2022 жылғы 19 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімге сәйкес тасымалдарды қадағалауды енгізу туралы және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 23 қыркүйектегі № 84 шешімі
2022 жылғы 19 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 18-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Келісімге сәйкес Келісімнің 18-бабының 6-тармағында көзделген мерзімде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше 2 және одан да көп мемлекеттердің аумақтары бойынша қадағалау объектілерін тасымалдауды қадағалау енгізілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылған ЕАЭО СЭҚ ТН 2402 және 2208 тауар позицияларының тауарларына қатысты кедендік транзитінің кедендік рәсімін қолдану туралы" 2021 жылғы 8 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 8 маусымдағы № 63 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2021 жылғы 3 тамыздағы № 98 шешімі.
3. Осы Шешім күшіне енген күннен бастап 10 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енетін 2-тармақты қоспағанда, осы Шешім 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасы Төрағасының
міндетін атқарушы
Б. Сұлтанов

О введении отслеживания перевозок в соответствии с Соглашением о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок от 19 апреля 2022 года и о признании утратившими силу некоторых решений Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2025 года № 84
В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок от 19 апреля 2022 года (далее – Соглашение) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Ввести отслеживание перевозок объектов отслеживания по территориям 2 и более государств – членов Евразийского экономического союза в соответствии с Соглашением в сроки, предусмотренные пунктом 6 статьи 18 Соглашения.
2.  Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2021 г. № 63 "О применении таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров Евразийского экономического союза товарных позиций 2402 и 2208 ТН ВЭД ЕАЭС, помещенных под таможенную процедуру экспорта";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 августа 2021 г. № 98 "О внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2021 г. № 63".
3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 февраля 2026 г., за исключением пункта 2, который вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов