Беларусь Республикасында әлеуметтік маңызы бар тауарлар бағасын мемлекеттік реттеу мерзімін ұзартуды келісу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 69 шешімі
Беларусь Республикасы Монополияға қарсы реттеу және сауда министрлігінің 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 83 қаулысымен Беларусь Республикасының аумағында енгізілген әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бағаларын мемлекеттік реттеу мерзімін ұзартуды келісу туралы Беларусь Республикасының 2021 жылғы 2 маусымда келіп түскен өтінішіне байланысты және Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 19 қосымша) 82-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Беларусь Республикасындағы әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бағаларын мемлекеттік реттеу мерзімін 86 күнге – 2021 жылғы 30 маусымнан бастап қоса алғанда 2021 жылғы 23 қыркүйекке дейін ұзартуға келісім берілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2021 жылғы 30 маусымнан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы міндетін
уақытша атқарушы
В. Назаренко

О согласовании продления срока государственного регулирования цен в Республике Беларусь на социально значимые товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 года № 69
В связи с поступившим 2 июня 2021 г. обращением Республики Беларусь о согласовании продления срока государственного регулирования цен на социально значимые товары, введенного на территории Республики Беларусь постановлением Министерства антимонопольного регулирования и торговли Республики Беларусь от 28 декабря 2020 г. № 83, и в соответствии с пунктом 82 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Согласовать продление срока государственного регулирования цен на социально значимые товары в Республике Беларусь на 86 дней – с 30 июня 2021 г. до 23 сентября 2021 г. включительно.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 30 июня 2021 г.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко