Жарық сәулелі диодты шамдардың (LED) жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 47 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) № 1 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан кіші қосалқы позициялар алып тасталсын;
б) № 2 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына кіші қосалқы позициялар кірістірілсін;
в) № 3 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкалары белгіленсін;
г) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне 65С ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"65С) Кедендік құнның 5 пайызы мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының ставкасы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 47 шешімі күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 31.12.2025 дейінгі аралықта қолданылады.".
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының ставкаларымен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының ставкаларын қолданатын тауарлар тізбесіне өзгерістер енгізу және жарық сәулелі диодты шамдардың (LED) жекелеген түрлеріне қатысты осындай баж ставкаларының мөлшерлері туралы шешімі күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 47 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан алып тасталатын
КІШІ ҚОСАЛҚЫ ПОЗИЦИЯЛАР
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қосымша өлшем бірлігі

О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов ламп светоизлучающих диодных (LED)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 апреля 2021 года № 47. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 августа 2021 года № 100.
Сноска. Решение утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза (приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54) следующие изменения:
а) исключить из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозиции согласно приложению № 1;
б) включить в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозиции согласно приложению № 2;
в) установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза согласно приложению № 3;
г) примечание 65С к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза изложить в следующей редакции:
"65С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 5 % от таможенной стоимости применяется с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 апреля 2021 г. № 47 по 31.12.2025 включительно.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии о внесении изменений в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин в отношении отдельных видов ламп светоизлучающих диодных (LED).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 апреля 2021 г. № 47
ПОДСУБПОЗИЦИИ,
исключаемые из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.

8539 50 000 2
диаметрі 25 мм кем емес тік түтікшелер түріндегі екіжақтылар
дана
8539 50 000 9
өзгелері
дана
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 47 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына кірістірілетін
КІШІ ҚОСАЛҚЫ ПОЗИЦИЯЛАР
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қосымша өлшем бірлігі
---- өзгелері:*
8539 50 000 2
---- диаметрі 25 мм кем емес тік түтікшелер түріндегі екіжақтылар
дана
8539 50 000 3
---- пластмассадан жасалған сепкіші бар бұрандалы негізді біржақтылар
дана
8539 50 000 8
---- өзгелері
дана
*ЕАЭО СЭҚ ТН 8539 50 000 1 кіші қосалқы позициясынан кейінгі кодсыз кіші қосалқы позиция.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 47 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құннан пайызбен не евромен, не АҚШ долларымен)

8539 50000 2
– – двухцокольные, в виде прямых трубок диаметром не менее 25 мм
шт
8539 50 000 9
– – прочие
шт
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 апреля 2021 г. № 47
ПОДСУБПОЗИЦИИ,
включаемые в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.
– – прочие:*
8539 50 000 2
– – – двухцокольные, в виде прямых трубок диаметром не менее 25 мм
шт
8539 50 000 3
– – – одноцокольные с винтовым цоколем, с рассеивателем из пластмассы
шт
8539 50 000 8
– – – прочие
шт
_______________
* Бескодовая подсубпозиция после подсубпозиции 8539 50 000 1 ТН ВЭД ЕАЭС.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 апреля 2021 г. № 47
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)

8539 50 000 1
---- құрамында люминофор бар композитпен жабылған, дәйекті біріктірілген 24-тен кем емес жарықдиодтарды білдіретін жарықдиодты жіптерімен
065С)
8539 50 000 2
----- диаметрі 25 мм кем емес тік түтікшелер түріндегі екіжақтылар
065С)
8539 50 000 3
---- пластмассадан жасалған сепкіші бар бұрандалы негізді біржақтылар
065С)
8539 50 000 8
----- өзгелері
0

8539 50 000 1
– – со светодиодными нитями, представляющими собой не менее 24 последовательно соединенных светодиодов на подложке, с покрытием композитом, содержащим люминофор
065С)
8539 50 000 2
– – – двухцокольные, в виде прямых трубок диаметром не менее 25 мм
065С)
8539 50 000 3
– – – одноцокольные с винтовым цоколем, с рассеивателем из пластмассы
065С)
8539 50 000 8
– – – прочие
0