Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінен 3002 90 800 0 қосалқы позициясын алып тастау туралы, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі мен Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 25 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 19-бабына, 2015 жылғы 16 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тауарларды әкелу мен олардың айналысының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабына және Еуразиялық экономикалық одақтың жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 4 және 132-тармақтарына сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген комиссияның Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінен мынадай ұстаным алынып тасталсын:
"3002 90 800 0
– – басқалар
6,571С)".
2. Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 14 қазандағы шешімімен бекітілген осындай баж мөлшерлемелерінің мөлшерлері қолданылатын тауарлар тізбесінен алып тасталсын 2015 ж. № 59, келесі позиция:
"3002 90 800 0
– – басқалар
03".
3. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 13 қаңтардағы № 8 шешімімен бекітілген тарифтік преференциялар берілетін дамушы елдерден немесе аз дамыған елдерден шығарылатын тауарлар тізбесінің II бөлімінен ЕАЭО СЭҚ ТН "3002 90 800 0" коды алынып тасталсын.
4. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 16 шешімімен бекітілген кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін өзгерту туралы шешімді Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі қабылдайтын сезімтал тауарлар тізбесінен мынадай ұстаным алып тасталсын:
"3002 90 800 0
– – басқалар".
5. Осы шешім ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2024 жылғы 1 шілдеден ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
М. Григорян И. Петришенко С. Жұманғарин А. Қасымалиев А. Оверчук

Об исключении из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза подсубпозиции 3002 90 800 0, а также о внесении изменений в некоторые решения Совета Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2024 года № 25.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза от 16 октября 2015 года и пунктами 4 и 132 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Исключить из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующую позицию:
"3002 90 800 0
– – прочие
6,571С)".
2. Исключить из перечня товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, следующую позицию:
"3002 90 800 0
– – прочие
03".
3. Исключить из раздела II перечня товаров, происходящих из развивающихся стран или из наименее развитых стран, в отношении которых при ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза предоставляются тарифные преференции, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 13 января 2017 г. № 8, код "3002 90 800 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
4. Исключить из перечня чувствительных товаров, в отношении которых решение об изменении ставки ввозной таможенной пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 г. № 16, следующую позицию:
"3002 90 800 0
– – прочие".
5. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 июля 2024 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук