Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 78 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2025 года № 78
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую 10. Протокол испытаний по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2022 жылғы 23 мамырдағы № 84 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 мая 2022 г. № 84 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента".

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін атқарушы
Б. Сұлтанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 78 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
Р/с
МКС/МТК коды
Тақырып коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
МТК-пен келісу туралы ақпарат (бар болса)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 сентября 2025 г. № 78
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
№ п/п
Код
МКС/МТК
Код темы
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
Информация о согласовании с МТК (при наличии)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

67.100.01
KZ.1.071-2015
Қаймақ. Техникалық шарттар. ҚР СТ 1006-98 және КМС 213:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Қырғыз Республикасы,
Қазақстан Республикасы
келісілген
2
67.100.01
KZ.1.086-2015
Кептірілген қышқыл сүт ұлттық өнімі. Техникалық шарттар. ҚР СТ 44-97 және КМС 285:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Қырғыз Республикасы,
Қазақстан Республикасы
келісілген
3

67.100.01
KZ.1.071-2015
Каймак. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 1006-98 и КМС 213:2019
разделы I – IV, приложения № 1, 3, 4 и 8
2026 год
2027 год
Кыргызская Республика,
Республика Казахстан
согласовано
2
67.100.01
KZ.1.086-2015
Сушеный кисломолочный национальный продукт. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 44-97 и КМС 285:2008
разделы I – IV,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2026 год
2027 год
Кыргызская Республика,
Республика Казахстан
согласовано
3

67.100.30
Өңдеуге арналған ірімшік өнімдері. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 54663-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
4
67.100.30
Сиыр сүтінен алынған май, май және май пастасы. Қабылдау қағидалары, сынама алу және бақылау әдістері. МЕМСТ Р 55361-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, № 1 қосымша
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
5
67.100.30
Балқытылған ірімшіктер. Қосылған цитрат эмульгаторлары мен қышқылдықты реттегіштердің массалық үлесін анықтау әдісі. МЕМСТ 34420-2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
6

67.100.30
Продукты сыроделия для переработки. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54663-2011
разделы II и III
2027 год
2028 год
Российская Федерация
4
67.100.30
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Правила приемки, отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55361-2012
разделы V и VII, приложение № 1
2027 год
2028 год
Российская Федерация
5
67.100.30
Сыры плавленые. Метод определения массовой доли добавленных цитратных эмульгаторов и регуляторов кислотности.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ 34420-2018
раздел III
2027 год
2028 год
Российская Федерация
6

67.100
Сүт және сүт өнімдері. Кьельдаль әдісін қолдана отырып, ақуыздық емес азоттың құрамын анықтау. МЕМСТ Р 55246-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 6 және 7 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
7
67.100.20
Ауыл шаруашылығы жануарларының сүтінен жасалған май пастасы. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ Р 52253-2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
8

67.100
Молоко и молочная продукция. Определение содержания небелкового азота с применением метода Кьельдаля.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55246-2012
приложения № 6 и 7
2026 год
2027 год
Российская Федерация
7
67.100.20
Паста масляная из молока сельскохозяйственных животных. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52253-2004
разделы I – IV, приложения № 1, 3,
4 и 8
2028 год
2029 год
Российская Федерация
8

67.100.20
Ірімшіктер қатты, өте қатты, құрғақ. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ Р 52686-2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
9
67.100.01
Шикі қой сүті. Техникалық шарттар. Әлемдік ғылыми зерттеулер мен практикалық деректер нәтижелерінің, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер ұйымдары стандарттарының талаптары негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 4 – 6 қосымшалар
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
10
67.100.01
Тағамдық қой сүті. Техникалық шарттар. Әлемдік ғылыми зерттеулер мен практикалық деректер нәтижелерінің, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер ұйымдары стандарттарының талаптары негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 4 – 6 қосымшалар
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
11
67.100.10

67.100.20
Сыры твердые, сверхтвердые, сухие. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52686-2006
разделы I – IV, приложения № 1, 3,
4 и 8
2028 год
2029 год
Российская Федерация
9
67.100.01
Молоко овечье сырое. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе результатов мировых научных исследований и практических данных, требований стандартов организаций государств-членов Евразийского экономического союза
разделы I – IV,
приложения № 4 – 6
2028 год
2029 год
Российская Федерация
10
67.100.01
Молоко овечье питьевое. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе результатов мировых научных исследований и практических данных, требований стандартов организаций государств-членов Евразийского экономического союза
разделы I – IV, приложения № 4 – 6
2028 год
2029 год
Российская Федерация
11
67.100.10
Пахта сухая. Технические условия.

Құрғақ айран. Техникалық шарттар. МЕМСТ 34354-2017 талаптарын ескере отырып, МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 4 және 8 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
12
67.100.30
Ірімшіктер мен балқытылған ірімшіктер. Қабылдау қағидалары, сынама алу және бақылау әдістері. МЕМСТ Р 55063-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
13
67.100.99
KZ.1.037-2019
Қаймақ. Майдың құрамын анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі). ҚР СТ ISO 2450:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
14
67.100.01
KZ.1.039-2019
Майсыз сүт, сарысу және айран. Майдың құрамын анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі). ISO 23318:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
15

Разработка ГОСТ с учетом требований ГОСТ 34354-2017
разделы I – IV, приложения № 4 и 8
2026 год
2027 год
Российская Федерация
12
67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Правила приемки, отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55063-2012
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2026 год
2027 год
Российская Федерация
13
67.100.99
KZ.1.037-2019
Сливки. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК ISO 2450:2011
раздел III,
приложение № 1
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
согласовано
14
67.100.01
KZ.1.039-2019
Молоко обезжиренное, сыворотка и пахта. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 23318:2022
раздел III,
приложение № 1
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
согласовано
15

67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Ылғал мен құрғақ заттардың массалық үлесін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54668-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
16
67.100.10
Шикі сүт. Мұздау нүктесін анықтау. Термисторлық криоскопты қолдану әдісі (бақылау әдісі). ISO 5764 қайта қарауға байланысты МЕМСТ 30562-97 (ISO 5764:87) қайта қарау
III бөлім, № 6 қосымша
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
17
67.100.10

67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли влаги и сухого вещества.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54668-2011
раздел III,
приложение № 1
2027 год
2028 год
Российская Федерация
16
67.100.10
Молоко сырое. Определение точки замерзания. Метод с применением термисторного криоскопа (контрольный метод).
Пересмотр ГОСТ 30562-97
(ISO 5764:87) в связи с пересмотром ISO 5764
раздел III,
приложение № 6
2027 год
2028 год
Российская Федерация
17
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Методы определения массовой доли сухого обезжиренного молочного остатка.
Разработка ГОСТ на основе

Сүт және сүт өнімдері. Құрғақ майсыз сүт қалдықтарының массалық үлесін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54761-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
18
67.100.30
Ірімшіктер мен балқытылған ірімшік өнімдері. Хлоридтердің құрамын анықтау. Потенциометриялық титрлеу әдісі. МЕМСТ Р 54045-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
19
67.100.10
Құрамдық сүт өнімдері және сүт негізіндегі балалар тағамы өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен моно және дисахаридтердің массалық концентрациясын анықтау. МЕМСТ Р 54760-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
20
67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Қанттың массалық үлесін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54667-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
21
67.100.01
KZ.1.016-2024
Сүт және сүт өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен лактоза құрамын анықтау (бақылау әдісі). ҚР СТ ИСО 22662-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
22
67.100.10
KZ.1.017-2024
Сүт консервілері. Құрғақ бие сүті. Техникалық шарттар. ҚР СТ 3270-2018 және МЕМСТ Р 52975-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
23
67.100.10
KZ.1.047-2019
Шұбат. Жалпы техникалық шарттар. ҚР СТ 117-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
24
67.100.01
Балалар тағамы өнімдері. Көмірсулардың анықтамасы. МЕМСТ 33527-2015 және МЕМСТ Р 54760-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
25
67.100.01
Ерте жастағы балаларды тамақтандыруға арналған сүт қоспалары. Күлдің құрамын анықтау. МЕМСТ 15113.8-77, МЕМСТ 35005-2023 және МЕМСТ 31689-2012 ескере отырып МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, № 14 қосымша
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
26
67.100.10
RU.1.193-2025
Сүт және сүт өнімдері. Сынамаларды іріктеу және оларды сынауға дайындау. МЕМСТ 3622-68 қайта қарау
III бөлім
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
27
67.100.10
RU.1.390-2024
Сүзбе. Техникалық шарттар. МЕМСТ 31453-2013 қайта қарау
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
28
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Газ хроматографиясы әдісімен тұрақтандырғыштардың құрамын анықтау. МЕМСТ 31503-2012 қайта қарау
III бөлім
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
29
67.100.10

ГОСТ Р 54761-2011
раздел III,
приложение № 1
2026 год
2027 год
Российская Федерация
18
67.100.30
Сыры и продукты из плавленых сыров. Определение содержания хлоридов. Метод потенциометрического титрования.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54045-2010
раздел III,
приложение № 1
2026 год
2027 год
Российская Федерация
19
67.100.10
Продукты молочные составные и продукты детского питания на молочной основе. Определение массовой концентрации моно-
и дисахаридов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54760-2011
раздел X,
приложения № 12 и 13
2027 год
2028 год
Российская Федерация
20
67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли сахаров.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54667-2011
раздел III,
приложение № 1
2026 год
2027 год
Российская Федерация
21
67.100.01
KZ.1.016-2024
Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК ИСО 22662-2013
раздел X,
приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Республика Казахстан
согласовано
22
67.100.10
KZ.1.017-2024
Консервы молочные. Молоко кобылье сухое. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 3270-2018 и
ГОСТ Р 52975-2008
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2026 год
2027 год
Республика Казахстан
согласовано
23
67.100.10
KZ.1.047-2019
Шубат. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 117-2015
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
согласовано
24
67.100.01
Продукция детского питания. Определение углеводов.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ 33527-2015 и
ГОСТ Р 54760-2011
раздел X,
приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Российская Федерация
25
67.100.01
Молочные смеси для питания детей раннего возраста. Определение содержания золы.
Разработка ГОСТ с учетом
ГОСТ 15113.8-77, ГОСТ 35005-2023 и ГОСТ 31689-2012
раздел X,
приложение № 14
2026 год
2027 год
Российская Федерация
26
67.100.10
RU.1.193-2025
Молоко и молочная продукция. Отбор проб и подготовка их к испытанию.
Пересмотр ГОСТ 3622-68
раздел III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
27
67.100.10
RU.1.390-2024
Творог. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31453-2013
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
28
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Определение содержания стабилизаторов методом газовой хроматографии.
Пересмотр ГОСТ 31503-2012
раздел III
2028 год
2029 год
Российская Федерация
29
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Определение содержания консервантов и красителей методом высокоэффективной жидкостной
хроматографии.

Сүт және сүт өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен консерванттар мен бояғыштардың құрамын анықтау. МЕМСТ 31504-2012 қайта қарау
III бөлім
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
30
67.100.10
RU.1.387-2024
Сүт шикізатынан құрғақ пермеаттар. Техникалық шарттар. CXS 331-2017 STANDARD FOR DAIRY PERMEATE POWDERS негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
31
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Майды анықтау әдістері. МЕМСТ 30648.1-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
32

Пересмотр ГОСТ 31504-2012
раздел III
2028 год
2029 год
Российская Федерация
30
67.100.10
RU.1.387-2024
Пермеаты сухие из молочного сырья. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
CXS 331-2017 STANDARD FOR DAIRY PERMEATE POWDERS
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
31
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения жира.
Пересмотр ГОСТ 30648.1-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
32

67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Жалпы ақуызды анықтау әдістері. МЕМСТ 30648.2-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
33
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Ылғал мен құрғақ заттарды анықтау әдістері. МЕМСТ 30648.3-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
34
67.100.01
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Қышқылдықты анықтаудың титриметриялық әдістері. МЕМСТ 30648.4-99 қайта қарау

67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения общего белка.
Пересмотр ГОСТ 30648.2-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
33
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения влаги и сухих веществ.
Пересмотр ГОСТ 30648.3-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
34
67.100.01
Продукты молочные для детского питания. Титриметрические методы определения кислотности.
Пересмотр ГОСТ 30648.4-99
раздел X,

X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
35
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Сахарозаны анықтау әдістері. МЕМСТ 30648.7-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
36
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. С витаминінің (аскорбин қышқылы) массалық үлесін өлшеу әдістері. МЕМСТ 30627.2-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
37

приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
35
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения сахарозы.
Пересмотр ГОСТ 30648.7-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2026 год
2027 год
Российская
Федерация
36
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина С (аскорбиновой кислоты).
Пересмотр ГОСТ 30627.2-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2027 год
2028 год
Российская
Федерация
37

67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. РР витаминінің (ниацин) массалық үлесін өлшеу әдісі. МЕМСТ 30627.4-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
38
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. В1 витаминінің (тиамин) массалық үлесін өлшеу әдісі. МЕМСТ 30627.5-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
39
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. В2 витаминінің (рибофлавин) массалық үлесін өлшеу әдістері. МЕМСТ 30627.6-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
40
67.100.10

67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина РР (ниацина).
Пересмотр ГОСТ 30627.4-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2027 год
2028 год
Российская
Федерация
38
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина В1 (тиамина).
Пересмотр ГОСТ 30627.5-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2027 год
2028 год
Российская
Федерация
39
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина В2 (рибофлавина).
Пересмотр ГОСТ 30627.6-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2027 год
2028 год
Российская
Федерация
40
67.100.10
Молоко и молочные продукты. Руководящие указания по применению спектрометрии ближней ИК-области спектра.
Разработка ГОСТ на основе

Сүт және сүт өнімдері. Спектрдің жақын инфрақызыл спектрометриясын қолдану жөніндегі нұсқаулық. ISO 21543:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
41
67.100.10
RU.1.395-2024
Балмұздақ сүт, кілегей және пломбир. Техникалық шарттар. МЕМСТ 31457-2012 өзгерту
III бөлім
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
42
67.100.10
RU.1.391-2024
Сүт ақуызының концентраттары. Техникалық шарттар. МЕМСТ 31689-2012, МЕМСТ Р 53456-2022 және МЕМСТ 33956-2016 ескере отырып, CODEX STAN А-18-1995 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
43
67.100.01
Хорац Ірімшігі. Техникалық шарттар. AСТ 411-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Армения Республикасы
келісілген
44
67.100.01
Танапур (спас. Техникалық шарттар. AСТ 410-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Армения Республикасы
келісілген
45
67.100.01
Балалар тағамына арналған құрғақ гипоаллергенді сарысуы бар ақуыздардың гидролизаттары. Техникалық шарттар. Әлемдік ғылыми зерттеулер мен практикалық деректер нәтижелерінің, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер ұйымдары стандарттарының талаптары негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
46
67.100.20
RU.1.206-2025
Сары май. Техникалық шарттар. МЕМСТ 32261-2013 қайта қарау
III және VII бөлімдер, № 1 қосымша
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
47

ISO 21543:2020
раздел III
2028 год
2029 год
Российская Федерация
41
67.100.10
RU.1.395-2024
Мороженое молочное, сливочное и пломбир. Технические условия.
Изменение в ГОСТ 31457-2012
раздел III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
42
67.100.10
RU.1.391-2024
Концентраты молочного белка. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
CODEX STAN A-18-1995 с учетом ГОСТ 31689-2012, ГОСТ Р 53456-2022 и ГОСТ 33956-2016
раздел III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
43
67.100.01
Сыр Хорац. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ACT 411-2021
разделы I – IV,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Республика Армения
согласовано
44
67.100.01
Танапур (спас). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ACT 410-2021
разделы I – IV,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Республика Армения
согласовано
45
67.100.01
Гидролизаты сывороточных белков сухие для детского питания гипоаллергенные. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе результатов мировых научных исследований и практических данных, требований стандартов организаций государств-членов Евразийского экономического союза
раздел III,
приложение № 1
2028 год
2029 год
Российская Федерация
46
67.100.20
RU.1.206-2025
Масло сливочное. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32261-2013
разделы III и VII, приложение № 1
2028 год
2029 год
Российская Федерация
согласовано
47

67.100.30
Ірімшіктер мен балқытылған ірімшіктер. Органолептикалық көрсеткіштерді бақылау әдістері. МЕМСТ 33630-2015 қайта қарау
II, III және IX бөлімдер, № 3 қосымша
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
48
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Қабылдау ережелері, іріктеу әдістері және сынамаларды талдауға дайындау. МЕМСТ 26809.1-2014 қайта қарау
VII бөлім
2028 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
49
67.100.01
Жас балаларға арналған құрғақ сүт қоспалары. Титрлеудің соңғы нүктесі бойынша потенциометриялық әдіспен пероксидті санды анықтау. МЕМСТ ISO 960-2020 және МЕМСТ ISO 27107-2016 ескере отырып МЕМСТ әзірлеу
№ 9 қосымша
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
50
67.100.10

67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Методы контроля органолептических показателей.
Пересмотр ГОСТ 33630-2015
разделы II, III и IX, приложение № 3
2028 год
2029 год
Российская Федерация
48
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу.
Пересмотр ГОСТ 26809.1-2014
раздел VII
2028 год
2029 год
Российская Федерация
49
67.100.01
Смеси сухие молочные для детей раннего возраста. Определение перекисного числа потенциометрическим методом по конечной точке титрования.
Разработка ГОСТ с учетом
ГОСТ ISO 960-2020 и
ГОСТ ISO 27107-2016
приложение № 9
2027 год
2028 год
Российская Федерация
50
67.100.10
Сметана. Технические условия.

Қаймақ. Техникалық шарттар. МЕМСТ 31452-2012 қайта қарау
VII бөлім, № 1 қосымша
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
51
67.100.10
Төмен лактозалы және лактозасыз сүт өнімдеріндегі лактозаны анықтау әдісі . МЕМСТ 34304-2017, DIN 10486-2017 және DIN 10344-2015 ескере отырып МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
52
67.100.20
KZ.1.091-2015
"Қазақстандық" сары май. Техникалық шарттар. ҚР СТ 1329-2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
53
67.100.30
RU.1.195-2024
Йогурттар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31981-2013 қайта қарау
II және III бөлімдер
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
54
67.100.30
RU.1.202-2025
Жылтыратылған сүзбе ірімшіктері. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 33927-2016 қайта қарау
II және III бөлімдер
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
55
67.100.30
RU.1.203-2025
Ішуге болатын сүт. Техникалық шарттар. МЕМСТ 31450-2013 қайта қарау
II және III бөлімдер
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
56
67.100.30
Айран. Техникалық шарттар. МЕМСТ 31454-2012 қайта қарау
II және III бөлімдер
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
57
67.100.30
RU.1.201-2025
Жұмсақ ірімшіктер. Техникалық шарттар. МЕМСТ 32263-2013 қайта қарау
II және III бөлімдер
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
58
67.100.10
RU.1.194-2025
Балалар тағамына арналған сүзбе. Техникалық шарттар. МЕМСТ 32927-2014 қайта қарау
I – IV және X бөлімдер, № 2, 4, 9, 12 және 14 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
59
67.100.10
RU.1.196-2025
Балалар тағамына арналған айран. Техникалық шарттар. МЕМСТ 32925-2014 қайта қарау
I – IV және X бөлімдер, № 2, 4, 9, 12 және 14 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
60
67.100.10
RU.1.197-2025
Балалар тағамына арналған ацидофилин. Техникалық шарттар. МЕМСТ 32926-2014 қайта қарау
I – IV және X бөлімдер, № 2, 4, 9, 12 және 14 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
61
67.100.10
RU.1.199-2025
Балаларға арналған простокваша. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32928-2014 қайта қарау
I – IV және X бөлімдер, № 2, 4, 9, 12 және 14 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
62
67.100.10
RU.1.200-2025
Жас балаларды тамақтандыруға арналған йогурттар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31981-2013 және МЕМСТ 30625-98 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV және X бөлімдер, № 2, 4, 9, 12 және 14 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
63
67.100.10
12 айға дейінгі балаларды тамақтандыруға арналған бейімделген құрғақ сүт қоспалары. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ Р 702.1.025-2021 ескере отырып МЕМСТ әзірлеу

Пересмотр ГОСТ 31452-2012
раздел VII,
приложение № 1
2027 год
2028 год
Российская Федерация
51
67.100.10
Методика определения лактозы
в низколактозных и безлактозных молочных продуктах.
Разработка ГОСТ с учетом
ГОСТ 34304-2017, DIN 10486-2017
и DIN 10344-2015
разделы II и III
2027 год
2028 год
Российская Федерация
52
67.100.20
KZ.1.091-2015
Масло сливочное "Казахстанское". Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 1329-2005
разделы I – IV,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
53
67.100.30
RU.1.195-2024
Йогурты. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31981-2013
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
54
67.100.30
RU.1.202-2025
Сырки творожные глазированные. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 33927-2016
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
55
67.100.30
RU.1.203-2025
Молоко питьевое. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31450-2013
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
56
67.100.30
Кефир. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31454-2012
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
57
67.100.30
RU.1.201-2025
Сыры мягкие. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32263-2013
разделы II и III
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
58
67.100.10
RU.1.194-2025
Творог для детского питания. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32927-2014
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
59
67.100.10
RU.1.196-2025
Кефир для детского питания. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32925-2014
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
60
67.100.10
RU.1.197-2025
Ацидофилин для детского питания. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32926-2014
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
61
67.100.10
RU.1.199-2025
Простокваша для детского питания. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32928-2014
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
62
67.100.10
RU.1.200-2025
Йогурты для питания детей раннего возраста. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ 31981-2013 и ГОСТ 30625-98
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
63
67.100.10
Адаптированные сухие молочные смеси для питания детей в возрасте до 12 месяцев. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ с учетом
ГОСТ Р 702.1.025-2021
разделы I – IV и X,

I – IV және X бөлімдер, № 2, 4, 9, 12 және 14 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
64
67.100.30
RU.1.382-2019
Шикі сүт. Мочевина құрамын фотометриялық әдіспен анықтау. МЕМСТ Р 55282-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
">III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
65
67.100.30
RU.1.204-2025
Сүт. Соданы анықтау әдістері. МЕМСТ 24065-80 қайта қарау
">III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
66
67.100.30
RU.1.198-2025
Сүт. Аммиакты анықтау әдісі. МЕМСТ 24066-80 қайта қарау
">III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
67
67.100.30
RU.1.205-2025
Сүт. Сутегі асқын тотығын анықтау әдісі. МЕМСТ 24067-80 қайта қарау
">III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
68
67.100.30
Сүт және сүт өнімдері. Кальцийді анықтаудың титриметриялық әдісі. МЕМСТ Р 55331-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
">III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
69
67.100.30
Сүтті пермеат. Түпнұсқалық критерийлерін анықтау әдісі. CXS 331-2017 STANDARD FOR DAIRY PERMEATE POWDERS (Adopted in 2017. Amended in 2022, 2023) талаптарын ескере отырып, МЕМСТ әзірлеу.
">III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
келісілген
70
67.050
KZ.1.018-2024
Сүт және сүт өнімдері. Ересектер мен кішкентай балаларға арналған балалар тағамы мен сүт өнімдеріндегі қоспаларындағы аминқышқылдарының құрамын анықтау. ISO 4214:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
Х бөлімінің 56-тармағы
2026 жыл
2027 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
71
67.100.30
KZ.1.020-2024
Ірімшік және балқытылған ірімшік өнімдері, казеиндер мен казеинаттар. Майдың құрамын анықтау. Гравиметриялық әдіс. ISO 23319:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 1 қосымшаның 4-кестесі
2026 жыл
2027 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
72
67.100.10
KZ.1.019-2024
Сүт, құрғақ сүт өнімдері және кілегей. Майдың құрамын анықтау. Гравиметриялық әдіс. ISO 23318:2022 негізінде МЕМСТ ISO 1211-2021, МЕМСТ ISO 1736/ IDF 9-2014, МЕМСТ ISO 7328-2016,
МЕМСТ ISO 8381-2016 қайта қарау
№ 1, 6, 7, 12 және 13 қосымшалар
2026 жыл
2027 жыл
Қазақстан Республикасы
келісілген
73

приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
64
67.100.30
RU.1.382-2019
Молоко сырое. Определение содержания мочевины фотометрическим методом.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55282-2012
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
65
67.100.30
RU.1.204-2025
Молоко. Методы определения соды.
Пересмотр ГОСТ 24065-80
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
66
67.100.30
RU.1.198-2025
Молоко. Метод определения аммиака.
Пересмотр ГОСТ 24066-80
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
67
67.100.30
RU.1.205-2025
Молоко. Метод определения перекиси водорода.
Пересмотр ГОСТ 24067-80
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
68
67.100.30
Молоко и молочные продукты. Титриметрический метод определения содержания кальция.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55331-2012
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2026 год
2027 год
Российская Федерация
согласовано
69
67.100.30
Пермеат молочный. Метод определения критериев подлинности.
Разработка ГОСТ с учетом требований CXS 331-2017 STANDARD FOR DAIRY PERMEATE POWDERS (Adopted in 2017. Amended in 2022, 2023)
раздел III,
приложения № 1, 3,
4 и 8
2026 год
2027 год
Российская Федерация
согласовано
70
67.050
KZ.1.018-2024
Молоко и молочные продукты. Определение содержания аминокислот в смесях для детского питания и молочных продуктах для взрослых и детей младшего возраста.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 4214:2022
пункт 56 раздела X
2026 год
2027 год
Республика Казахстан
согласовано
71
67.100.30
KZ.1.020-2024
Сыр и плавленые сырные продукты, казеины и казеинаты. Определение содержания жира. Гравиметрический метод.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 23319:2022
таблица 4
приложения № 1
2026 год
2027 год
Республика Казахстан
согласовано
72
67.100.10
KZ.1.019-2024
Молоко, сухие молочные продукты и сливки. Определение содержания жира. Гравиметрический метод.
Пересмотр ГОСТ ISO 1211-2021,
ГОСТ ISO 1736/ IDF 9-2014,
ГОСТ ISO 7328-2016,
ГОСТ ISO 8381-2016 на основе
ISO 23318:2022
приложения № 1, 6, 7, 12 и 13
2026 год
2027 год
Республика Казахстан
согласовано
73

67.100.10
67.100.20
67.100.30
Сүт және сүт өнімдері. Қабылдау қағидалары, іріктеу әдістері және сынамаларды талдауға дайындау. 2 бөлік. Сиыр сүтінен алынған май, спрэдтер, ірімшіктер мен ірімшік өнімдері, балқытылған ірімшіктер және балқытылған ірімшік өнімдері. МЕМСТ 26809.2-2014 қайта қарау
">III бөлім
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы

67.100.10
67.100.20
67.100.30
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу. Часть 2. Масло из коровьего молока, спреды, сыры и сырные продукты, плавленые сыры и плавленые сырные продукты.
Пересмотр ГОСТ 26809.2-2014
раздел III
2026 год
2027 год
Российская Федерация