Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 39 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 5 қарашадағы № 122 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 52-бабының 2-тармағына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 3-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 1 қосымша), Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне тіркелген №2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың "Тасымалдауға және (немесе) пайдалануға дайындалған табиғи жанғыш газдың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің өтпелі ережелері туралы" №39 шешімінің (ЕАЭО TP 046/2018) 1-тармағында:
а) "а" тармақшасының бірінші абзацындағы ", бірақ 2025 жылғы 1 қаңтардан кеш емес" деген сөздер "жасасуы Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың (бұдан әрі – Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт) 104-бабының 5-тармағында көзделген Одақтың ортақ газ нарығын қалыптастыру туралы Одақ шеңберінде жасасқан халықаралық шарт күшіне енген күнге дейін, бірақ 2030 жылғы 1 қаңтардан кеш емес" деген сөздермен ауыстырылсын.
б) "б" тармақшасындағы және "в" тармақшасының бірінші абзацындағы "2025 жылғы 1 қаңтар" деген сөздер "Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың күшіне ену күні, бірақ 2030 жылғы 1 қаңтардан кеш емес" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 39
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 ноября 2024 года № 122
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 3 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 39 "О переходных положениях технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности газа горючего природного, подготовленного к транспортированию и (или) использованию" (TP ЕАЭС 046/2018)":
а) в абзаце первом подпункта "а" слова ", но не позднее 1 января 2025 г." заменить словами "и применяются до даты вступления в силу международного договора в рамках Союза о формировании общего рынка газа Союза, заключение которого предусмотрено пунктом 5 статьи 104 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – международный договор в рамках Союза), но не позднее 1 января 2030 г.";
б) в подпункте "б" и абзаце первом подпункта "в" слова "1 января 2025 г." заменить словами "даты вступления в силу международного договора в рамках Союза, но не позднее 1 января 2030 г.,".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев