Жеке пайдалануға арналған тауарларға жатпайтын тауарлар санаттарының тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 62 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 256-бабының 6-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 12913-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес жеке пайдалануға арналған тауарларға жатпайтын тауарлар санаттарының тізбесіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 107 шешіміне № 6 қосымша) өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
В. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
А. Касымалиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2024 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 62 шешіміне
ҚОСЫМША
Жеке пайдалануға арналған тауарларға жатпайтын тауарлар санаттарының тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 7-тармақта "отынды" деген сөзден кейін ", сондай -ақ, егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында өзгеше көзделмесе, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 107 шешіміне 2-қосымшада көзделген критерийлерге сай келетін, пайдалануда болған, бөлшек саудада сату үшін дайындалған және (немесе) тұтыну ыдысына (қаптамасына) бөлініп салынған өзге де дайын бұйымдарды" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 10-тармақта "іштен" деген сөздің алдынан "Көлік құралдарына арналған" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 11-тармақ "(тұрмыстық жылыту қазандықтарын қоспағанда (30 кВт дейін))" деген сөздермен толықтырылсын.
4. 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тұрмыстық ыдыс жуғыш машиналарды;
мүгедектер мен мүмкіндігі шектеулі адамдарды көтеруге және орнын ауыстыруға арналған мобильді жабдықты;
қуаты 10 кВт аспайтын немесе қуаты 10 а. к. аспайтын моторлы қозғалтқышы бар 220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын соқалы және роторлы қар тазалағыштарды;
көгалдарға арналған шөп шабатын машиналарды, мотоблоктар мен мотоқопсытқыштарға арналған аспалы жабдықты (оның ішінде картоп қазғыштарды);
сауу қондырғылары мен аппараттарды;
100 жұмыртқаға дейінгі тұрмыстық инкубаторларды;
220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын және салмағы 30 кг дейінгі жемшөп ұсатқыштарды, астық ұсатқыштарды, қолмен немесе жемшөп кескіштерді;
220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын тоқу машиналарын және салмағы 20 кг-ға дейін, қолмен кесте тігу машиналарын;
электр қозғалтқыштары бар жону станоктарын, қайрау станоктарын (қайрақ), 220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын және салмағы 20 кг дейінгі электр қозғалтқышы, тізбекті қайрауға арналған станоктарды;
220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын және салмағы 20 кг дейінгі металл кесетін станоктарды;
220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын және салмағы 20 кг дейінгі қайрау (тегістеу) станоктарын;
тұрмыстық механикалық араларды;
220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын және салмағы 20 кг дейінгі тұрмыстық бұрғылау станоктарын;
220 В дейінгі кернеу желісіне қосылатын және салмағы 20 кг дейінгі ағаш және басқа да қатты материалдарды өңдеуге арналған тұрмыстық станоктарды;

О внесении изменений в перечень категорий товаров, не относящихся к товарам для личного пользования
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 6 сентября 2024 года № 62.
В соответствии с пунктом 6 статьи 256 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 12913 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в перечень категорий товаров, не относящихся к товарам для личного пользования (приложение № 6 к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 107), изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 6 сентября 2024 г. № 62
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень категорий товаров, не относящихся к товарам для личного пользования
1. Пункт 7 после слова "емкости" дополнить словами ", а также товаров, бывших в употреблении, отвечающих критериям, предусмотренным примечанием 2 к приложению № 1 к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 107, иных готовых изделий, подготовленных для розничной продажи и (или) расфасованных в потребительскую тару (упаковку), если иное не предусмотрено законодательством государства – члена Союза".
2. Пункт 10 после слова "сгорания" дополнить словами "для транспортных средств".
3. Пункт 11 дополнить словами "(за исключением бытовых отопительных котлов (до 30 кВт))".
4. Пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Машины, механизмы, оборудование, классифицируемые в товарных позициях 8401, 8402, 8405, 8406, 8410, 8411, 8417, 8420, 8422, 8426 – 8430, 8433 – 8442, 8444 00 – 8449 00 000 0, 8453 – 8466, 8468, 8474 – 8480, 8486, 8487, 8514, 8530, 8534 00, 8535, 8545, 8548 00, 9024, 9027, 9030, 9031 ТН ВЭД ЕАЭС, за исключением:
посудомоечных машин бытовых;
мобильного оборудования для подъема и перемещения инвалидов и лиц с ограниченными возможностями;
снегоочистителей плужных и роторных, подключаемых к сети напряжения до 220 В, мощностью не более 10 кВт или с моторным двигателем мощностью не более 10 л.с.;
косилок для газонов, навесного оборудования (в том числе картофелекопалок) для мотоблока и мотокультиватора;
установок и аппаратов доильных;
инкубаторов бытовых до 100 яиц;
кормоизмельчителей, кормодробилок, корморезок ручных или подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 30 кг;
садовых измельчителей бытовых, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 30 кг;
вязальных машин, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 20 кг, ручных вышивальных машин;
точильных станков, заточных станков (точил) с электродвигателем, станков для заточки цепи, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 20 кг;
станков отрезных по металлу, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 20 кг;
точильных (шлифовальных) станков, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 20 кг;
бытовых механических пил;
сверлильных станков бытовых, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 20 кг;
бытовых станков для обработки дерева и других твердых материалов, подключаемых к сети напряжения до 220 В и весом до 20 кг;

7. Мынадай мазмұндағы 21 – 30-тармақтармен толықтырылсын:
"21. ЕАЭО СЭҚ ТН 23 тобының позицияларында сыныпталатын тамақ өнеркәсібінің қалдықтары мен шығарындылары (мал азығын қоспағанда).
22. ЕАЭО СЭҚ ТН 26 тобының позицияларында сыныпталатын рудалар, қож және күл.
23. ЕАЭО СЭҚ ТН 28 тобының позицияларында сыныпталатын бейорганикалық химия өнімдері, бейорганикалық немесе органикалық қымбат бағалы металдардың, сирек жер металдарының, радиоактивті элементтердің немесе изотоптардың қосылыстары.
24. ЕАЭО СЭҚ ТН 29 тобының позицияларында жіктелетін органикалық химиялық қосылыстар.
25. ЕАЭО СЭҚ ТН 9508 тауар позициясында жіктелетін карусельдер, әткеншектер, тирлер және басқа да аттракциондар, жылжымалы цирктер және жылжымалы хайуанаттар бақтары, жылжымалы театрлар.
26. ЕАЭО СЭҚ ТН 9618 00 000 0 тауар позициясында жіктелетін тігіншілерге арналған манекендер және өзге де манекендер, автомат-манекендер және витриналарды ресімдеуге арналған жылжымалы заттар.
27. ЕАЭО СЭҚ ТН 36 тобының позицияларында жіктелетін жарылғыш заттар, пиротехникалық бұйымдар, пирофор қорытпалары, кейбір жанғыш заттар (сіріңкелерді қоспағанда).
28. ЕАЭО СЭҚ ТН 3901 – 3914 00 000 0 тауар позицияларында жіктелетін бастапқы нысандағы пластмассалар.
29. Тауарларға тауар белгісін қондыруға арнайы арналған кез келген материалдардан жасалған қалыптар, престер, матрицалар.
30. Бөлшектелген түрде әкелінетін, бірақ салмағы жапсырмаларда, буып-түю парақтарында, бұйымдардың паспорттарында, кепілдік талондарында, өзге де құжаттарда көрсетілген салмаққа сәйкес келмейтін және кедендік баждарды, салықтарды төлемей жеке пайдалануға арналған тауарларды Одақтың кедендік аумағына әкелудің салмақтық нормасынан асатын, бір қарағанда дайын өнімнің түрін білдіретін тұрмыстық техника.".

7. Дополнить пунктами 21 – 30 следующего содержания:
"21. Остатки и отходы пищевой промышленности, классифицируемые в позициях группы 23 ТН ВЭД ЕАЭС (за исключением кормов для животных).
22. Руды, шлак и зола, классифицируемые в позициях группы 26 ТН ВЭД ЕАЭС.
23. Продукты неорганической химии, соединения неорганических или органических драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, классифицируемые в позициях группы 28 ТН ВЭД ЕАЭС.
24. Органические химические соединения, классифицируемые в позициях группы 29 ТН ВЭД ЕАЭС.
25. Карусели, качели, тиры и прочие аттракционы, цирки передвижные и зверинцы передвижные, театры передвижные, классифицируемые в товарной позиции 9508 ТН ВЭД ЕАЭС.
26. Манекены для портных и прочие манекены, манекены-автоматы и движущиеся предметы для оформления витрин, классифицируемые в товарной позиции 9618 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС.
27. Взрывчатые вещества, пиротехнические изделия, пирофорные сплавы, некоторые горючие вещества, классифицируемые в позициях группы 36 ТН ВЭД ЕАЭС (за исключением спичек).
28. Пластмассы в первичных формах, классифицируемые в товарных позициях 3901 – 3914 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС.
29. Формы, прессы, матрицы из любых материалов, которые специально предназначены для нанесения товарного знака на товары.
30. Бытовая техника, ввозимая в разукомплектованном виде, но визуально представляющая собой вид готового изделия, вес которого не соответствует весу, указанному на ярлыках, упаковочных листах, в паспортах изделий, гарантийных талонах, иных документах и превышающему весовую норму ввоза на таможенную территорию Союза товаров для личного пользования без уплаты таможенных пошлин, налогов.".