Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 11 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 23 қыркүйектегі № 85 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабының 2-тармағына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 11 шешімімен бекітілген Қырғыз Республикасында Кеден одағының техникалық регламенттерін қолданысқа енгізу тәртібінің IV бөліміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) екінші абзацтағы "2025 жылғы 12 тамыз" деген сөздер "2027 жылғы 12 тамыз" деген сөздермен ауыстырылсын, "2027 жылғы 1 қаңтар" деген сөздер "2029 жылғы 1 қаңтар" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) үшінші абзацтағы "2025 жылғы 12 тамыз" деген сөздер "2027 жылғы 12 тамыз" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) төртінші абзацтағы "2027 жылғы 1 қаңтар" деген сөздер "2029 жылғы 1 қаңтар" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) алтыншы абзацтағы "2026 жылғы 12 тамыз" деген сөздер "2028 жылғы 12 тамыз" деген сөздермен ауыстырылсын, "2025 жылғы 12 тамыз" деген сөздер "2027 жылғы 12 тамыз" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қырғыз Республикасының Министрлер Кабинетінен:
осы Шешім күшіне енген күннен бастап уәкілетті органдардың Қырғыз Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен айналысқа шығарылған өнімге мемлекеттік бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыруын қамтамасыз ету;
2029 жылғы 1 қаңтарға дейін Қырғыз Республикасының мұнай өңдеу кәсіпорындарының Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 826 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Автомобиль және авиациялық бензинге, дизель және кеме отынына, реактивті қозғалтқыштарға арналған отынға және мазутқа қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентінің (КО TP 013/2011) талаптарына сәйкес келетін автомобиль бензині мен дизель отынын айналымға шығаруға көшуін көздейтін іс-шаралар кешенін жүргізуін қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2025 жылғы 12 тамыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасы Төрағасының
міндетін атқарушы
Б. Сұлтанов

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 января 2016 г. № 11
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2025 года № 85
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в раздел IV Порядка введения в действие технических регламентов Таможенного союза в Кыргызской Республике, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 января 2016 г. № 11, следующие изменения:
а) в абзаце втором слова "12 августа 2025 г." заменить словами "12 августа 2027 г.", слова "1 января 2027 г." заменить словами "1 января 2029 г.";
б) в абзаце третьем слова "12 августа 2025 г." заменить словами "12 августа 2027 г.";
в) в абзаце четвертом слова "1 января 2027 г." заменить словами "1 января 2029 г.";
г) в абзаце шестом слова "12 августа 2026 г." заменить словами "12 августа 2028 г.", слова "12 августа 2025 г." заменить словами "12 августа 2027 г.".
2. Просить Кабинет Министров Кыргызской Республики:
с даты вступления настоящего Решения в силу обеспечить осуществление уполномоченными органами государственного контроля (надзора) за выпущенной в обращение продукцией в порядке, установленном законодательством Кыргызской Республики;
обеспечить до 1 января 2029 г. проведение комплекса мероприятий, предусматривающих переход нефтеперерабатывающих предприятий Кыргызской Республики на выпуск в обращение автомобильного бензина и дизельного топлива, соответствующих требованиям технического регламента Таможенного союза "О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту" (TP ТС 013/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 826.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 12 августа 2025 г.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов