"Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалі туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2024 жылғы 8 мамырдағы № 7 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпаратын ескере отырып, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалін тағайындау.
2. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалі туралы ереже бекітілсін.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалінің нобайын, "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалінің сипаттамасын, "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалінің нобайын бекітсін және көрсетілген медальдардың санын айқындасын.
4. "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медальдарын және оларға куәліктерді дайындауға арналған шығыстар Еуразиялық экономикалық одақтың 2024 жылға арналған бюджетінде Еуразиялық экономикалық одақтың 2024 жылға арналған бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін. Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2023 жылғы 26 қазандағы No 19 бұйрығымен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа 2024 жылы қол қойылғанына 10 жыл толуын мерекелеу жөніндегі іс-шаралар бағдарламасының 2-тармағы.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2024 жылғы 8 мамырдағы
№ 7 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
"Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалі туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалінің (бұдан әрі - медаль) мәртебесін және оны беру тәртібін айқындайды.
2. Медаль Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі тиісінше - мүше мемлекеттер, одақ) азаматтарын, сондай - ақ Одақтың дамуына жеке үлес қосқан үшінші мемлекеттердің азаматтарын көтермелеудің біржолғы жоғары нысаны болып табылады.
3. Медальмен марапаттау туралы шешімді Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес (бұдан әрі - жоғары Кеңес) қабылдайды.
4. Медальмен қайта марапаттау жүргізілмейді.
5. Медаль кеуденің сол жағына тағылады және мүше мемлекеттердің мемлекеттік марапаттарының астында орналасқан.
6. Дубликат медали взамен утерянной не выдается.
Медальмен марапатталған адамдарды тіркеуді Комиссия Алқасының төрағасы айқындайтын тәртіппен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) жүзеге асырады.
7. Алушыға Комиссия Кеңесі бекіткен үлгі бойынша жасалған медальға куәлік беріледі.
8. Медаль куәлігі жоғалған жағдайда комиссия марапатталған адамның жеке өтініші бойынша комиссияның ресми бланкісінде ресімделген және Комиссия Алқасының Төрағасы қол қойған медальмен марапаттау туралы анықтама береді.
II. медальмен марапаттауға ұсыну тәртібі

О медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу"
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2024 года № 7.
Приняв к сведению информацию Евразийской экономической комиссии, Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Учредить медаль "10 лет Евразийскому экономическому союзу".
2. Утвердить прилагаемое Положение о медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу".
3. Совету Евразийской экономической комиссии утвердить эскиз медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу", описание медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу", эскиз удостоверения к медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу" и определить количество указанных медалей.
4. Установить, что расходы на изготовление медалей "10 лет Евразийскому экономическому союзу" и удостоверений к ним осуществляются за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете Евразийского экономического союза на 2024 год на реализацию пункта 2 программы мероприятий по празднованию в 2024 году 10-летия подписания Договора о Евразийском экономическом союзе, утвержденной распоряжением Евразийского межправительственного совета от 26 октября 2023 г. № 19.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики Беларусь От Республики
Казахстан
От Кыркызской
Республики
От Российской
Федерации
УТВЕРЖДЕНО
Решением Высшего
Евразийского экономического совета
от 8 мая 2024 года № 7
ПОЛОЖЕНИЕ
о медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу"
I. Общие положения
1. Настоящее Положение определяет статус медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу" (далее - медаль) и порядок награждения ею.
2. Медаль является единовременной высшей формой поощрения граждан государств - членов Евразийского экономического союза (далее соответственно - государства-члены, Союз), а также граждан третьих государств, внесших личный вклад в развитие Союза.
3. Решение о награждении медалью принимается Высшим Евразийским экономическим советом (далее - Высший совет).
4. Повторное награждение медалью не производится.
5. Медаль носится на левой стороне груди и располагается ниже государственных наград государств-членов.
6. Учет лиц, награжденных медалью, осуществляется Евразийской экономической комиссией (далее - Комиссия) в порядке, определяемом Председателем Коллегии Комиссии.
7. Дубликат медали взамен утерянной не выдается.
8. Награждаемому лицу выдается удостоверение к медали, изготовленное по эскизу, утверждаемому Советом Комиссии.

9. Медальмен комиссия кеңесінің мүшелері, Комиссия Алқасының Төрағасы, Комиссия Алқасының мүшелері, Одақ Сотының Төрағасы, Одақ Сотының судьялары, Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлері, мүше мемлекеттердің азаматтары, сондай-ақ Одақтың дамуына жеке үлес қосқан үшінші мемлекеттердің азаматтары марапатталады.
10. Жоғары Кеңес мүшесінің, комиссия кеңесі мүшесінің, комиссия Алқасы Төрағасының (Комиссия Алқасы мүшелерінің ұсыныстарын ескере отырып), сондай-ақ Одақ Соты Төрағасының қосымшаға сәйкес нысан бойынша марапат парақтарын қоса бере отырып, тиісті өтінішхаты медальмен марапаттауға негіз болып табылады.
11. Өтінішхаттардың негізінде Комиссия медальмен марапаттау туралы шешімнің жобасын (наградталатын адамдардың тізімін көрсете отырып және марапат парақтарын қоса бере отырып) әзірлейді және Жоғары Кеңестің қарауы үшін ұсынады.
III. Медальмен марапаттау тәртібі
14. Медальді Жоғары Кеңес мүшесі, Комиссия Кеңесінің мүшесі, Комиссия Алқасының Төрағасы, Одақ Сотының Төрағасы, Комиссия Алқасының мүшесі, комиссиямен өзара іс-қимылға уәкілеттік берілген мүше мемлекет органының басшысы тапсырады.
15. Медаль және оған куәлік Жоғары Кеңестің марапаттау туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 3 айдан кешіктірілмей салтанатты жағдайда марапатталған адамдарға тапсырылады.
"Еуразиялық экономикалық
одаққа 10 жыл" медалі
туралы ережеге
ҚОСЫМША
(форма)
"Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалінің
МАРАПАТТАУ ПАРАҒЫ
1. Тегі ___________________________________________________________________
аты, әкесінің аты __________________________________________________________
2. Азаматтығы ____________________________________________________________
3. Лауазымы, жұмыс орны __________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, ұйымның лауазымы, толық атауы)
__________________________________________________________________________
4. Жынысы _______________ 5. Туған күні _____________________________________
(күні, айы, жылы)
6. Туған жері ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Білімі __________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы)
__________________________________________________________________________

9. В случае утраты удостоверения к медали по личному заявлению награжденного Комиссией выдается справка о награждении медалью, оформленная на официальном бланке Комиссии и подписанная Председателем Коллегии Комиссии.
II. Порядок представления к награждению медалью
10. Медалью награждаются члены Совета Комиссии, Председатель Коллегии Комиссии, члены Коллегии Комиссии, Председатель Суда Союза, судьи Суда Союза, должностные лица и сотрудники Комиссии, граждане государств-членов, а также граждане третьих государств, внесшие личный вклад в развитие Союза.
11. Основанием для награждения медалью является соответствующее ходатайство члена Высшего совета, члена Совета Комиссии, Председателя Коллегии Комиссии (с учетом предложений членов Коллегии Комиссии), а также Председателя Суда Союза с приложением наградных листов по форме согласно приложению.
12. На основании ходатайств Комиссией разрабатывается и представляется для рассмотрения Высшим советом проект решения о награждении медалью (с указанием списка награждаемых лиц и с приложением наградных листов).
III. Порядок вручения медали
13. Медаль вручается членом Высшего совета, членом Совета Комиссии, Председателем Коллегии Комиссии, Председателем Суда Союза, членом Коллегии Комиссии, руководителем органа государства-члена, уполномоченного на взаимодействие с Комиссией.
14. Медаль и удостоверение к ней вручаются награжденным лицам в торжественной обстановке не позднее 3 месяцев с даты вступления в силу решения Высшего совета о награждении.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Положению о медали
"10 лет Евразийскому экономическому
союзу"
(форма)
НАГРАДНОЙ ЛИСТ
к медали "10 лет Евразийскому экономическому союзу"
1. Фамилия _______________________________________________________________
имя, отчество _____________________________________________________________
2. Гражданство ____________________________________________________________
3. Должность, место работы _________________________________________________
(должность, полное наименование организации с указанием
__________________________________________________________________________
организационно-правовой формы)
__________________________________________________________________________
4. Пол _______________ 5. Дата рождения _____________________________________
(число, месяц, год)
6. Место рождения _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Образование _____________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания)
__________________________________________________________________________

8. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы____________________________________________
__________________________________________________________________________
1-8-тармақтарда көрсетілген мәліметтер жеке басын куәландыратын құжаттағы, еңбек кітапшасындағы, білім алу туралы құжаттардағы ақпаратқа сәйкес келеді.
________________________________________________ _______ __________________
(ұйымның кадр қызметі басшысының лауазымы)      (қолы) (тегі, аты-жөні)
"____" __________ 20_____ ж.
М. О
Кандидат _________________________________________________ ұсынылды
(марапатқа ұсынылған адамның тегі, аты-жөні)
"Еуразиялық экономикалық одаққа 10 жыл" медалімен марапатталсын.
_____________________________________________ ________ _______________
(марапатқа үміткер тұлғаның лауазымы) (қолы) (тегі, аты-жөні)
"____" __________ 20_____ ж.
М. О

8. Ученая степень, ученое звание ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения, указанные в пунктах 1 - 8, соответствуют информации, содержащейся в
документе, удостоверяющем личность, трудовой книжке, документах о получении
образования.
___________________________________________________ __________ ____________
(должность руководителя кадровой службы организации)       (подпись)       (фамилия,
инициалы)
"____" __________ 20_____ г.
М. П.
Кандидатура _________________________________________________ рекомендована
(фамилия, инициалы лица, представляемого к награждению)
к награждению медалью "10 лет Евразийскому экономическому союзу".
________________________________________________ __________ _______________
(должность лица, ходатайствующего о награждении)       (подпись)       (фамилия, инициалы)
"____" __________ 20_____ г.
М. П.