Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 16 шілдедегі № 81 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 24 маусымдағы № 57 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО TP 002/2011) және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО TP 003/2011) техникалық регламенттері талаптарын іске асыру үшін қажетті стандарттардың тізбелері туралы" 2024 жылғы 16 шілдедегі № 81 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2025 жылғы 15 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 24 маусымдағы
№ 57 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 16 шілдедегі № 81 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде:
1) 230-позиция алып тасталсын;
2) 380-позицияда 3-графада ", 6.3.8-тармақ" деген сөздер алып тасталсын;
3) 519-позиция алып тасталсын;
4) 549-позиция 3-графада "8.34" деген цифрлардан кейін "* (бар болған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 565-позицияда 3-графада:
"7.4 – 7.6" деген цифрлар "7.4* (бар болған жағдайда), 7.5* (бар болған жағдайда), 7.6" деген сөздермен ауыстырылсын;
"9.7*," деген цифрлар алып тасталсын;
6) 567-позиция 3-графада "8.34" деген цифрдан кейін "* (бар болған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
7) 569-позицияда 3-графада "6.3 (1-абзац, 6-тармақша)" деген сөздер "6.4 (16-тармақша)" деген сөздермен ауыстырылсын, "13.1.3 (1-абзац)" деген сөздер "13.1.3" деген цифрлармен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2024 г. № 81
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 июня 2025 года № 57
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2024 г. № 81 "О перечнях стандартов, необходимых для реализации требований технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (TP ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (TP ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (TP ТС 003/2011)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 15 января 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 июня 2025 г. № 57
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2024 г. № 81
1. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), утвержденном указанным Решением:
1) позицию 230 исключить;
2) в позиции 380 в графе 3 слова ", пункт 6.3.8" исключить;
3) позицию 519 исключить;
4) позицию 549 в графе 3 после цифр "8.34" дополнить словами "* (при наличии)";
5) в позиции 565 в графе 3:
цифры "7.4 – 7.6" заменить словами "7.4* (при наличии), 7.5* (при наличии), 7.6";
цифры "9.7*," исключить;
6) позицию 567 в графе 3 после цифр "8.34" дополнить словами "* (при наличии)";
7) в позиции 569 в графе 3 слова "6.3 (абзац 1, подпункт 16)" заменить словами "6.4 (подпункт 16)", слова "13.1.3 (абзац 1)" заменить цифрами "13.1.3";

8) 573 және 578-позициялар 3-графада "5.1.2" деген цифрлардан кейін "(1 және 2* абзацтар)" деген сөздермен толықтырылсын;
9) 593-позиция алып тасталсын;
10) 599-позицияда 3-графада "Б.13, соңғы сөйлем" деген сөздер "Б.13 (машинстің кабинадан шығу уақыты бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 622-позиция 3-графада "8.34" деген цифрлардан кейін "* (бар болған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
12) 636-позицияда 3-графада "7.4 – 7.6" деген цифрлар "7.4* (бар болған жағдайда), 7.5* (бар болған жағдайда), 7.6" деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 637-позиция 3-графада "5.21.3" деген цифрлардан кейін "(3-кесте)" деген сөздермен толықтырылсын;
14) 639-позицияда 3-графада "5.21.1 – 5.21.3" деген цифрлар "5.21.1 және 5.21.2 (1-абзац)" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) мынадай мазмұндағы 6391-позициямен толықтырылсын:
"
6391
V бөлімнің
91-тармағы
13.1-тармақ (1-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
";
16) 641-позицияда 3-графада "2*-абзац" деген сөздер "(2-абзац)*" деген сөздермен ауыстырылсын;
17) 665-позицияда 3-графада "10.7 (1-абзац), 18.1 (3-абзац)" деген сөздер "10.7 (1-абзац)*, 18.1 (3-абзац)*" деген сөздермен ауыстырылсын;
18) 671-позицияда 3-графада "11-кесте 12-кесте" деген сөздер "11*-кесте, 12*-кесте" деген сөздермен ауыстырылсын;
19) 673 және 675-позицияларда 3-графада "7 – 13*" деген цифрлар "7, 8, 9*, 10 – 12 және 13*" деген сөздермен ауыстырылсын;
20) 677-позицияда 3-графада "13" деген цифрлар "13*" деген цифрлармен ауыстырылсын;
21) 688-позицияда 3-графада "10.3 (2 – 3 абзацтар)" деген сөздер "10.3 (2 – 3 абзацтар)*" деген сөздермен ауыстырылсын;
22) 732-позицияда 3-графада "11-кесте 12-кесте" деген сөздер "11*-кесте, 12*-кесте" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) 743-позицияда 3-графада "7.4 – 7.6" деген цифрлар "7.4*, 7.5*, 7.6" деген цифрлармен ауыстырылсын;
24) 773-позицияда 3-графада:
"7.4 – 7.6" деген цифрлар "7.4* (бар болған жағдайда), 7.5* (бар болған жағдайда), 7.6" деген сөздермен ауыстырылсын;
"9.7*" деген цифрлар алып тасталсын;
25) 777-позицияда 3-графада:
"6.3" деген цифрлар "6.4" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"13.1.3 (1-абзац)" деген сөздер "13.1.3" деген цифрлармен ауыстырылсын;
26) 781 және 786-позииялар 3-графада "5.1.2" деген цифрлардан кейін "(1 және 2*-абзацтар)" деген сөздермен толықтырылсын;
27) 806-позицияда 3-графада "Б.13, соңғы сөйлем" "Б.13 (машинстің кабинадан шығу уақыты бөлігінде)" деген сөздермен ауыстырылсын;
28) 843-позицияда 3-графада "7.4 – 7.6" деген цифрлар "7.4* (бар болған жағдайда), 7.5* (бар болған жағдайда), 7.6" деген сөздермен ауыстырылсын;

8) позиции 573 и 578 в графе 3 после цифр "5.1.2" дополнить словами "(абзацы 1 и 2*)";
9) позицию 593 исключить;
10) в позиции 599 в графе 3 слова "Б.13, последнее предложение" заменить словами "Б.13 (в части времени покидания кабины машиниста)";
11) позицию 622 в графе 3 после цифр "8.34" дополнить словами "* (при наличии)";
12) в позиции 636 в графе 3 цифры "7.4 – 7.6" заменить словами "7.4* (при наличии), 7.5* (при наличии), 7.6";
13) позицию 637 в графе 3 после цифр "5.21.3" дополнить словами "(таблица 3)";
14) в позиции 639 в графе 3 цифры "5.21.1 – 5.21.3" заменить словами "5.21.1 и 5.21.2 (абзац 1)";
15) дополнить позицией 6391 следующего содержания:
"
6391.
пункт 91
раздела V
пункт 13.1 (абзац 1)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
";
16) в позиции 641 в графе 3 слова "абзац 2*" заменить словами "абзац 2)*";
17) в позиции 665 в графе 3 слова "10.7 (абзац 1), 18.1 (абзац 3)" заменить словами "10.7 (абзац 1)*, 18.1 (абзац 3)*";
18) в позиции 671 в графе 3 слова "таблица 11 таблица 12" заменить словами "таблица 11*, таблица 12*";
19) в позициях 673 и 675 в графе 3 цифры "7 – 13*" заменить словами "7, 8, 9*, 10 – 12 и 13*";
20) в позиции 677 в графе 3 цифры "13" заменить цифрами "13*";
21) в позиции 688 в графе 3 слова "10.3 (абзацы 2 – 3)" заменить словами "10.3 (абзацы 2 – 3)*";
22) в позиции 732 в графе 3 слова "таблица 11 таблица 12" заменить словами "таблица 11*, таблица 12*";
23) в позиции 743 в графе 3 цифры "7.4 – 7.6" заменить цифрами "7.4*, 7.5*, 7.6";
24) в позиции 773 в графе 3:
цифры "7.4 – 7.6" заменить словами "7.4* (при наличии), 7.5* (при наличии), 7.6";
цифры "9.7*" исключить;
25) в позиции 777 в графе 3:
цифры "6.3" заменить цифрами "6.4";
слова "13.1.3 (абзац 1)" заменить цифрами "13.1.3";
26) позиции 781 и 786 в графе 3 после цифр "5.1.2" дополнить словами "(абзацы 1 и 2*)";
27) в позиции 806 в графе 3 слова "Б.13, последнее предложение" заменить словами "Б.13 (в части времени покидания кабины машиниста)";
28) в позиции 843 в графе 3 цифры "7.4 – 7.6" заменить словами "7.4* (при наличии), 7.5* (при наличии), 7.6";

29) 844-позицияда 3-графада "(1-сөйлем), 5.21.3 және 5.21.4" деген сөздер "және 5.21.2" деген сөздермен ауыстырылсын;
30) 848-позицияда 3-графада "2*-абзац)" деген сөздер "2-абзац)*" деген сөздермен ауыстырылсын;
31) 890-позиция алып тасталсын;
32) 952-позицияда 3-графада:
"4.9.10" деген цифрлардан кейін "(А қосымшаның А.3 – А.18 кестелері)" деген сөздермен толықтырылсын;
"(А қосымшаның А.3 – А.18 кестелері)" деген сөздер алып тасталсын;
33) 993-позиция 3-графада "3.1.6" деген цифрлардан кейін "(7-аударым) және 3.1.6.1 (1-аударым)" деген сөздермен толықтырылсын;
34) 1005-позицияда 3-графада:
"4.9.10" деген цифрлардан кейін "(А қосымшаның А.3 – А.18 кестелері)" деген сөздермен толықтырылсын;
"(А қосымшаның А.3 – А.18 кестелері)" деген сөздер алып тасталсын;
35) 1013-позицияда 3-графада "3.1.6-тармақтың 8-тармақшасы" деген сөздер "3.1.6-тармақтың 8-аударымы" деген өсздермен ауыстырылсын;
36) 1042-позиция 3-графада "1.2.1" деген цифрлардан кейін "(1-абзацтың екінші сөйлемінен басқа)" деген сөздермен толықтырылсын, "1.2.3" деген цифрлардан кейін "(1 және 2-абзацтар)" деген сөздермен толықтырылсын;
37) 1043-позицияда 3-графада "4.2.3, 4.3.1 – 4.3.3" деген цифрлар "4.3.1 – 4.3.3" деген цифрлармен ауыстырылсын;
38) 1049-позицияда 3-графада "4.1.4, 4.1.7 – 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.28" деген цифрлар "4.1.11, 4.2.2, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.10, 4.2.12, 4.2.13, 4.2.17, 4.2.19, 4.2.20 – 4.2.22, 4.2.24, 4.2.25 және 4.2.27" деген сөздермен ауыстырылсын;
39) 1064 және 1066 позицияларда 3-графада "4.3.6 – 4.3.11" деген цифрлар "4.3.6 және 4.3.9" деген сөздермен ауыстырылсын;
40) 1081-позицияда:
3-графада "4.3.3" деген цифрлар "4.3.3*" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4-графада "үшін" деген сөз "4.3.3*-тармақ тек қана" деген сөздермен ауыстырылсын;
41) 1155-позицияда 3-графада "4.2.3," деген цифрлар алып тасталсын;
42) 1159-позицияда 3-графада "4.1.4, 4.1.7 – 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.28" деген цифрлар "4.1.11, 4.2.2, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.10, 4.2.12, 4.2.13, 4.2.17, 4.2.19, 4.2.20 – 4.2.22, 4.2.24, 4.2.25 және 4.2.27" деген сөздермен ауыстырылсын;
43) 1177 және 1179-позицияларда 3-графада "4.3.6 – 4.3.11" деген цифрлар "4.3.6 – 4.3.9" деген цифрлармен ауыстырылсын;
44) 1190-позицияда:
3-графада "4.3.3" цифрлар "4.3.3*" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4-графада "үшін" деген сөз "4.3.3*-тармақ тек қана" деген сөздермен ауыстырылсын;
45) 1389-позицияда 3-графада "5.4.1-тармақ" деген сөздер алып тасталсын;
46) 1401-позицияда 3-графада "1.8.2" деген цифрлар "11.8.2" деген цифрлармен ауыстырылсын;

29) в позиции 844 в графе 3 слова "(предложение 1), 5.21.3 и 5.21.4" заменить словами "и 5.21.2";
30) в позиции 848 в графе 3 слова "абзац 2*)" заменить словами "абзац 2)*";
31) позицию 890 исключить;
32) в позиции 952 в графе 3:
после цифр "4.9.10" дополнить словами "(таблицы А.3 – А.18 приложения А)";
слова "(таблицы А.3 – А.18 приложения А)" исключить;
33) позицию 993 в графе 3 после цифр "3.1.6" дополнить словами "(перечисление 7) и 3.1.6.1 (перечисление 1)";
34) в позиции 1005 в графе 3:
после цифр "4.9.10" дополнить словами "(таблицы А.3 – А.18 приложения А)";
слова "(таблицы А.3 – А.18 приложения А)" исключить;
35) в позиции 1013 в графе 3 слова "подпункт 8 пункта 3.1.6," заменить словами "перечисление 8 пункта 3.1.6";
36) позицию 1042 в графе 3 после цифр "1.2.1" дополнить словами "(кроме второго предложения абзаца 1)", после цифр "1.2.3" дополнить словами "(абзацы 1 и 2)";
37) в позиции 1043 в графе 3 цифры "4.2.3, 4.3.1 – 4.3.3," заменить цифрами "4.3.1 – 4.3.3";
38) в позиции 1049 в графе 3 цифры "4.1.4, 4.1.7 – 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.28" заменить словами "4.1.11, 4.2.2, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.10, 4.2.12, 4.2.13, 4.2.17, 4.2.19, 4.2.20 – 4.2.22, 4.2.24, 4.2.25 и 4.2.27";
39) в позициях 1064 и 1066 в графе 3 цифры "4.3.6 – 4.3.11" заменить словами "4.3.6 и 4.3.9";
40) в позиции 1081:
в графе 3 цифры "4.3.3" заменить цифрами "4.3.3*";
в графе 4 слово "для" заменить словами "пункт 4.3.3* применяется только для";
41) в позиции 1155 в графе 3 цифры "4.2.3," исключить;
42) в позиции 1159 в графе 3 цифры "4.1.4, 4.1.7 – 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.28" заменить словами "4.1.11, 4.2.2, 4.2.6, 4.2.8 – 4.2.10, 4.2.12, 4.2.13, 4.2.17, 4.2.19, 4.2.20 – 4.2.22, 4.2.24, 4.2.25 и 4.2.27";
43) в позициях 1177 и 1179 в графе 3 цифры "4.3.6 – 4.3.11" заменить цифрами "4.3.6 – 4.3.9";
44) в позиции 1190:
в графе 3 цифры "4.3.3" заменить цифрами "4.3.3*";
в графе 4 слово "для" заменить словами "пункт 4.3.3* применяется только для";
45) в позиции 1389 в графе 3 слова "пункт 5.4.1" исключить;
46) в позиции 1401 в графе 3 цифры "1.8.2" заменить цифрами "11.8.2";

47) 1472-позиция 3-графада "4.2.3" деген цифрлардан кейін "(2-абзацтан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
48) 1552-позиция 3-графада "5.4.1" деген цифрлардан кейін "(1-абзац, 3-тармақша)" деген сөздермен толықтырылсын;
49) 1597-позицияда 3-графада "1-абзац" деген сөздер "бірінші сөйлем" деген сөздермен ауыстырылсын;
50) 1713-позицияда 3-графада "7.10.1, 7.10.2," деген цифрлар алып тасталсын;
51) 1991-позицияда 3-графада "және 6.1.10" деген сөздер ", 6.1.10**, 6.1.11**, 6.1.12** және 6.1.13**" деген сөздермен ауыстырылсын;
52) 2257-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
2257.
V бөлімнің
97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
";
53) 2259 және 2260-позициялар мынада редакцияда жазылсын:
"
2259.
V бөлімнің
99-тармағы
4.7-тармақ
МЕМСТ 33188-2014
"Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетек муфталары. Резеңке кордты қабықшалар. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2025 дейін қолданылады
2260.
4.6.2-тармақ
МЕМСТ 33188-2024
"Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетек муфталары. Резеңке кордты қабықшалар. Жалпы техникалық талаптар"
";
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде:
1) 20, 29, 94 және 105-позициялар алып тасталсын;
2) 149-позицияда 3-графада "8-бөлім" деген өсздер алып тасталсын;
3) 158, 175, 191, 197 және 339-позициялар алып тасталсын;
4) 454 және 522-позицияларда 3-графада "батареялы қондырғылар қауіпсіздік талаптары" деген сөздер "Батареялы қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары" деген өсздермен ауыстырылсын;
5) 595-позиияда 3-графада "8 және 9-бөлімдер" деген сөздер алып тасталсын;
6) 598-позиция алып тасталсын;
7) 811, 910, 979, 1165, 1263, 1401, 1437 және 1503-позицияларда 3-графада мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "МЕМСТ Р 52082-2023 "3 – 750 кВ кернеуге арналған сыртқы қондырғының полимерлі тірек изоляторлары. Жалпы техникалық талаптар".
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде:

47) позицию 1472 в графе 3 после цифр "4.2.3" дополнить словами "(кроме абзаца 2)";
48) позицию 1552 в графе 3 после цифр "5.4.1" дополнить словами "(абзац 1, подпункт 3)";
49) в позиции 1597 в графе 3 слова "абзац 1" заменить словами "первое предложение";
50) в позиции 1713 в графе 3 цифры "7.10.1, 7.10.2," исключить;
51) в позиции 1991 в графе 3 слова "и 6.1.10" заменить словами ", 6.1.10**, 6.1.11**, 6.1.12** и 6.1.13**";
52) позицию 2257 изложить в следующей редакции:
"
2257.
пункт 97
раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
";
53) позиции 2259 и 2260 изложить в следующей редакции:
"
2259.
пункт 99
раздела V
пункт 4.7
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2025
2260.
пункт 4.6.2
ГОСТ 33188-2024 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
".
2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
1) позиции 20, 29, 94 и 105 исключить;
2) в позиции 149 в графе 3 слова "Раздел 8" исключить;
3) позиции 158, 175, 191, 197 и 339 исключить;
4) в позициях 454 и 522 в графе 3 слова "батарейные требования безопасности" заменить словами "батарейные. Требования безопасности";
5) в позиции 595 в графе 3 слова "Разделы 8 и 9" исключить;
6) позицию 598 исключить;
7) в позициях 811, 910, 979, 1165, 1263, 1401, 1437 и 1503 в графе 3 текст изложить в следующей редакции: "ГОСТ Р 52082-2023 "Изоляторы полимерные опорные наружной установки на напряжение 3 – 750 кВ. Общие технические условия".
3. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011), утвержденном указанным Решением:

1) 613-позицияда:
3-графада "4.13.1 14.13.2" деген цифрлар "4.13.1 және 14.13.2" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-графада "01.01.2025 бастап қолданылады" деген сөздер алып тасталсын;
2) 825-позицияда 3-графада "5.5.1, 5.6.1, 5.16, 5.18" деген цифрлар "5.5, 5.6.1, 5.16-тармақтар (санаты мен типіне қарай) және 5.18 (типіне қарай)" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінің 99, 222, 272, 418, 513, 634, 648 және 706-позицияларында 3-графада мәтін мынадай редакцияда жазылсын: МЕМСТ Р 52082-2023 "3 – 750 кВ кернеуге арналған сыртқы қондырғының полимерлі тірек изоляторлары. Жалпы техникалық талаптар".
5. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде:
1) 95-позиция 3-графада "тармақтар" деген сөзден кейін "5.1.2," деген цифрлармен толықтырылсын;
2) 203-позицияда 3-графада ", 5.4.1 с учетом пункта 5.4.4, 5,4.3, 5.4.2" деген сөздер "(типіне, санатына және беріктілік сыныбына қарай), 5.4.1 (5.4.3-тармақты ескере отырып) және 5.4.2-тармақ" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 206-позицияда 3-графада "5.1.3, 5.5.1, 5.6.1, 5.16 және 5.18" деген сөздер "5.5, 5.6.1, 5.16 (санатына және типіне қарай) және 5.18 (типіне қарай) деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 207-позицияда 3-графада "5.1.3, 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (санатына қарай," деген сөздер "5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (санатына қарай) және" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 208-позицияда 3-графада "5.1.4, 5.5, 5.6.1 (санатына және типіне қарай), 5.12" деген сөздер "5.5, 5.6.1, 5.12 (санатына қарай)" деген сөздермен ауыстырылсын.

1) в позиции 613:
в графе 3 цифры "4.13.1 14.13.2" заменить словами "4.13.1 и 14.13.2";
в графе 4 слова "применяется с 01.01.2025" исключить;
2) в позиции 825 в графе 3 цифры "5.5.1, 5.6.1, 5.16, 5.18" заменить словами "пункты 5.5, 5.6.1, 5.16 (в зависимости от категории и типа) и 5.18 (в зависимости от типа)".
4. В позициях 99, 222, 272, 418, 513, 634, 648 и 706 перечня международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденного указанным Решением, в графе 3 текст изложить в следующей редакции: "ГОСТ Р 52082-2023 "Изоляторы полимерные опорные наружной установки на напряжение 3 – 750 кВ. Общие технические условия".
5. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011), утвержденном указанным Решением:
1) позицию 95 в графе 3 после слова "пункты" дополнить цифрами "5.1.2,";
2) в позиции 203 в графе 3 слова ", 5.4.1 с учетом пункта 5.4.4, 5.4.3, 5.4.2" заменить словами "(в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.4.1 (с учетом пункта 5.4.3) и пункт 5.4.2";
3) в позиции 206 в графе 3 слова "5.1.3, 5.5.1, 5.6.1, 5.16 и 5.18" заменить словами "5.5, 5.6.1, 5.16 (в зависимости от категории и типа) и 5.18 (в зависимости от типа)";
4) в позиции 207 в графе 3 слова "5.1.3, 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (в зависимости от категории," заменить словами "5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (в зависимости от категории) и";
5) в позиции 208 в графе 3 слова "5.1.4, 5.5, 5.6.1 (в зависимости от категории и типа), 5.12" заменить словами "5.5, 5.6.1, 5.12 (в зависимости от категории)".