Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 139 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 8-бабы 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі "Кеден құжаттарын толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" № 378 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 139 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышында (2-қосымша):
а) 172 және 173 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"172
Аумақтық оқшауланған кешенді ("Сколково" инновациялық орталығын) құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету жобасына қатысушылардың зерттеу қызметін жүзеге асыру және нәтижелерін коммерцияландыру мақсатында әкелінетін, оларға қатысты кедендік әкелу бажын және қосылған құн салығын төлеу жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар берілетін тауарлар (акцизделетін тауарларды қоспағанда) (Ресей Федерациясы үшін)
173
172 кодымен көрсетілген тауарларды қоспағанда, аумақтық оқшауланған кешенді ("Сколково" инновациялық орталығын) құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету жобасын іске асыру мақсатында өткізілетін тауарлар (Ресей Федерациясы үшін)";
б) 206 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"207
Аумақтық оқшауланған кешеннің ("Сколково" инновациялық орталығының) жер учаскелерінде орналасқан халықаралық медициналық кластер аумағында жылжымайтын мүлік объектілерін салу, жабдықтау және техникалық жарақтандыру кезінде пайдалану мақсатында өткізілетін немесе аталған медициналық кластер қызметінің мақсаттарына сәйкес келетін қызметті жүзеге асыру үшін қажетті тауарлар (Ресей Федерациясы үшін)".
2. Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышында (7-қосымша):
а) 1.1-кіші бөлім ГМ коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"ЕАЭО СЭҚ ТН 4413 00 000 0 және 8535 90 000 8 кодтарымен сыныпталатын, трансформаторлар өндіруге арналған және Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
ТТ

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2024 года № 139
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 декабря 2024 г. № 139
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе особенностей перемещения товаров (Приложение 2):
а) позиции с кодами 172 и 173 изложить в следующей редакции:
"172
Товары (за исключением подакцизных товаров), ввозимые в целях осуществления исследовательской деятельности и коммерциализации результатов участниками проекта создания и обеспечения функционирования территориально обособленного комплекса (инновационного центра "Сколково"), в отношении которых предоставляются субсидии на возмещение затрат по уплате ввозной таможенной пошлины и налога на добавленную стоимость (для Российской Федерации)
173
Товары, перемещаемые в целях реализации проекта создания и обеспечения функционирования территориально обособленного комплекса (инновационного центра "Сколково"), за исключением товаров, указанных под кодом 172 (для Российской Федерации)";
б) после позиции с кодом 206 дополнить позицией следующего содержания:
"207
Товары, перемещаемые в целях использования при строительстве, оборудовании и техническом оснащении объектов недвижимости на территории международного медицинского кластера, размещенного на земельных участках территориально обособленного комплекса (инновационного центра "Сколково"), или необходимые для осуществления деятельности, соответствующей целям деятельности указанного медицинского кластера (для Российской Федерации)".
2. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):
а) подраздел 1.1 после позиции с кодом ГМ дополнить позициями следующего содержания:
"Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении товаров, классифицируемых кодами 4413 00 000 0 и 8535 90 000 8 ТН ВЭД ЕАЭС, предназначенных для производства трансформаторов и ввозимых в Республику Беларусь, Республику Казахстан, Кыргызскую Республику и Российскую Федерацию
ТТ

ЕАЭО СЭҚ ТН 8407 90 900 9, 8418 69 000 8, 8481 10 190 8, 8481 10 990 8, 8481 30 910 8, 8481 30 990 8, 8481 40 100 0, 8481 40 900 9, 8481 80 599 0, 8481 80 639 0, 8481 80 690 0, 8481 80 739 9, 8481 80 790 0, 8481 80 819 9, 8481 80 850 8, 8481 80 870 0, 8481 80 990 7, 8505 11 000 0, 8505 19 900 0, 8505 90 200 9 және 8505 90 900 0 кодтарымен сыныпталатын және аз тонналық сұйытылған табиғи газды өндіру және өткізу объектілерін салуға, жарақтандыруға (жабдықтарды өндіруді (құрастыруды) қоса алғанда) және (немесе) оларға техникалық қызмет көрсетуге арналған жабдықтар мен бөлшектердің жекелеген түрлеріне қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
ПГ";
б) 4.2-кіші бөлімнің 4.2.1-тармағы мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Мөлшерлемелері Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленген тауарларға қатысты кедендік әкету бажын қолданбау
НС";
в) 4.4-кіші бөлімнің 4.4.1-тармағы ЛО коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясына әкелінетін асыл тұқымды ірі қара малға; асыл тұқымды шошқаларға; асыл тұқымды қойларға; асыл тұқымды ешкілерге; асыл тұқымды жылқыларға; асыл тұқымды құстарға (асыл тұқымды жұмыртқаларға); асыл тұқымды балықтарға; асыл тұқымды бұқалардан, асыл тұқымды шошқалардан, асыл тұқымды қойлардан, асыл тұқымды ешкілерден, асыл тұқымды айғырлардан алынған тұқымдарға (ұрықтарға); асыл тұқымды ірі қара малдан, асыл тұқымды шошқалардан, асыл тұқымды қойлардан, асыл тұқымды ешкілерден, асыл тұқымды жылқылардан алынған эмбриондарға; асыл тұқымды балықтардан алынған жас шабақтар мен эмбриондарға қатысты 10% мөлшерінде ҚҚС мөлшерлемесін қолдану
ЛЯ".
3. Құжат түрлері мен мәліметтер сыныптауышында (8-қосымша):
а) 1-бөлімде:
01021 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"01022
Беларусь Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің авиация департаменті берген азаматтық ұшқышсыз ұшатын аппараттар мен авиамодельдерді Беларусь Республикасына әкелуге рұқсатнама (Беларусь Республикасы үшін)
01027
Тауарларға арнайы шаралар қолданылмайтын құжат (Беларусь Республикасы үшін)
01128
Тауарларды әкетуге келісуді растайтын құжат (Беларусь Республикасы үшін)";
01163 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"01164
Ресей Федерациясының шет мемлекеттермен әскери-техникалық ынтымақтастығын дамыту туралы шарттар шеңберінде ресімделген Ресей Федерациясына әкелуге (Ресей Федерациясынан әкетуге) арналған әскери мақсаттағы өнімдердің тізбелерінен үзінді көшірмелер (Ресей Федерациясы үшін)";

Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении отдельных видов оборудования и частей, классифицируемых кодами 8407 90 900 9, 8418 69 000 8, 8481 10 190 8, 8481 10 990 8, 8481 30 910 8, 8481 30 990 8, 8481 40 100 0, 8481 40 900 9, 8481 80 599 0, 8481 80 639 0, 8481 80 690 0, 8481 80 739 9, 8481 80 790 0, 8481 80 819 9, 8481 80 850 8, 8481 80 870 0, 8481 80 990 7, 8505 11 000 0, 8505 19 900 0, 8505 90 200 9 и 8505 90 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС и предназначенных для строительства, оснащения (включая производство (сборку) оборудования) и (или) технического обслуживания объектов производства и реализации малотоннажного сжиженного природного газа
ПГ";
б) пункт 4.2.1 подраздела 4.2 дополнить позицией следующего содержания:
"Неприменение вывозной таможенной пошлины в отношении товаров, ставки по которым установлены законодательством Российской Федерации
НС";
в) пункт 4.4.1 подраздела 4.4 после позиции с кодом ЛО дополнить позицией следующего содержания:
"Применение ставки НДС в размере 10% в отношении ввозимых в Российскую Федерацию племенного крупного рогатого скота; племенных свиней; племенных овец; племенных коз; племенных лошадей; племенной птицы (племенного яйца); племенных рыб; семени (спермы), полученного от племенных быков, племенных свиней, племенных баранов, племенных козлов, племенных жеребцов; эмбрионов, полученных от племенного крупного рогатого скота, племенных свиней, племенных овец, племенных коз, племенных лошадей; эмбрионов, молоди, полученных от племенных рыб
ЛЯ".
3. В классификаторе видов документов и сведений (Приложение 8):
а) в разделе 1:
после позиции с кодом 01021 дополнить позициями следующего содержания:
"01022
Разрешение на ввоз гражданских беспилотных летательных аппаратов и авиамоделей в Республику Беларусь, выданное Департаментом по авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Беларусь (для Республики Беларусь)
01027
Документ, при наличии которого на товары не распространяются специальные меры (для Республики Беларусь)
01128
Документ, подтверждающий согласование вывоза товаров (для Республики Беларусь)";
после позиции с кодом 01163 дополнить позицией следующего содержания:
"01164
Выписки из перечней продукции военного назначения, предназначенной для ввоза в Российскую Федерацию (вывоза из Российской Федерации), оформленные в рамках договоров о развитии военно-технического сотрудничества Российской Федерацией с иностранными государствами (для Российской Федерации)";

б) 9-бөлімде 09057 коды бар позициядағы "қосу туралы куәландырушы" деген сөздер "қосуды растайтын" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Өндіріп алуы кедендік органдарға жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлем түрлерінің сыныптауышында (9-қосымша):
а) 1-бөлім мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Жеке тұлғалар сатып алған электрондық сауда тауарларын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге қатысты алынатын кедендік баж
2270";
б) 2-бөлімде:
2.1-кіші бөлім 1030 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Электрондық сауда тауарларын шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасағаны үшін кедендік алымдар
1100";
2.3-кіші бөлім 3150 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс әкетілетін электрондық сауда тауарларына қатысты кедендік баж
3160";
2.4-кіші бөлім мынадай мазмұндағы 2.4.23 – 2.4.25 тармақтармен толықтырылсын:

б) в разделе 9 в позиции с кодом 09057 слова "свидетельствующий о включении" заменить словами "подтверждающий включение".
4. В классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):
а) раздел 1 дополнить позицией следующего содержания:
"Таможенная пошлина в отношении товаров электронной торговли, приобретенных физическими лицами, взимаемая в связи с их ввозом на таможенную территорию Евразийского экономического союза
2270";
б) в разделе 2:
подраздел 2.1 после позиции с кодом 1030 дополнить позицией следующего содержания:
"Таможенные сборы за совершение таможенных операций, связанных с выпуском товаров электронной торговли
1100";
подраздел 2.3 после позиции с кодом 3150 дополнить позицией следующего содержания:
"Таможенная пошлина в отношении товаров электронной торговли, вывозимых из Российской Федерации за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза
3160";
подраздел 2.4 дополнить пунктами 2.4.23 – 2.4.25 следующего содержания:

"2.4.23. Этил спиртінің (этанол) фармацевтикалық субстанциясына акциз
4410
2.4.24. Никотинді шикізатқа акциз
4420
2.4.25. Қыздыруға арналған никотин құрамды темекісіз қоспаға акциз
4430".
5. Валюта сыныптауышында (23-қосымша):
а) 932 коды бар позиция "8" деген сілтеме белгісімен толықтырылсын;
б) мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"924
ZWG
Зимбабве алтыны";
в) 7-сілтемеден кейін мынадай мазмұндағы 8-сілтемемен толықтырылсын:

"2.4.23. Акциз на фармацевтическую субстанцию спирта этилового (этанол)
4410
2.4.24. Акциз на никотиновое сырье
4420
2.4.25. Акциз на бестабачную никотинсодержащую смесь для нагревания
4430".
5. В классификаторе валют (Приложение 23):
а) позицию с кодом 932 дополнить знаком сноски "8";
б) дополнить позицией следующего содержания:
"924
ZWG
Зимбабвийский золотой";
в) после сноски 7 дополнить сноской 8 следующего содержания: