Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 24 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 142-тармақ мынадай мазмұндағы 23-тармақшамен толықтырылсын:
"23) Одақтың кедендік аумағында шұғыл фитосанитариялық шараны енгізу туралы Комиссия кеңесі шешімдерінің жобалары.";
б) көрсетілген Регламентке тіркелген № 1 қосымша мынадай мазмұндағы 52 және 52-тармақтармен толықтырылсын:
"52\ Шұғыл фитосанитариялық шараларды енгізу мәселелері бойынша мүше мемлекеттердің өзара іс-қимыл жасау тәртібін бекіту.
52. Одақтың кедендік аумағында шұғыл фитосанитариялық шараны енгізу туралы шешім қабылдау.".
2. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап, бірақ Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2023 жылғы 25 мамырда қол қойылған 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттама күшіне енген күнінен ерте емес күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О внесении изменений в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 25 декабря 2023 года № 24.
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в Регламент работы Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, следующие изменения:
а) пункт 142 дополнить подпунктом 23 следующего содержания:
"23) проекты решений Совета Комиссии о введении экстренной фитосанитарной меры на таможенной территории Союза.";
б) приложение № 1 к указанному Регламенту дополнить пунктами 521 и 522 следующего содержания:
"521 Утверждение порядка взаимодействия государств-членов по вопросам введения экстренных фитосанитарных мер.
522. Принятие решения о введении экстренной фитосанитарной меры на таможенной территории Союза.".
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, подписанного 25 мая 2023 г.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации