Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кедендік құжаттардың құрылымдары мен форматтарына қатысты кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 7 шілдедегі № 63 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына, 112-бабының 4 және 6-тармақтарына және 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2025 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 7 шілдедегі
№ 63 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 177 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен мен форматының 10-кестесінде:
а) 13.12.9.2-позиция және 13.12.9.2-позицияның "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
*.2. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
В
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
В
";
б) 13.12.111-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
13.12.111. Таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтер
(cacdo:DTIdentificationMeansDetails)
18-бағ. (саны 2)
О
".
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 9 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетулердің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетулердің құрылымы мен форматының 10 және 101-кестелеріндегі 14.3.6.10.2-позиция және 14.3.6.10.2-позицияның "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
*.10.2. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
В
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
В
".
".
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 75 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияның және тауарларға арналған декларацияны түзетудің құрылымы мен форматының 3-кестесіндегі "Ескертпе*" деген бағанында:
а) 18.13.1, 18.14.11.1, 19.8.13.1, 19.8.14.11.1, 19.9.13.1, 19.9.14.11.1, 19.10.13.1 и 19.10.14.11.1 деген позициялар "және байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрінің кодын қамтуға" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 19.18.23.2-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"деректеме толтырылмайды";
в) 19.18.23.2-позициясының "а" тармақшасындағы мәтін алып тасталсын;

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии в отношении структур и форматов таможенных документов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июля 2025 года № 63
В соответствии с пунктом 5 статьи 105, пунктами 4 и 6 статьи 112 и пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 июля 2025 г. № 63
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В таблице 10 структуры и формата заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 177:
а) позицию 13.12.9.2 и подпункт "а" позиции 13.12.9.2 изложить в следующей редакции:
"
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
В
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
В
";
б) позицию 13.12.111 изложить в следующей редакции:
"
13.12.111. Сведения
об идентификации маркированных товаров
(cacdo:DTIdentificationMeansDetails)
гр. 18 (кол. 2)
О
".
2. В таблицах 10 и 101 структуры и формата декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 9, позицию 14.3.6.10.2 и подпункт "а" позиции 14.3.6.10.2 изложить в следующей редакции:
"
*.10.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
В
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
В
".
3. В таблице 3 структуры и формата декларации на товары и корректировки декларации на товары, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 75, в графе "Примечание*":
а) позиции 18.13.1, 18.14.11.1, 19.8.13.1, 19.8.14.11.1, 19.9.13.1, 19.9.14.11.1, 19.10.13.1 и 19.10.14.11.1 дополнить словами "и содержать код вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи";
б) позицию 19.18.23.2 изложить в следующей редакции:
"реквизит не заполняется";
в) в подпункте "а" позиции 19.18.23.2 текст исключить;

г) 19.18.28-позициясындағы мәтін алып тасталсын;
д) 21.1.3.1 және 23.1.3.1-позициялары "және байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрінің кодын қамтуға" деген сөздермен толықтырылсын;
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 144 шешімімен бекітілген Электрондық сауда тауарларына арналған декларацияның құрылымы мен форматының 10-кестесіндегі 12.4.6.12.2- позиция және 12.4.6.12.2-позицияның "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"

г) в позиции 19.18.28 текст исключить;
д) позиции 21.1.3.1 и 23.1.3.1 дополнить словами "и содержать код вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи".
4. В таблице 10 структуры и формата декларации на товары электронной торговли, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 декабря 2024 г. № 144, позицию 12.4.6.12.2 и подпункт "а" позиции 12.4.6.12.2 изложить в следующей редакции:
"