Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың кедендік құнына кедендік бақылау жүргізудің ерекшеліктері туралы ережеге өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 6 сәуірдегі № 41 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 313-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақ Алқасының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 42 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың кедендік құнына кедендік бақылау жүргізудің ерекшеліктері туралы ереженің 6-тармағына мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) "г" тармақшасы алып тасталсын;
б) "е" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"е)  бұрын әкелінген бірдей тауарларды шығару күнінен бастап, ал егер бірдей тауарлар Кодекстің 120-бабына не 121-бабына сәйкес шығарылған болса – декларантқа тауарларға арналған декларацияға қатысты жүргізілген кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексерудің аяқталғаны туралы ақпарат, осындай декларацияда мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттар және көрсетілген тауарларға арналған декларацияда мәлімделген және (немесе) кеден органдары ұсынған құжаттарда қамтылған мәліметтер жіберілген күннен бастап әкелінетін тауарларға қатысты тауарлар декларациясы тіркелген күнге дейінгі мерзім тәуекелдерді басқару жүйесін қолдана отырып айқындалатын мерзімнен аспайды (бірақ күнтізбелік 180 күннен артық емес).".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О внесении изменений в Положение об особенностях проведения таможенного контроля таможенной стоимости товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 апреля 2021 года № 41.
В соответствии с пунктом 3 статьи 313 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 6 Положения об особенностях проведения таможенного контроля таможенной стоимости товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийского экономического союза от 27 марта 2018 г. № 42, следующие изменения:
а) подпункт "г" исключить;
б) подпункт "е" изложить в следующей редакции:
"е) срок с даты выпуска ранее ввезенных идентичных товаров, а если идентичные товары были выпущены в соответствии со статьей 120 либо статьей 121 Кодекса, – с даты направления декларанту информации о завершении проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, проведенной в отношении декларации на товары, документов, подтверждающих сведения, заявленные в такой декларации, и сведений, заявленных в указанной декларации на товары и (или) содержащихся в представленных таможенным органам документах, до даты регистрации декларации на товары в отношении ввозимых товаров не превышает срока, определяемого с применением системы управления рисками (но не более 180 календарных дней).".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович