Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы № 23 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 10 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру барысы туралы ақпаратын ескере отырып, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы "Еуразиялық экономикалық одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру туралы" № 23 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 10 шешіміне
ҚОСЫМША
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы № 23 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Осы аталған шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру бағдарламасының 3-тармағының 2-тармақшасында және 9-тармағының 3-тармақшасында "2025 жылғы 1 қаңтар" деген сөздер "2027 жылғы 1 қаңтар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы аталған шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру бойынша іс-шаралар жоспарында:
а) 1-тармақтың екінші бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2026 жыл (Одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру туралы халықаралық шартқа қол қоюдан ерте емес)" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 2-тармақтың екінші бағанда "2021 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 7-тармақтың екінші бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2026 жыл (Одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру туралы халықаралық шартқа қол қоюдан ерте емес)" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 8-тармақта:
бірінші бағанда "Қабылдау" сөзі "Қол қою" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 10-тармақтың екінші бағанда "2024 жыл" деген сөздер "2026 жыл (Одақтың мұнай және мұнай өнімдерінің ортақ нарықтарын қалыптастыру туралы халықаралық шартқа қол қоюдан ерте емес) деген сөздермен ауыстырылсын".

О внесении изменений в Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 декабря 2018 г. № 23
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 26 декабря 2024 года № 10.
С учетом информации Евразийской экономической комиссии о ходе формирования общих рынков нефти и нефтепродуктов Евразийского экономического союза Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 декабря 2018 г. № 23 "О формировании общих рынков нефти и нефтепродуктов Евразийского экономического союза" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыркызской
Республики
От Российской
Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического совета
от 26 декабря 2024 г. №10
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 декабря 2018 г. № 23
1. В подпункте 2 пункта 3 и подпункте 3 пункта 9 Программы формирования общих рынков нефти и нефтепродуктов Евразийского экономического союза, утвержденной указанным Решением, слова "1 января 2025 г." заменить словами "1 января 2027 г.".
2. В плане мероприятий по формированию общих рынков нефти и нефтепродуктов Евразийского экономического союза, утвержденном указанным Решением:
а) в пункте 1 в графе второй слова "2024 год" заменить словами "2026 год (не ранее подписания международного договора о формировании общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза)";
б) в пункте 2 в графе второй слова "2021 год" заменить словами "2025 год";
в) в пункте 7 в графе второй слова "2024 год" заменить словами "2026 год (не ранее подписания международного договора о формировании общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза)";
г) в пункте 8:
в графе первой слово "Принятие" заменить словом "Подписание";
в графе второй слова "2024 год" заменить словами "2025 год";
д) в пункте 10 в графе второй слова "2024 год" заменить словами "2026 год (не ранее подписания международного договора о формировании общих рынков нефти и нефтепродуктов Союза)".