолданылатын тауарлар тізбесіне өзгеріс енгізу туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімі күшіне енетін күннен бұрын емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов орехов, семян и косточек плодов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2025 года № 113
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении отдельных видов орехов, семян и косточек плодов, классифицируемых кодами 1207 99 960 1 и 1212 99 950 1 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с даты вступления в силу настоящего Решения по 31 декабря 2028 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) в позициях с кодами 1207 99 960 1 и 1212 99 950 1 ТН ВЭД ЕАЭС ссылку на примечание к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза "62С)" заменить ссылкой "115С)";
б) в примечаниях к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза:
примечание 62С признать утратившим силу;
дополнить примечанием 115С следующего содержания:
"115С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2025 г. № 113 по 31.12.2028 включительно.".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии о внесении изменения в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин в отношении отдельных видов орехов и семян.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев