2022 жылы Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдері жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу мониторингі туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 13 Өкімі.
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2022 жылы Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдері жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу мониторингі туралы, Еуразиялық экономикалық одақ органдарының нормативтік-құқықтық сипаттағы актілерінің кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына нақты әсерін бағалау тетігін енгізу туралы және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 12 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық интеграцияны дамытудың 2025 жылға дейінгі стратегиялық бағыттарының II бөлімінің 9.1.6 және 9.1.15-тармақтарын іске асыру шеңберінде кәсіпкерлік қызметті жүргізу жағдайларына әсер етуі мүмкін Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақта халықаралық шарттар жобаларының реттеуші әсерін бағалау рәсімін жүргізу үшін құқықтық негізді қалыптастыру туралы жыл сайынғы есебі туралы ақпаратын назарға ала отырып,
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы:
Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдері жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу рәсімін жетілдіру жөніндегі;
Еуразиялық экономикалық комиссиясы қабылдаған шешімдердің нақты әсерін бағалау тетігін енгізу жөніндегі;
Еуразиялық экономикалық одақта кәсіпкерлік қызметті жүргізу жағдайларына әсер етуі мүмкін Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық шарттар жобаларының реттеуші әсерін бағалау рәсімін жүргізу үшін құқықтық негізді қалыптастыру жөніндегі жұмыстарын жалғастырсын.
2. Осы өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О мониторинге проведения оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии в 2022 году
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 8 июня 2023 года № 13.
Приняв к сведению информацию Евразийской экономической комиссии о ежегодном отчете о мониторинге проведения оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии в 2022 году, о внедрении механизма оценки фактического воздействия актов органов Евразийского экономического союза, имеющих нормативно-правовой характер, на условия ведения предпринимательской деятельности и о формировании правовой основы для проведения в Евразийском экономическом союзе процедуры оценки регулирующего воздействия проектов международных договоров в рамках Евразийского экономического союза, которые могут оказать влияние на условия ведения предпринимательской деятельности, в рамках реализации подпунктов 9.1.6 и 9.1.15 раздела II Стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, утвержденных Решением Высшего Евразийского экономического совета от 11 декабря 2020 г. № 12:
1. Евразийской экономической комиссии продолжить работу: по совершенствованию процедуры проведения оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии;
по внедрению механизма оценки фактического воздействия принятых решений Евразийской экономической комиссии;
по формированию правовой основы для проведения в Евразийском экономическом союзе процедуры оценки регулирующего воздействия проектов международных договоров в рамках Евразийского экономического союза, которые могут оказать влияние на условия ведения предпринимательской деятельности.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации