Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифінің оптикалық талшықтарды өндіру үшін бастапқы нысандардағы эпоксидті және полиуретанды шайырлардың жекелеген түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № 12 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 16 және 18-тармақтарына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 1 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне тіркелген № 1 қосымшаның 4-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифінің ЕАЭО СЭҚ ТН 3907 30 000 1 және 3909 50 900 1 кодтарымен жіктелетін оптикалық талшықтарды өндіру үшін бастапқы нысандардағы эпоксидті және полиуретанды шайырлардың жекелеген түрлеріне қатысты кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері 2024 жылғы 1 наурыздан бастап 2026 жылғы 28 ақпанды қоса алғанда кедендік құнның 0 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН 3907 30 000 1 және 3909 50 900 1 кодтары бар позицияларда Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифіне ескертуге "84С)" сілтемесі "94С)" сілтемесімен ауыстырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифіне ескертпелерде:
84С ескерту күші жойылды деп танылсын;
мынадай мазмұндағы 94С ескертумен толықтырылсын:
"94С) Кедендік құнның 0 (нөл) % мөлшерінде кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі 01.03.2024 бастап 28.02.2026 қоса алғанда қолданылады.".
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2024 жылғы 1 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
М. Григорян И. Петришенко С. Жұманғарин А. Касымалиев А. Оверчук

Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов смол эпоксидных и полиуретанов в первичных формах для производства волокон оптических
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 1 марта 2024 года № 12.
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 16 и 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 4 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1.  Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении отдельных видов смол эпоксидных и полиуретанов в первичных формах для производства волокон оптических, классифицируемых кодами 3907 30 000 1 и 3909 50 900 1 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с 1 марта 2024 г. по 28 февраля 2026 г. включительно.
2.  Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) в позициях с кодами 3907 30 000 1 и 3909 50 900 1 ТН ВЭД ЕАЭС ссылку на примечание к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза "84С)" заменить ссылкой "94С)";
б) в примечаниях к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза:
примечание 84С признать утратившим силу;
дополнить примечанием 94С следующего содержания:
"94С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с 01.03.2024 по 28.02.2026 включительно.".
3.  Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 марта 2024 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук