Еуразиялық экономикалық одақ Соты алқасының 2024 жылғы 29 қазандағы шешімін орындау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 152 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Соты алқасының 2024 жылғы 29 қазандағы "Белйодобром" сауда жекеменшік унитарлық кәсіпорны мен "Белфармаком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен дауласу туралы іс бойынша, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2024 жылғы 28 мамырдағы № 61 "Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы ережелерін бұзу белгілерінің болуы туралы" шешімін орындау мақсатында, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 99 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істерді қарау тәртібінің 44-тармағымен, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. "Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы ережелерін бұзудың болуы туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2024 жылғы 28 мамырдағы № 61 шешімінің 1-тармағының "а" және "б" тармақшаларының, 3-5-тармақтарының күші жойылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссияның 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 77/анқ ұйғарымымен қозғалған Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істі қарау қайта басталсын.
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

Об исполнении Решения Коллегии Суда Евразийского экономического союза от 29 октября 2024 г.
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2024 года № 152
Во исполнение Решения Коллегии Суда Евразийского экономического союза от 29 октября 2024 г. по делу об оспаривании торговым частным унитарным предприятием "Белйодобром" и обществом с ограниченной ответственностью "Белфармаком" Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 мая 2024 г. № 61 "О наличии нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках" и руководствуясь пунктом 111 Статута Суда Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктом 44 Порядка рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 99, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Отменить подпункты "а" и "б" пункта 1, пункты 3 – 5 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 мая 2024 г. № 61 "О наличии нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках".
2. Возобновить рассмотрение дела о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, возбужденное определением Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2022 г. № 77/опр.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев