Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 162 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Ерузаиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 162.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.12.2025 № 134 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 162 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеу объектісі Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
9-тармақ

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 162
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 9

МЕМСТ Р 59066-2020 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыржолдар мен мұнай-жылу өнімдері құбырлары үшін қысым толқындарын деңгейлестіру жүйелері. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
2
9-тармақтың "а" тармақшасы
МЕМСТ 16037-80 "Пісірілген болат құбыржолдарын жалғастыру. Негізгі типтері, конструкциялық элементтері және мөлшерлері"
3
МЕМСТ 23055-78 "Бұзбайтын бақылау. Металды балқытып пісіру. Радиографиялық бақылау нәтижелері бойынша пісірілген қосылыстарды сыныптау"
4
МЕМСТ 23118-2019 "Болат құрылыс конструкциялары. Жалпы техникалық шарттар"
5
МЕМСТ 31385-2016 "Мұнай және мұнай өнімдері үшін тік цилиндрлі болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар"
6
МЕМСТ 32569-2013 "Технологиялық болат құбыржолдар. Жарылу-өрт қаупі бар және химиялық қауіпті өндірістерде құрылғыға және оны пайдалануға қойылатын талаптар"
7
МЕМСТ 32867-2014 "Жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары. Құрылысты ұйымдастыру. Жалпы талаптар"
8
МЕМСТ 34059-2017 "Ғимараттар мен құрылыстардың инженерлік желілері ішкі. Жылыту, ыстық және суық сумен жабдықтау жүйелерінің құрылысы. Жалпы техникалық талаптар"
9
МЕМСТ 34182-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
10
МЕМСТ 34563-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жобалау қағидалары"
11
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
12
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және қартаюдан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
13
МЕМСТ 5264-80 "Қолмен доғалық дәнекерлеу. Дәнекерленген қосылыстар. Негізгі типтері, конструкциялық элементтері және мөлшерлері"
14
МЕМСТ 8713-79 "Ағынды дәнекерлеу. Дәнекерленген қосылыстар. Негізгі типтері, конструкциялық элементтері және мөлшерлері"
15
СТБ ISO 13847-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Құбырлар арқылы тасымалдау жүйелері. Құбырларды дәнекерлеу"
01.01.2035 дейін қолданылады
16
СТБ ИСО 13920-2005 "Дәнекерлеу. Дәнекерленген құрылымдарға арналған дәлдік разрядтары. Сызықтық және бұрыштық өлшемдердің шекті ауытқулары, беттің пішіні мен орналасуына жол берілімдер"
01.01.2035 дейін қолданылады
17
СТБ CEN/TR 15135-2013 "Дәнекерлеу. Дәнекерлеу жіктерін жобалау және бұзбайтын бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
18
СТБ ЕН 1713-2005 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. Дәнекерлеу ақауларының сыныпталуы"
01.01.2035 дейін қолданылады
19
ҚР СТ ISO 19285-2019 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Фазалық торларды ультрадыбыстық бақылау. Қабылдау деңгейлері"

ГОСТ Р 59066-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2035
2
подпункт "а" пункта 9
ГОСТ 16037-80 "Соединения сварные стальных трубопроводов. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
3
ГОСТ 23055-78 "Контроль неразрушающий. Сварка металлов плавлением. Классификация сварных соединений по результатам радиографического контроля"
4
ГОСТ 23118-2019 "Конструкции стальные строительные. Общие технические условия"
5
ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
6
ГОСТ 32569-2013 "Трубопроводы технологические стальные. Требования к устройству и эксплуатации на взрывопожароопасных и химически опасных производствах"
7
ГОСТ 32867-2014 "Дороги автомобильные общего пользования. Организация строительства. Общие требования"
8
ГОСТ 34059-2017 "Инженерные сети зданий и сооружений внутренние. Устройство систем отопления, горячего и холодного водоснабжения. Общие технические требования"
9
ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
10
ГОСТ 34563-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Правила технологического проектирования"
11
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
12
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
13
ГОСТ 5264-80 "Ручная дуговая сварка. Соединения сварные. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
14
ГОСТ 8713-79 "Сварка под флюсом. Соединения сварные. Основные типы, конструктивные элементы и размеры"
15
СТБ ISO 13847-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Системы транспортировки по трубопроводам. Сварка трубопроводов"
применяется до 01.01.2035
16
СТБ ИСО 13920-2005 "Сварка. Разряды точности для сварных конструкций. Предельные отклонения линейных и угловых размеров, допуски формы и расположения поверхностей"
применяется до 01.01.2035
17
СТБ CEN/TR 15135-2013 "Сварка. Проектирование и неразрушающий контроль сварных швов"
применяется до 01.01.2035
18
СТБ ЕН 1713-2005 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод. Классификация дефектов сварных швов"
применяется до 01.01.2035
19
СТ РК ISO 19285-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль фазированными решетками. Уровни приемки"

01.01.2035 дейін қолданылады
20
МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистральдық газ құбырлары. 10 МПа-дан жоғары қысымды жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
21
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
22
9-тармақтың "б" тармақшасы
МЕМСТ 9544-2015 "Құбыржол тиекті арматура. Ысырмалардың герметикалығының нормалары"
23
МЕМСТ 34181-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер"
24
МЕМСТ 34182-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
25
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
26
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану ережелері"
01.01.2035 дейін қолданылады
27
МЕМСТ Р 58819-2020 "Магистральдық мұнай құбырларына және мұнай өнімдері құбырларына арналған құбыр арматурасы. Техникалық жай-күйін бағалау және тағайындалған көрсеткіштерді ұзарту қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
28
9-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ 34027-2016 "Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистральдық құбыр арқылы тасымалдау. Механикалық қауіпсіздік. Магистральдық газ құбырының желілік бөлігін қауіпсіз пайдалану мерзімін белгілеу"
29
МЕМСТ 34563-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жобалау қағидалары"
30
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
31
МЕМСТ Р 55989-2014 "Магистральдық газ құбырлары. 10 МПа-дан жоғары қысымды жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
32
МЕМСТ Р 58622-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Тік болаттан жасалған резервуардың беріктігін, тұрақтылығын және беріктігін бағалау әдістемесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
33
МЕМСТ Р 59126-2020 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Құбыр арматурасы. Автоматты реттеу жүйесінде таңдау үшін реттеуші арматураның талап етілетін гидравликалық және кавитациялық сипаттамаларын есептеу әдістемесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
34
9-тармақтың "е" тармақшасы
раздел 5.3 МЕМСТ Р 58362-2019
"Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер мен анықтамалар"

применяется до 01.01.2035
20
ГОСТ Р 55989-2014 "Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
21
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
22
подпункт "б" пункта 9
ГОСТ 9544-2015 "Арматура трубопроводная запорная. Нормы герметичности затворов"
23
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
24
ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
25
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
26
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
27
ГОСТ Р 58819-2020 "Арматура трубопроводная для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Правила оценки технического состояния и продления назначенных показателей"
применяется до 01.01.2035
28
подпункт "в" пункта 9
ГОСТ 34027-2016 "Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Механическая безопасность. Назначение срока безопасной эксплуатации линейной части магистрального газопровода"
29
ГОСТ 34563-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Правила технологического проектирования"
30
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
31
ГОСТ Р 55989-2014 "Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
32
ГОСТ Р 58622-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Методика оценки прочности, устойчивости и долговечности резервуара вертикального стального"
применяется до 01.01.2035
33
ГОСТ Р 59126-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Арматура трубопроводная. Методика расчета требуемых гидравлических и кавитационных характеристик арматуры регулирующей для выбора в системы автоматического регулирования"
применяется до 01.01.2035
34
подпункт "е" пункта 9
раздел 5.3 ГОСТ Р 58362-2019
"Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины и определения"

01.01.2035 дейін қолданылады
35
10 тармақ
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
36
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистральдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
37
ҚР СТ 2893-2016 "Газдың магистральдық құбыр көлігі. Газ тасымалдау объектілері мен жүйелерінің энергия тиімділігін бағалау әдістемесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
38
10-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ 31532-2012 "Энергия үнемдеу. Энергетикалық тиімділік. Көрсеткіштер құрамы. Жалпы ережелер"
39
МЕМСТ Р 51749-2001 "Энергия үнемдеу. Жалпы өнеркәсіптік қолданылатын энергия тұтыну жабдығы. Түрлері. Типтері. Топтары. Энергетикалық тиімділік көрсеткіштері. Сәйкестендіру"
01.01.2035 дейін қолданылады
40
15-тармақ
МЕМСТ 31385-2016 "Мұнай және мұнай өнімдері үшін тік цилиндрлі болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар"
41
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
42
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистральдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
43
17-тармақ
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
44
МЕМСТ Р 58362-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер және анықтамалар (автоматтандыру және телемеханика жүйелері бөлігінде)"
01.01.2035 дейін қолданылады
42
18-тармақ
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистральдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
46
19-тармақ
МЕМСТ 25812-83 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
47
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
48
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
49
МЕМСТ 9.014-78 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Бұйымдарды уақытша коррозияға қарсы қорғау. Жалпы талаптар"
50
МЕМСТ 9.032-74 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Топтар, техникалық талаптар және белгіленімдер"
51
МЕМСТ 9.104-2018 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Пайдалану шарттарының топтары"
52
МЕМСТ 9.301-86 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Металл және металл емес бейорганикалық жабындар. Жалпы талаптар"
53

применяется до 01.01.2035
35
пункт 10      пункт 10
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
36
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
37
СТ РК 2893-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Методика оценки энергоэффективности газотранспортных объектов и систем"
применяется до 01.01.2035
38
подпункт "в" пункта 10
ГОСТ 31532-2012 "Энергосбережение. Энергетическая эффективность. Состав показателей. Общие положения"
39
ГОСТ Р 51749-2001 "Энергосбережение. Энергопотребляющее оборудование общепромышленного применения. Виды. Типы. Группы. Показатели энергетической эффективности. Идентификация"
применяется до 01.01.2035
40
пункт 15
ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
41
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
42
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
43
пункт 17
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
44
ГОСТ Р 58362-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины и определения"
(в части систем автоматизации и телемеханики)"
применяется до 01.01.2035
45
пункт 18
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"
применяется до 01.01.2035
46
пункт 19
ГОСТ 25812-83 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
47
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
48
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
49
ГОСТ 9.014-78 "Единая система защиты от коррозии и старения. Временная противокоррозионная защита изделий. Общие требования"
50
ГОСТ 9.032-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы, технические требования и обозначения"
51
ГОСТ 9.104-2018 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы условий эксплуатации"
52
ГОСТ 9.301-86 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия металлические и неметаллические неорганические. Общие требования"
53

МЕМСТ 9.402-2004 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Металл беттерін бояуға дайындау"
54
СТБ МЕМСТ Р 51164-2001 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
55
ҚР СТ 2888-2016 "Газдың магистральдық құбыр көлігі. Жер асты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
56
ҚР СТ 2894-2016 "Газдың магистральдық құбыр көлігі. Жоғары үйінді (жартасты, құмды, көп жылдық тоңды) топырақтарда төселген газ құбырлары учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері"
57
ҚР СТ 2897-2016 "Газдың магистральдық құбыр көлігі. Коррозиядан электрохимиялық қорғау. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
58
ҚР СТ 3077-2017 "Газдың магистральдық құбыр көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
59

ГОСТ 9.402-2004 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Подготовка металлических поверхностей к окрашиванию"
54
СТБ ГОСТ Р 51164-2001 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
55
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
56
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
57
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
58
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
59

МЕМСТ Р 51164-98 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
60
16-бөлім МЕМСТ Р 55989-2014
"Магистральдық газ құбырлары. 10 МПа-дан жоғары қысымды жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
61
20-тармақ
3.5-тармақ СТБ МЕМСТ Р 51164-2001 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
62

ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
60
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
61
пункт 20
пункт 3.5 СТБ ГОСТ Р 51164-2001 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
62

МЕМСТ 34181-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер"
69
31-тармақ
МЕМСТ 12.1.030-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныстық жерге тұйықтау, нөлдеу"
70
МЕМСТ 31385-2016 "Мұнай және мұнай өнімдері үшін тік цилиндрлі болат резервуарлар. Жалпы техникалық шарттар"
71
32-тармақ
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
72
33-тармақ
20-бөлім МЕМСТ 34182-2017
"Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
73
МЕМСТ 34737-2021 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Айдау станциялары. Жобалау"
74
34-тармақ
МЕМСТ 12.4.026-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Сигналдық түстер, қауіпсіздік белгілері және сигналдық белгілеулер. Мақсаты және қолдану ережелері. Жалпы техникалық талаптар мен сипаттамалар. Сынақ әдістері"
75
2.10.1 – 5.2.10.3-тармақтар МЕМСТ 34182-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
76
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану ережелері"
01.01.2035 дейін қолданылады
77
35-тармақ
МЕМСТ Р 58362-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер мен анықтамалар" (автоматтандыру және телемеханика жүйелері бөлігінде)
01.01.2035 дейін қолданылады
78
38-тармақтың "а" тармақшасы
МЕМСТ 34181-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер"
79
38-тармақтың "б" тармақшасы
МЕМСТ 34181-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер"
80
38-тармақтың "в" тармақшасы
МЕМСТ Р 55999-2014 "Газ құбырларын құбырішілік техникалық диагностикалау. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
81
38-тармақтың "г" тармақшасы
МЕМСТ 34181-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Техникалық диагностика. Негізгі ережелер"
82
38-тармақтың "д" тармақшасы
МЕМСТ 25812-83 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
83
МЕМСТ 34366-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасын бақылау. Негізгі ережелер"
84

ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
69
пункт 31
ГОСТ 12.1.030-81 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление"
70
ГОСТ 31385-2016 "Резервуары вертикальные цилиндрические стальные для нефти и нефтепродуктов. Общие технические условия"
71
пункт 32
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
72
пункт 33
раздел 20 ГОСТ 34182-2017
"Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
73
ГОСТ 34737-2021 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Перекачивающие станции. Проектирование"
74
пункт 34      пункт 34
ГОСТ 12.4.026-2015 "Система стандартов безопасности труда. Цвета сигнальные, знаки безопасности и разметка сигнальная. Назначение и правила применения. Общие технические требования и характеристики. Методы испытаний"
75
пункты 2.10.1 – 5.2.10.3 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
76
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
77
пункт 35
ГОСТ Р 58362-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины и определения"
(в части систем автоматизации и телемеханики)
применяется до 01.01.2035
78
подпункт "а" пункта 38
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
79
подпункт "б" пункта 38
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
80
подпункт "в" пункта 38
ГОСТ Р 55999-2014 "Внутритрубное техническое диагностирование газопроводов. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
81
подпункт "г" пункта 38
ГОСТ 34181-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Техническое диагностирование. Основные положения"
82
подпункт "д" пункта 38
ГОСТ 25812-83 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
83
ГОСТ 34366-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Контроль качества строительно- монтажных работ. Основные положения"
84

МЕМСТ 9.014-78 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Бұйымдарды коррозияға қарсы уақытша қорғау. Жалпы талаптар"
85
МЕМСТ 9.032-74 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Топтар, техникалық талаптар және белгілер"
86
МЕМСТ 9.104-2018 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Пайдалану шарттарының топтары"
87
МЕМСТ 9.301-86 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Металл және металл емес бейорганикалық жабындар. Жалпы талаптар"
88
МЕМСТ 9.402-2004 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Лак-бояу жабындары. Металл беттерін бояуға дайындау"
89
СТБ МЕМСТ Р 51164-2001 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
90
ҚР СТ 1915-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистральдық газ құбырлары. Оқшаулау-төсеу жұмыстарын жүргізуге және коррозиядан электрохимиялық қорғау құралдарын салуға қойылатын талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
91
ҚР СТ 3077-2017 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
92
ҚР СТ 2888-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Жер асты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
93
ҚР СТ 2894-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Жоғары үйінді (жартасты, құмды, көп жылдық тоңды) топырақтарда төселген газ құбырлары учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
94
ҚР СТ 2897-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Коррозиядан электромеханикалық қорғау. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
95
МЕМСТ Р 51164-98 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
96
16-бөлім МЕМСТ Р 55989-2014
"Магистральдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымды жобалау нормалары. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
97
40-тармақтың "а" тармақшасы
5.2 және 6-бөлімдер МЕМСТ 34182-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
98
МЕМСТ Р 58329-2018 "Магистральдық конденсат құбырлары мен өнім құбырларын пайдалану қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
99
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
100
МЕМСТ Р 59066-2020 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыржолдар мен мұнай-жылу өнімдері құбырлары үшін қысым толқындарын деңгейлестіру жүйелері. Жалпы техникалық шарттар"

ГОСТ 9.014-78 "Единая система защиты от коррозии и старения. Временная противокоррозионная защита изделий. Общие требования"
85
ГОСТ 9.032-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы, технические требования и обозначения"
86
ГОСТ 9.104-2018 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Группы условий эксплуатации"
87
ГОСТ 9.301-86 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия металлические и неметаллические неорганические. Общие требования"
88
ГОСТ 9.402-2004 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия лакокрасочные. Подготовка металлических поверхностей к окрашиванию"
89
СТБ ГОСТ Р 51164-2001 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
90
СТ РК 1915-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к проведению изоляционно-укладочных работ и сооружению средств электрохимической защиты от коррозии"
применяется до 01.01.2035
91
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
92
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
93
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
применяется до 01.01.2035
94
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
95
ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
96
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
97
подпункт "а" пункта 40
разделы 5.2 и 6 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
98
ГОСТ Р 58329-2018 "Правила эксплуатации магистральных конденсатопроводов и продуктопроводов"
применяется до 01.01.2035
99
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
100
ГОСТ Р 59066-2020 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия"

01.01.2035 дейін қолданылады
101
40-тармақтың "б" тармақшасы
МЕМСТ 25812-83 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
102
5.2, 6, 7 және 21-бөлімдер. МЕМСТ 34182-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"
103
МЕМСТ 9.602-2016 "Коррозиядан және тозудан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Жерасты құрылыстары. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
104
ҚР СТ 2885-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Компрессорлық станциялардың жерасты технологиялық құбырларын электрометриялық тексеру жөніндегі нұсқаулық"
01.01.2035 дейін қолданылады
105
ҚР СТ 2888-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Жер асты құрылыстарын электрохимиялық қорғауды жобалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
106
ҚР СТ 2889-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Компрессорлық станциялардың технологиялық құбырларының үштіктері мен үш еселік қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Бағалау нормалары және жұмыстарды жүргізу әдістері"
01.01.2035 дейін қолданылады
107
ҚР СТ 2892-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Газ тасымалдау ұйымдарының объектілерін коррозиялық тексеруді ұйымдастыру. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
108
ҚР СТ 2894-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Жоғары үйінді (жартасты, құмды, көп жылдық тоңды) топырақтарда төселген газ құбырлары учаскелері үшін коррозиядан қорғау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
109
ҚР СТ 2897-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Коррозиядан электромеханикалық қорғау. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
110
ҚР СТ 3077-2017 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
111
ҚР СТ 3080-2017 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Энергия шаруашылығының күштік трансформаторларын техникалық диагностикалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
112
ҚР СТ 3081-2017 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Талшықты-оптикалық байланыс желілерін пайдалану, диагностикалау және жөндеу бойынша нұсқаулық"
01.01.2035 дейін қолданылады
113
ҚР СТ МЕМСТ Р 51164-2005 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
114
ҚР СТ МЕМСТ Р 55999-2016 "Газ құбырларын құбырішілік техникалық диагностикалау. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
115
МЕМСТ Р 51164-98 "Магистралдық болат құбырлар. Коррозиядан қорғауға қойылатын жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
116
16-бөлім МЕМСТ Р 55989-2014
"Магистральдық газ құбырлары. 10 МПа жоғары қысымды жобалау нормалары. Негізгі талаптар"

применяется до 01.01.2035
101
подпункт "б" пункта 40
ГОСТ 25812-83 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
102
разделы 5.2, 6, 7 и 21 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
103
ГОСТ 9.602-2016 "Единая система защиты от коррозии и старения. Сооружения подземные. Общие требования к защите от коррозии"
104
СТ РК 2885-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Инструкция по электрометрическому обследованию подземных технологических трубопроводов компрессорных станций"
применяется до 01.01.2035
105
СТ РК 2888-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Проектирование электрохимической защиты подземных сооружений"
применяется до 01.01.2035
106
СТ РК 2889-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Неразрушающий контроль тройников и тройниковых соединений технологических трубопроводов компрессорных станций. Нормы оценки и методы проведения работ"
применяется до 01.01.2035
107
СТ РК 2892-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Организация коррозионных обследований объектов газотранспортных организации. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
108
СТ РК 2894-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Критерии защищенности от коррозии для участков газопроводов, проложенных в высокоомных (скальных, песчаных, многолетнемерзлых) грунтах"
применяется до 01.01.2035
109
СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
110
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
111
СТ РК 3080-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Техническое диагностирование силовых трансформаторов энергохозяйства"
применяется до 01.01.2035
112
СТ РК 3081-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Руководство по эксплуатации, диагностике и ремонту волоконно-оптических линий связи"
применяется до 01.01.2035
113
СТ РК ГОСТ Р 51164-2005 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
114
СТ РК ГОСТ Р 55999-2016 "Внутритрубное техническое диагностирование газопроводов. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
115
ГОСТ Р 51164-98 "Трубопроводы стальные магистральные. Общие требования к защите от коррозии"
применяется до 01.01.2035
116
раздел 16 ГОСТ Р 55989-2014
"Магистральные газопроводы. Нормы проектирования на давление свыше 10 МПа. Основные требования"

01.01.2035 дейін қолданылады
117
МЕМСТ Р 58623-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Тік цилиндрлік болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
118
МЕМСТ Р 58362-2019 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханикаландыру. Негізгі ережелер, терминдер мен анықтамалар" (автоматтандыру және телемеханика жүйелері бөлігінде)
01.01.2035 дейін қолданылады

применяется до 01.01.2035
117
ГОСТ Р 58623-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации"
применяется до 01.01.2035
118
ГОСТ Р 58362-2019 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины и определения" (в части систем автоматизации и телемеханики)
применяется до 01.01.2035

ҚР СТ 2897-2016 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Коррозиядан электромеханикалық қорғау. Негізгі талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
149
ҚР СТ 3077-2017 "Магистральдық газ құбыры көлігі. Коррозиядан қорғау. Негізгі ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
150
50-тармақтың "г" тармақшасы
16.4.5 – 16.4.7 және 16.4.10-тармақтар МЕМСТ 34182-2017 "Мұнайдың магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер"

СТ РК 2897-2016 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Электрохимическая защита от коррозии. Основные требования"
применяется до 01.01.2035
149
СТ РК 3077-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт газа. Защита от коррозии. Основные положения"
применяется до 01.01.2035
150
подпункт "г" пункта 50
пункты 16.4.5 – 16.4.7 и 16.4.10 ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"

Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеу объектісі Стандарттың, зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер әдістемесінің белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
9-тармақтың "а" тармақшасы
МЕМСТ 14782-86 "Бұзбайтын бақылау. Пісірілген қосылыстар. Ультрадыбыс әдістері"
2
МЕМСТ 18442-80 "Бұзбайтын бақылау. Капиллярлық әдістер. Жалпы талаптар"
3
МЕМСТ 20415-82 "Бұзбайтын бақылау. Акустикалық әдістер. Жалпы ережелер"
4
МЕМСТ 21105-87 "Бұзбайтын бақылау. Магнитті-ұнтақты әдіс"
5
МЕМСТ 23338-91 "Металдарды пісіру. Балқытылған металда және жік металында диффузиялық сутегінің құрамын анықтау әдістері"
6
МЕМСТ 23870-79 "Болаттардың дәнекерленуі. Балқыту дәнекерлеуінің негізгі металға әсерін бағалау әдісі"
7
МЕМСТ 25225-82 "Бұзбайтын бақылау. Құбырлардың дәнекерленген қосылыстарының тігістері. Магнитографиялық әдіс"
8
МЕМСТ 26388-84 "Пісірілген қосылыстар. Термоядролық дәнекерлеу кезінде суық жарықтардың пайда болуына төзімділікті сынау әдістері"
9
МЕМСТ 26389-84 "Пісірілген қосылыстар. Балқытумен пісіру кезінде ыстық сызаттардың пайда болуына кедергілерді сынау әдістері"
10
МЕМСТ 28277-89 "Бұзбайтын бақылау. Пісірілген қосылыстар. Электрорадиографиялық әдіс. Жалпы талаптар"
11
МЕМСТ 3242-79 "Пісірілген қосылыстар. Сапаны бақылау әдістері"
12
МЕМСТ 6996-66 "Пісірілген қосылыстар. Механикалық қасиеттерді анықтау әдістері"
13
МЕМСТ 7122-81 "Дәнекерленген тігістер және балқытылған металл. Химиялық құрамын анықтау үшін сынама алу әдістері"
14
МЕМСТ 7512-82 "Бұзбайтын бақылау. Пісірілген қосылыстар. Радиографиялық әдіс"
15
СТБ ISO 23277-2013 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Пісірілген жіктерді капиллярлық бақылау. Рұқсат ету шектері"
01.01.2035 дейін қолданылады
16
СТБ ISO 23278-2013 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Магнитті ұнтақты дәнекерлеу жіктерін бақылау әдісі. Рұқсат ету шектері"
01.01.2035 дейін қолданылады
17
СТБ ЕН 1435-2004 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Дәнекерлеу арқылы орындалған дәнекерлеу қосылыстарын бақылаудың радиографиялық әдісі"

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
подпункт "а" пункта 9
ГОСТ 14782-86 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
2
ГОСТ 18442-80 "Контроль неразрушающий. Капиллярные методы. Общие требования"
3
ГОСТ 20415-82 "Контроль неразрушающий. Методы акустические. Общие положения"
4
ГОСТ 21105-87 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод"
5
ГОСТ 23338-91 "Сварка металлов. Методы определения содержания диффузионного водорода в наплавленном металле и металле шва"
6
ГОСТ 23870-79 "Свариваемость сталей. Метод оценки влияния сварки плавлением на основной металл"
7
ГОСТ 25225-82 "Контроль неразрушающий. Швы сварных соединений трубопроводов. Магнитографический метод"
8
ГОСТ 26388-84 "Соединения сварные. Методы испытаний на сопротивляемость образованию холодных трещин при сварке плавлением"
9
ГОСТ 26389-84 "Соединения сварные. Методы испытаний на сопротивляемость образованию горячих трещин при сварке плавлением"
10
ГОСТ 28277-89 "Контроль неразрушающий. Соединения, сварные. Электрорадиографический метод. Общие требования"
11
ГОСТ 3242-79 "Соединения сварные. Методы контроля качества"
12
ГОСТ 6996-66 "Сварные соединения. Методы определения механических свойств"
13
ГОСТ 7122-81 "Швы сварные и металл наплавленный. Методы отбора проб для определения химического состава"
14
ГОСТ 7512-82 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Радиографический метод"
15
СТБ ISO 23277-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Контроль капиллярный сварных швов. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
16
СТБ ISO 23278-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Метод контроля сварных швов магнитопорошковый. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
17
СТБ ЕН 1435-2004 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Радиографический метод контроля сварных соединений, выполненных сваркой плавлением"

01.01.2035 дейін қолданылады
18
СТБ ЕН 1593-2006 "Бұзбайтын бақылау. Ағуды іздеу. Көпіршік әдісі"
01.01.2035 дейін қолданылады
19
СТБ ЕН 1711-2006 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Кешенді жазықтықтағы сигналды талдау арқылы құйынды токты бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
20
СТБ ЕН 1714-2002 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
21
СТБ ЕН 583-1-2005 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
22
СТБ EN 583-6-2013 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. 6-бөлік. Сәйкессіздіктерді анықтау мен өлшеудің дифракциялық-уақытша әдісі"
01.01.2035 дейін қолданылады
23
СТБ EN 15617-2013 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Дифракциялық-уақыттық әдіс (TOFD). Рұқсат ету шектері"
01.01.2035 дейін қолданылады
24
СТБ ЕН 1712-2004 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс. Рұқсат ету шектері"
01.01.2035 дейін қолданылады
25
СТБ ЕН 1779-2004 "Бұзбайтын бақылау. Ағуды іздеу. Бақылау әдісі мен тәсілін таңдау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
26
СТБ 1133-98 "Пісірілген қосылыстар. Сырттай қарау және өлшеу арқылы бақылау әдісі. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
27
СТБ 1172-99 "Бұзбайтын бақылау. Енетін заттарды бақылау (капиллярлық). Жалпы ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
28
СТБ 1428-2003 "Бұзбайтын бақылау. Құбырлар мен металл конструкцияларының пісірілген қосылыстары. Радиографиялық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
29
ҚР СТ ISO 16810-2014 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Жалпы қағидаттар"
01.01.2035 дейін қолданылады
30
ҚР СТ ISO 16827-2016 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Сәйкессіздіктердің сипаттамалары мен мөлшерін анықтау"
01.01.2035 дейін қолданылады
31
ҚР СТ ISO 16826-2016 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Бетіне перпендикуляр емес ауытқуларды анықтау"
01.01.2035 дейін қолданылады
32
ҚР СТ ASTM Е 273-2015 "Құбыр және сорғы-компрессорлық дәнекерленген құбырлардың дәнекерленген аймағын ультрадыбыстық зерттеудің стандартты тәжірибесі"
01.01.2035 дейін қолданылады
33
ҚР СТ 1917-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистралдық газ құбырларының пісірілген қосылыстары. Магнитографиялық бақылау әдісі"
01.01.2035 дейін қолданылады
34
МЕМСТ Р ИСО 17637-2014 "Бұзбайтын бақылау. Балқытумен дәнекерлеу арқылы жасалған қосылыстарды визуалды бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
35
МЕМСТ Р 55724-2013 "Бұзбайтын бақылау. Пісірілген қосылыстар. Ультрадыбыс әдістері"
01.01.2035 дейін қолданылады
36
МЕМСТ Р 56512-2015 "Бұзбайтын бақылау. Магнитті-ұнтақты әдіс. Типтік технологиялық процестер"

применяется до 01.01.2035
18
СТБ ЕН 1593-2006 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Пузырьковый метод"
применяется до 01.01.2035
19
СТБ ЕН 1711-2006 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Контроль вихретоковый посредством анализа сигнала на комплексной плоскости"
применяется до 01.01.2035
20
СТБ ЕН 1714-2002 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод"
применяется до 01.01.2035
21
СТБ ЕН 583-1-2005 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой метод. Часть 1. Общие положения"
применяется до 01.01.2035
22
СТБ EN 583-6-2013 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой метод. Часть 6. Дифракционно-временной метод обнаружения и измерения несплошностей"
применяется до 01.01.2035
23
СТБ EN 15617-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Дифракционно-временной метод (TOFD). Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
24
СТБ ЕН 1712-2004 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод. Границы допустимости"
применяется до 01.01.2035
25
СТБ ЕН 1779-2004 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Критерии выбора метода и способа контроля"
применяется до 01.01.2035
26
СТБ 1133-98 "Соединения сварные. Метод контроля внешним осмотром и измерениями. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
27
СТБ 1172-99 "Контроль неразрушающий. Контроль проникающими веществами (капиллярный). Общие положения"
применяется до 01.01.2035
28
СТБ 1428-2003 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные трубопроводов и металлоконструкций. Радиографический метод"
применяется до 01.01.2035
29
СТ РК ISO 16810-2014 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль. Общие принципы"
применяется до 01.01.2035
30
СТ РК ISO 16827-2016 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль. Определение характеристик и размера несплошностей"
применяется до 01.01.2035
31
СТ РК ISO 16826-2016 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковой контроль. Выявление несплошностей, перпендикулярных к поверхности"
применяется до 01.01.2035
32
СТ РК ASTM Е 273-2015 "Стандартная практика ультразвукового исследования зоны сварного соединения трубопроводных и насосно-коммпрессорных сварных труб"
применяется до 01.01.2035
33
СТ РК 1917-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Сварные соединения магистральных газопроводов. Метод магнитографического контроля"
применяется до 01.01.2035
34
ГОСТ Р ИСО 17637-2014 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль соединений, выполненных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
35
ГОСТ Р 55724-2013 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
применяется до 01.01.2035
36
ГОСТ Р 56512-2015 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод. Типовые технологические процессы"

01.01.2035 дейін қолданылады
59
СТБ ЕН 1714-2002 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
60
СТБ ЕН 1779-2004 "Бұзбайтын бақылау. Ағуды іздеу. Бақылау әдісі мен тәсілін таңдау критерийлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
61
СТБ 1133-98 "Пісірілген қосылыстар. Сырттай қарау және өлшеу арқылы бақылау әдісі. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
62
СТБ 1172-99 "Бұзбайтын бақылау. Енетін заттарды бақылау (капиллярлық). Жалпы ережелер"
01.01.2035 дейін қолданылады
63
СТБ 1428-2003 "Бұзбайтын бақылау. Құбырлар мен металл конструкцияларының пісірілген қосылыстары. Радиографиялық әдіс"
01.01.2035 дейін қолданылады
64
ҚР СТ ISO 17637-2019 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Балқытып дәнекерлеу арқылы алынған дәнекерлеу жіктерін көзбен бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
65
ҚР СТ ISO 377-2015 "Болат және болат бұйымдары. Механикалық сынақтарға арналған сынамалар мен үлгілерді орналастыру және дайындау"
01.01.2035 дейін қолданылады
66
ҚР СТ ISO 17640-2013 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Әдістер, бақылау деңгейлері және бағалау"
01.01.2035 дейін қолданылады
67
ҚР СТ ISO 19285-2019 "Дәнекерлеу қосылыстарын бұзбайтын бақылау. Фазалау торларын ультрадыбыстық бақылау. Қабылдау деңгейлері"
01.01.2035 дейін қолданылады
68
ҚР СТ 1572-1-2006 "Магистралдық болат құбырлар. Жабындарды қорғауды бақылау әдістері. 1-бөлік. Бақылау әдістері"
01.01.2035 дейін қолданылады
69
ҚР СТ 2818-2016 "Бұзбайтын бақылау. Негізгі материалды және дәнекерленген қосылыстарды (балқымаларды) көзбен бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
70
МЕМСТ Р ИСО 17637-2014 "Бұзбайтын бақылау. Балқытумен дәнекерлеу арқылы жасалған қосылыстарды визуалды бақылау"
01.01.2035 дейін қолданылады
71
МЕМСТ Р 55724-2013 "Бұзбайтын бақылау. Пісірілген қосылыстар. Ультрадыбыс әдістері"
01.01.2035 дейін қолданылады
72
МЕМСТ Р 56512-2015 "Бұзбайтын бақылау. Магнитті-ұнтақты әдіс. Типтік технологиялық процестер"
01.01.2035 дейін қолданылады
73
МЕМСТ Р 56542-2019 "Бұзбайтын бақылау. Түрлер мен әдістердің сыныпталуы"
01.01.2035 дейін қолданылады
74
МЕМСТ Р 58399-2019 "Бұзбайтын бақылау. Оптикалық әдістер. Жалпы талаптар"
01.01.2035 дейін қолданылады
75
МЕМСТ Р 58819-2020 "Магистральдық мұнай құбырларына және мұнай өнімдері құбырларына арналған құбыр арматурасы. Техникалық жай-күйін бағалау және тағайындалған көрсеткіштерді ұзарту қағидалары"
01.01.2035 дейін қолданылады
76
10-тармақ
ҚР СТ 1916-2009 "Мұнай және газ өнеркәсібі. Магистральдық газ құбырлары. Технологиялық жобалауға қойылатын талаптар"

применяется до 01.01.2035
59
СТБ ЕН 1714-2002 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой метод"
применяется до 01.01.2035
60
СТБ ЕН 1779-2004 "Контроль неразрушающий. Течеискание. Критерии выбора метода и способа контроля"
применяется до 01.01.2035
61
СТБ 1133-98 "Соединения сварные. Метод контроля внешним осмотром и измерениями. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
62
СТБ 1172-99 "Контроль неразрушающий. Контроль проникающими веществами (капиллярный). Общие положения"
применяется до 01.01.2035
63
СТБ 1428-2003 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные трубопроводов и металлоконструкций. Радиографический метод"
применяется до 01.01.2035
64
СТ РК ISO 17637-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Визуальный контроль сварных швов, полученных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
65
СТ РК ISO 377-2015 "Сталь и стальные изделия. Расположение и подготовка проб и образцов для механических испытаний"
применяется до 01.01.2035
66
СТ РК ISO 17640-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль. Методы, уровни контроля и оценка"
применяется до 01.01.2035
67
СТ РК ISO 19285-2019 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль фазированными решетками. Уровни приемки"
применяется до 01.01.2035
68
СТ РК 1572-1-2006 "Трубопроводы стальные магистральные. Методы контроля защиты покрытий. Часть 1. Методы контроля"
применяется до 01.01.2035
69
СТ РК 2818-2016 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль основного материала и сварных соединений (наплавок)"
применяется до 01.01.2035
70
ГОСТ Р ИСО 17637-2014 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль соединений, выполненных сваркой плавлением"
применяется до 01.01.2035
71
ГОСТ Р 55724-2013 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
применяется до 01.01.2035
72
ГОСТ Р 56512-2015 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод. Типовые технологические процессы"
применяется до 01.01.2035
73
ГОСТ Р 56542-2019 "Контроль неразрушающий. Классификация видов и методов"
применяется до 01.01.2035
74
ГОСТ Р 58399-2019 "Контроль неразрушающий. Методы оптические. Общие требования"
применяется до 01.01.2035
75
ГОСТ Р 58819-2020 "Арматура трубопроводная для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Правила оценки технического состояния и продления назначенных показателей"
применяется до 01.01.2035
76
пункт 10
СТ РК 1916-2009 "Промышленность нефтяная и газовая. Магистральные газопроводы. Требования к технологическому проектированию"